Skialpové sety

Plánujete sa vybrať na skialp? Hľadáte skialpinistické lyže, lyžiarky, viazanie a iné veci potrebné na skialp? Ponúkame vám skialpové sety, s ktorým si skialp užijete naplno! Pokiaľ chcete odborne poradiť, zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Skialpové sety

Skialpový set od obľúbenej značky Dynafit, Völkl, Rossignol, či iné

Doprajte si špičkový skialpový set presne podľa vašich predstáv. vyberte si štandardný set, ktorý obsahuje skialpové lyže, pásy a viazanie alebo špeciálne sety s palicami, lavínovou výbavou (lavínová sonda, vyhľadávač a lopata) alebo lyžiarkami. V našej ponuke nájdete top značky, ako Dynafit, Black Crows, Black Diamond, Elan, Völkl, Scott, Atomic, Rossignol a iné.

Vyberte si skialpový set šitý na mieru

O skialpinizme

  • História skialpu alebo skialpinizmu sa oficiálne spája s prácou a zaobstarávaním základných životných potrieb pre ľudí, ku ktorým bol náročný prístup, napríklad v alpských oblastiach.
  • Pritom na rôznych častiach sveta ľudia používali rôzne typy lyží ako dopravný prostriedok na zdolávanie horského snehu. Prelom prišiel až koncom 19. a začiatkom 20. storočia, kedy si začali uvedomovať, že sa lyže dajú využiť na oddych a výlety do hôr.
  • Skialp je zimný šport, ktorý kombinuje voľné lyžovanie, lezecké schopnosti a turistiku. Pre tento šport, či ho praktizujete na pretekárskej úrovni alebo len rekreačne, je potrebná dobrá fyzická kondícia a základný lavínová výstroj.
  • Tento zimný šport, ktorý neustále získava na popularite, je rozšírený po celom svete, no najväčší úspech žne v Európe. Domovinou skialpu sú mestečká ako Chamonix vo Francúzku a Zermatt vo Švajčiarsku.
  • Delenie skialpu je rozdelené do viacerých kategórií, no dve najrozšírenejšie sú rekreačný skialp (skitouring) a pretekársky skialp (race).
  • Najvhodnejšie podmienky na Slovensku, na ktorých je možnosť športovať prostredníctvom skialpu sú vo Vysokých, Západných a Nízkych Tatrách. No na popularite získava aj v Malej a Veľkej Fatre.
  • Najšporte vám ponúkame množstvo skialpového sortimentu, od lyží, lyžiarok, prilieb, pásov, palíc, viazaní, batohov, oblečenia i doplnkov či dokonca skialpové sety. S výberom vám ochotne pomôže náš odborný personál. Prečítajte si aj naše užitočné články, ktoré vám poradia s výberom vhodných skialpových lyží a výstroje - 7 tipov pre začínajúcich skialpinistov, 8 tipov ako začať so skialpinizmom.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty