Skialpové sety

Plánujete sa vybrať na skialp? Hľadáte skialpinistické lyže, lyžiarky, viazanie a iné veci potrebné na skialp? Ponúkame vám skialpové sety, s ktorým si skialp užijete naplno! Pokiaľ chcete odborne poradiť, zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Skialpové sety

Skialpový set od obľúbenej značky Dynafit, Völkl, Rossignol, či iné

Doprajte si špičkový skialpový set presne podľa vašich predstáv. vyberte si štandardný set, ktorý obsahuje skialpové lyže, pásy a viazanie alebo špeciálne sety s palicami, lavínovou výbavou (lavínová sonda, vyhľadávač a lopata) alebo lyžiarkami. V našej ponuke nájdete top značky, ako Dynafit, Black Crows, Black Diamond, Elan, Völkl, Scott, Atomic, Rossignol a iné.

Vyberte si skialpový set šitý na mieru

O skialpinizme

  • História skialpu alebo skialpinizmu sa oficiálne spája s prácou a zaobstarávaním základných životných potrieb pre ľudí, ku ktorým bol náročný prístup, napríklad v alpských oblastiach.
  • Pritom na rôznych častiach sveta ľudia používali rôzne typy lyží ako dopravný prostriedok na zdolávanie horského snehu. Prelom prišiel až koncom 19. a začiatkom 20. storočia, kedy si začali uvedomovať, že sa lyže dajú využiť na oddych a výlety do hôr.
  • Skialp je zimný šport, ktorý kombinuje voľné lyžovanie, lezecké schopnosti a turistiku. Pre tento šport, či ho praktizujete na pretekárskej úrovni alebo len rekreačne, je potrebná dobrá fyzická kondícia a základný lavínová výstroj.
  • Tento zimný šport, ktorý neustále získava na popularite, je rozšírený po celom svete, no najväčší úspech žne v Európe. Domovinou skialpu sú mestečká ako Chamonix vo Francúzku a Zermatt vo Švajčiarsku.
  • Delenie skialpu je rozdelené do viacerých kategórií, no dve najrozšírenejšie sú rekreačný skialp (skitouring) a pretekársky skialp (race).
  • Najvhodnejšie podmienky na Slovensku, na ktorých je možnosť športovať prostredníctvom skialpu sú vo Vysokých, Západných a Nízkych Tatrách. No na popularite získava aj v Malej a Veľkej Fatre.
  • Najšporte vám ponúkame množstvo skialpového sortimentu, od lyží, lyžiarok, prilieb, pásov, palíc, viazaní, batohov, oblečenia i doplnkov či dokonca skialpové sety. S výberom vám ochotne pomôže náš odborný personál. Prečítajte si aj naše užitočné články, ktoré vám poradia s výberom vhodných skialpových lyží a výstroje - 7 tipov pre začínajúcich skialpinistov, 8 tipov ako začať so skialpinizmom.

Filtrovať produkty