Skialpové sety Skladom - ihneď k odberu

Plánujete sa vybrať na skialp? Hľadáte lyže, lyžiarky, viazanie a iné veci potrebné na skialp? Ponúkame vám množstvo sortimentu, s ktorým si skialp užijete naplno! Pokiaľ chcete odborne poradiť, zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Skialpové sety Skladom - ihneď k odberu

História skialpu alebo skialpinizmu sa oficiálne spája s prácou a zaobstarávaním základných životných potrieb pre ľudí, ku ktorým bol náročný prístup, napríklad v alpských oblastiach. Pritom na rôznych častiach sveta ľudia používali rôzne typy lyží ako dopravný prostriedok na zdolávanie horského snehu. Prelom prišiel až koncom 19. a začiatkom 20. storočia, kedy si začali uvedomovať, že sa lyže dajú využiť na oddych a výlety do hôr.

Skialp je zimný šport, ktorý kombinuje voľné lyžovanie, lezecké schopnosti a navigáciu. Pre tento šport, či ho praktizujete na pretekárskej úrovni alebo len rekreačne, je potrebná dobrá fyzická kondícia a základný skialpinistický výstroj.

Tento zimný šport, ktorý neustále získava na popularite, je rozšírený po celom svete, no najväčší úspech žne v Európe. Domovinou skialpu sú mestečká ako Chamonix vo Francúzku a Zermatt vo Švajčiarsku.

Delenie skialpu je rozdelené do viacerých kategórií, no dve najrozšírenejšie sú rekreačný skailp a pretekársky skialp.

Najvhodnejšie podmienky na Slovensku, na ktorých je možnosť športovať prostredníctvom skialpu sú vo Vysokých, Západných a Nízkych Tatrách. No na popularite získava aj v Malej a Veľkej Fatre.

Ako Najšport vám u nás ponúkame množstvo skialpového sortimentu, od lyží, lyžiarok, prilieb, pásov, palíc, viazaní, batohov, oblečenia i doplnkov či dokonca skialpové sety. S výberom vám ochotne pomôže náš odborný personál.

Filtrovať produkty