Značka Leki

Značka Leki (Leki Lenhart GmbH) je nemecká spoločnosť so sídlom v Kirchheime špecializujúca sa na výrobu lyžiarskych a bežkárskych palíc, rukavíc a rôznych doplnkov pre lyžovanie. Potrebujete poradiť s výberom? My vám poradíme online aj offline, na tel. čísle 0919 066 704 alebo na info@gmail.com.

Značka Leki

Leki od histórie až po súčasnosť

Zakladateľom spoločnosti je Karl Lenhart, ktorý sa v roku 1948 pustil do výroby prvých drevených palíc. Neskôr začali s výrobou hriadeľov so sklených vlákien a hliníka. V roku 1970 sa začali vyrábať palice pod novou značkou Leki. Výroba pokročila o kvalitnejší hliník 7075 a karbónový kompozit. V súčasti sú Leki považované za svetového lídra vo výrobe lyžiarskych palíc a lyžiarskych rukavíc najvyššej kvality. Okrem toho značka ponúka množstvo lyžiarskeho a bežkárskeho príslušenstvu k paliciam a rukaviciam.

Logo značky Leki

V roku 1984 sa ujal vedenia Klaus Lenhar, Karlov syn. Zakrátko vyvinul dvojzložkové rukoväte a množstvo ďalších inovácií úchopu (korok a latex). V roku 1998 prišiel na trh inovatívny bezpečnostný systém zapínania Leki Trigger Systém. O 4 roky neskôr vyrobili prvé Nordic Walkingové palice s Antishockom a otvorili úplne novú továreň v Českej republiky v meste Tachov. V súčasnosti využívajú najmodernejšie technológie a na vývoj nových produktov sa podieľajú odborníci a profesionálni športovci z celého sveta. Ak sa chcete dozvedieť viac o značke Leki, tak vám odporúčame prečítať si článok - značka Leki tak, ako ju (ne)poznáte.

Top technológie značky Leki

 • Trigger S System - Je špeciálny upínací a bezpečnostný systém palíc v jednom. Lyžiar si upne pútko na rukavicu alebo sa nachádza na rukavici malé očko cez ktoré za zapne na rukoväti lyžiarskej palice. V prípade pádu sa automaticky uvoľní pútko od rukoväte lyžiarskej palice. Umožňuje tiež jednoduchú manipuláciu s palicou.
 • Nový Trigger 3D System - Spoločnosť Leki vylepšila svoju technológiu o bezpečnejšiu. Umožňuje nacvaknutie a uvoľnenie pútka oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie než kedykoľvek predtým. 
 • Trigger Shark - Je podobný upínací systém, ktorý je osadený na bežkárskych paliciach.
 • Flex Tip Worldcup - Špička lyžiarskych palíc vyvinutá pre svetový pohár.
 • Racing Basket - Ideálne do závodných podmienok. Výmena košíka je možná bez použitia náradia.
 • Aluminium and Carbon - Kombinácia hliníku v hornej časti palice a karbónu v spodnej časti palice.
 • Speed Lock - Mimoriadne rýchle nastavenie dĺžky palíc, je o 35 % ľahší a o 27 % menší ako štandardné palice.
 • Race Fit - Chrániče lyžiarskych rukavíc ktoré poskytujú nekompromisný závodný výkon.
 • Extra Warm - Extra hrejivý materiál, ktorý zabezpečuje dokonalé tepelno-izolačné vlastnosti.
 • Water-Resistant - Vodeodolná povrchová laminátová úprava pre maximálne izolačné vlastnosti.
 • MF-Touch - Plná kontrola a ovládanie dotykového displeja vášho smartfónu.

Filtrovať produkty