Značka Karpos

Karpos je veľmi populárnou značkou od talianskeho výrobcu Sportful. Karpos sa zameriava na unisex športové oblečenie pre skialpinistov a horolezcov. V ponuke teda nájdete skialpové nohavice a turistické nohavice, zimné bundy a mikiny, funkčné doplnky (čiapky a rukavice, zimné čiapky a nákrčníky). Chcete sa dozvedieť viac informácií o Karpos? Zavolajte na tel. číslo 0919 066 704 alebo nás kontaktujte na info@najsport.sk.

Značka Karpos

Karpos ako názov vznikol inšpiráciou z gréckej mytológie, pretože Karpos bol mimoriadne krásnym synom boha západného vetra Zephire a bohyne jarnej vegetácie Khloris. Názov tejto kolekcie je príznačný. Oblečenie a doplnky kolekcie Karpos sa vyznačujú mimoriadne prepracovaným dizajnom a pestrými farbami, ktoré spolu krásne ladia.

Logo karpos

Karpos od histórie po súčasnosť

Karpos ako značka nie je správne označenie, jedná sa skôr o podkategóriu alebo skôr kolekciu značky Sportful stvorenú pre určitý typ športov. Jedná sa o veľmi mladý koncept, ktorého začiatky siahajú do roku 1946, kedy Olindo a Irma Cremoneseovci si chcú založiť podnik Manifattura Valcismon na výrobu vlnenej priadze na úpätí Dolomitov v mestečku Fonzaso. Neskôr ich syn Dr. Giordano Cremonese po účasti na bežeckých pretekoch na lyžiach oblečený v elastickej kombinéze prišiel na to, že toto oblečenie mu poskytuje úžasnú voľnosť pohybu. Zrodila sa v ňom myšlienka také niečo vyrábať a už v roku 1972 prichádzajú na trh prvé športové pletené odevy Sportful.

Potom v roku 1983 prišlo na rad cyklistické oblečenie, ktoré využívali profesionálne tímy na svete. Značka Sportful sa vyvíjala ďalej a už v roku 2007 sa začalo uvažovať o outdoorovom oblečení Karpos. Malo byť nielen pohodlné, ale i funkčné a vhodné pre všetkých bežkárov, skialpinistov, horolezcov i cyklistov. O 10 rokov neskôr prichádza na rad spolupráca s Uelim Steckom a rozvinie sa línia Highest, ktorá drží pre Karpos vedúce postavenie. Tím vývoja značky a kolekcií sa zaoberá ich vývinom pomocou inovatívnych technológií, aby dosiahla čo najuspokojivejšie výsledky.

Dá sa povedať, že logo Karpos vzniklo pri hľadaní konceptu, ktorý by vystihoval jej symboliku. Medzi nápady patrili aj rôzne zvieracie motívy a neskôr sa dizajnéri zhodli na tom, že ak má Karpos využívať komunita horolezcov a skialpinistov, musí niesť spoločný motív pre tieto športy. Spoločne sa zhodli na tom, že to bude motív ruky, pretože tá všetko uchopuje. Predstavte si ten moment, keď sa prehistorický plaz chce niekam vyšplhať a dosiahnuť svoj cieľ. Takže ruka ako symbol sily a odhodlania na zelenom podklade, ktorý symbolizuje prírodu a hory, ktoré má človek rád a chce ich zdolávať. Idealistické predstavy sa stali skutočnosťou a dnes si Karpos nesie svoje znamenité logo.

Značka Sportful presne vedela čo robí, pri svojom vývine oblečenia a doplnkov sa snažil docieliť nielen jeho nápaditosť, ale i funkčnosť, prepracovanosť detailov, ergonómiu a váhu. Spojením know-how rôznych odborníkov v tíme Sportful vznikol Karpos. Sportful sa zamerala na cieľovú skupinu: výkonných turistov, horolezcov a ambicióznych športovcov, ktorí potrebujú len tú najlepšiu ochranu a komfort pri prekonávaní svojich limitov. Svoje si určite vyskúšali mnohí z vás pri rôznych športoch. S určitosťou vám vieme povedať, že skialpinisti a športovci zo športového centra talianskej armády v Courmayeure sa výrazne podieľali na vývine produktov Karpos tým, že ho skúšali pri rôznych súťažiach a pri zimných tréningoch a dávali im odozvu, ako sa v danom oblečení cítili a ako to ich výkon ovplyvnilo. Veľmi dobrý krok na overovanie si kvality oblečenia a doplnkov, nemyslíte?

Karpos a jeho moderné technológie

Výskum a vývoj, optimalizácia a testovanie mnohých faktorov pri výrobe oblečenia a doplnkov dopomohli k tomu, aby sa vytvoril materiál Polartec® Delta, ktorý sa používa v produktoch, aby zaručili komfort, odvádzanie väčšiny vlhkosti a potu a zamedzili prehriatiu organizmu. Polartec® Delta je recyklovanou tkaninou, ktorá by sa mala obliekať priamo na pokožku tela, aby mohla čo najlepšie fungovať a umožnila vášmu telu regulovať teplotu a tým aj vlhkosť počas náročných aktivít.

Navyše šetrí vašu energiu, ktorú potrebujete vynaložiť pri zdolávaní vašich limitov, pretože sa nadmerne nepotíte a vaše telo sa cíti ako v bavlnke. Energetické zásoby sa míňajú pomalšie, pretože sa telo nemusí vysporiadávať s rôznymi typmi záťaže (terén, počasie, termoregulácia, čo nesiete v batohu a pod.). Navyše materiály Polartec sú nielenže inovatívne, ale i funkčné a udržateľné a odevy z nich sú ergonomické. Jedným z nich je aj model Moved Jersey v pánskej i dámskej verzii, ktorý dokonale kopíruje postavu tak, aby nezavadzal a pri tom nevyvíja na vašu pokožku nepríjemný tlak.

V tom spočíva genialita Karposu.

Filtrovať produkty