Značka Karpos

Karpos je veľmi populárnou značkou od talianskeho výrobcu Sportful. Karpos sa zameriava na unisex športové oblečenie pre skialpinistov a horolezcov. V ponuke teda nájdete skialpové nohavice a turistické nohavice, zimné bundy a mikiny, funkčné doplnky (čiapky a rukavice, zimné čiapky a nákrčníky). Chcete sa dozvedieť viac informácií o Karpos? Zavolajte na tel. číslo 0919 066 704 alebo nás kontaktujte na info@najsport.sk.

Značka Karpos

Karpos ako názov vznikol inšpiráciou z gréckej mytológie, pretože Karpos bol mimoriadne krásnym synom boha západného vetra Zephire a bohyne jarnej vegetácie Khloris. Názov tejto kolekcie je príznačný. Oblečenie a doplnky kolekcie Karpos sa vyznačujú mimoriadne prepracovaným dizajnom a pestrými farbami, ktoré spolu krásne ladia - prečítajte si viac informácií o histórií, technológiach a kategoriach značky Karpos.

Logo karpos

O značke Karpos

 • Karpos ako značka nie je správne označenie, jedná sa skôr o podkategóriu alebo skôr kolekciu značky Sportful stvorenú pre určitý typ športov.
 • Jedná sa o veľmi mladý koncept, ktorého začiatky siahajú do roku 1946, kedy Olindo a Irma Cremoneseovci si chcú založiť podnik Manifattura Valcismon na výrobu vlnenej priadze na úpätí Dolomitov v mestečku Fonzaso.
 • Neskôr ich syn Dr. Giordano Cremonese po účasti na bežeckých pretekoch na lyžiach oblečený v elastickej kombinéze prišiel na to, že toto oblečenie mu poskytuje úžasnú voľnosť pohybu.
 • Zrodila sa v ňom myšlienka také niečo vyrábať a už v roku 1972 prichádzajú na trh prvé športové pletené odevy Sportful.
 • Potom v roku 1983 prišlo na rad cyklistické oblečenie, ktoré využívali profesionálne tímy na svete.
 • Značka Sportful sa vyvíjala ďalej a už v roku 2007 sa začalo uvažovať o outdoorovom oblečení Karpos.
 • Malo byť nielen pohodlné, ale i funkčné a vhodné pre všetkých bežkárov, skialpinistov, horolezcov i cyklistov.
 • O 10 rokov neskôr prichádza na rad spolupráca s Uelim Steckom a rozvinie sa línia Highest, ktorá drží pre Karpos vedúce postavenie.
 • Tím vývoja značky a kolekcií sa zaoberá ich vývinom pomocou inovatívnych technológií, aby dosiahla čo najuspokojivejšie výsledky.
 • Dá sa povedať, že logo Karpos vzniklo pri hľadaní konceptu, ktorý by vystihoval jej symboliku. Medzi nápady patrili aj rôzne zvieracie motívy a neskôr sa dizajnéri zhodli na tom, že ak má Karpos využívať komunita horolezcov a skialpinistov, musí niesť spoločný motív pre tieto športy.
 • Spoločne sa zhodli na tom, že to bude motív ruky, pretože tá všetko uchopuje. Predstavte si ten moment, keď sa prehistorický plaz chce niekam vyšplhať a dosiahnuť svoj cieľ. Takže ruka ako symbol sily a odhodlania na zelenom podklade, ktorý symbolizuje prírodu a hory, ktoré má človek rád a chce ich zdolávať. Idealistické predstavy sa stali skutočnosťou a dnes si Karpos nesie svoje znamenité logo.
 • Značka Sportful presne vedela čo robí, pri svojom vývine oblečenia a doplnkov sa snažil docieliť nielen jeho nápaditosť, ale i funkčnosť, prepracovanosť detailov, ergonómiu a váhu. Spojením know-how rôznych odborníkov v tíme Sportful vznikol Karpos.
 • Sportful sa zamerala na cieľovú skupinu: výkonných turistov, horolezcov a ambicióznych športovcov, ktorí potrebujú len tú najlepšiu ochranu a komfort pri prekonávaní svojich limitov. Svoje si určite vyskúšali mnohí z vás pri rôznych športoch.
 • S určitosťou vám vieme povedať, že skialpinisti a športovci zo športového centra talianskej armády v Courmayeure sa výrazne podieľali na vývine produktov Karpos tým, že ho skúšali pri rôznych súťažiach a pri zimných tréningoch a dávali im odozvu, ako sa v danom oblečení cítili a ako to ich výkon ovplyvnilo. Veľmi dobrý krok na overovanie si kvality oblečenia a doplnkov, nemyslíte?

Kategórie značky Karpos

 • Zimné bundy - Vyskúšajte dokonalú ochranu počas vašich zimných výprav. Vyberte si páperové, funkčné, vetru a vodeodolné zimné bundy vhodné na skialpinizmus, horolezectvo či turistiku. Technológiami nabité bundy vám poskytnú maximálny technický výkon v zimných podmienkach.

Zimné bundy Karpos

 • Zimné nohavice - Objavte priliehavé a elastické zimné nohavice vďaka čomu budú vaše zimné túry zábavnejšie. V ponuke nájdete funkčné, technické, vodeodolné a vetruodolné materiály so sofshellu, polyesteru a iných syntetických tkanín, ktoré sú vhodné pre všetky športové aktivity. Hodia sa pre turistov, skialpinistov a horolezcov.

Zimne nohavice Karpos

 • Jarné a jesenné bundy - Zostane v teple a v suchu so špičkovými vodeoodolnými a vetruodolnými bundami, ktoré využijete počas chladných ročných odbodí na jar a jeseň. Výborne sa hodia na skialpinizmus, bežecké lyžovanie, horloezectvo a ľahkú turistiku. Spoznajte špičkové technológie a jedinečné materiály, ktoré vám poskytnú dostatočnú oporu a pohodlie, keď to budete najviac potrebovať.

Jarné a jesenné bundy Karpos

 • Mikiny - Doprajte si kvalitné mikiny Karpos, ktoré môžete využiť celoročne. Jednoducho ako základnu aj ako 2 vrstvu počas chladnejších dní. Karpos vás prekvapí svojou kvalitou, strečovým materiálom a funkčným strihom, ktorý dokáže výborne odvádzať vlhkosť a rýchlo schnúť.

Mikiny Karpos

Karpos a jeho moderné technológie

 • Výskum a vývoj, optimalizácia a testovanie mnohých faktorov pri výrobe oblečenia a doplnkov dopomohli k tomu, aby sa vytvoril materiál Polartec® Delta, ktorý sa používa v produktoch, aby zaručili komfort, odvádzanie väčšiny vlhkosti a potu a zamedzili prehriatiu organizmu.
 • Polartec® Delta je recyklovanou tkaninou, ktorá by sa mala obliekať priamo na pokožku tela, aby mohla čo najlepšie fungovať a umožnila vášmu telu regulovať teplotu a tým aj vlhkosť počas náročných aktivít.
 • Navyše šetrí vašu energiu, ktorú potrebujete vynaložiť pri zdolávaní vašich limitov, pretože sa nadmerne nepotíte a vaše telo sa cíti ako v bavlnke. Energetické zásoby sa míňajú pomalšie, pretože sa telo nemusí vysporiadávať s rôznymi typmi záťaže (terén, počasie, termoregulácia, čo nesiete v batohu a pod.).
 • Navyše materiály Polartec sú nielenže inovatívne, ale i funkčné a udržateľné a odevy z nich sú ergonomické.
 • Jedným z nich je aj model Moved Jersey v pánskej i dámskej verzii, ktorý dokonale kopíruje postavu tak, aby nezavadzal a pri tom nevyvíja na vašu pokožku nepríjemný tlak. V tom spočíva genialita Karposu.

Filtrovať produkty