Omotávky

Cyklistické omotávky majú viacero funkcií, ako tlmenie vibrácií, zabránenie kĺzania rúk a taktiež spríjemňujú úchyt. Sú veľmi podobné cyklistické komponenty, ako gripyOmotávky sa vyrábajú z rôznych materiálov, rôznej pevnosti a farby. Dôležitá je aj jednoduchosť inštalácie omotávky. Kvalitné omotávky by mali mať chlpaté priliehavé okraje pre jednoduché prilepenie ďalšej vrstvy a mali by byť aj dostatočne pružné, aby ste dosiahli rovnomerné, precízne a tenké omotanie.

Omotávky

Aké druhy materiálov a podľa čoho vyberať?

  • Materiál omotávky - má byť hlavne nekĺzavý a mal by zaisťovať bezpečnosť a pevnosť riadidiel. Omotávky by určite mala vedieť absorbovať vibrácie a v tomto je bezkonkurenčný materiál korok, ktorý sa často kombinuje ešte s inou materiálovou zložkou. Rozhodujúce a dôležité je ale to, ako a ktorý materiál Vám bude najpríjemnejší v rukách.
  • Sila omotávky - vo všeobecnosti platí, že čím je omotávka širšia, tým je jazda pohodlnejšia a vibrácie sú menšie, ale tenšia (slabšia) omotávka zase poskytuje istejší úchop, lepšie reakcie a presnosť ovládania. Aj pri sile omotávky ale platí, že každý cyklista si sám musí zvoliť, čo mu najviac vyhovuje a pri akých povrchoch a disciplínach sa chystá omotávky použiť.

Filtrovať produkty