Lyžiarske oblečenie

Vyberte si kvalitné, pohodlné a štýlové lyžiarske oblečenie, ktoré splní všetky vaše požiadavky. Ako správny lyžiar na svahu jednoducho musíte mať dobrú lyžiarsku bundu, nohavice, ponožky, mikinu, funkčné oblečenie, termoprádlo, rukavice a mnoho iného užitočného príslušenstva. S výberom vám radi a odborne poradíme v našich kamenných obchodov a na e-shope. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo info@najsport.sk.

Lyžiarske oblečenie

Všetky produkty u nás nájdete v prémiovej kvalite a od renomovaných výrobcov, ako Atomic, Helly Hansen, Fischer, Dynafit, Goldbergh, Crazy Idea, DC, Rossignol, Karpos, Roxy a mnoho iných, ktoré vám zaručia vysokú spokojnosť. "Čítajte ďalej" a my vám poradíme ako vybrať ideálne lyžiarske oblečenie alebo si prečítajte náš článok - Ako vybrať kvalitné lyžiarske oblečenie.

Ako vybrať lyžiarske oblečenie

Pri výbere vhodného lyžiarskeho oblečenia sa zamerajte na značku, parametre, funkčnosť, materiál, strih, veľkosť a farbu. Nevhodným výberom si viete ľahko pokaziť celý zážitok z lyžovačky, preto si vyberte oblečenie, ktoré vás udrží v teple a v suchu za akýchkoľvek podmienok. Na výber máte syntentické materiály (napr. polyester, elastan, nylón, PA alebo PP) alebo prírodné materiály (napr. vlna, merino vlna, moher, angora, koža alebo perie), ktorých vlastnosti sú vylepšené mnohými textilnými technológiami (napr. Gore-Tex, eVent, Sympatex, Polar, Fleece, Technostretch a pod.). Dôležitým faktorom je aj správne vrstvenie oblečenie od najspodnejších vrstiev (napr. termoprádlo) cez stredné vrstvy (napr. mikina) až po vrchnú vrstvu (napr. lyžiarska bunda). Nezabúdajte na fakt že lyžiarske oblečenie vám musí dobre sedieť, nesmie vás obmedzovať v pohybe, nesmie vám byť veľké ani malé.

Ako rozdeľujeme základne lyžiarske oblečenie

  • Lyžiarske bundy - Sa hodia na všetky vaše lyžiarske aktivity. Tento typ bundy vás chráni v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok na svahu (dážď, sneh, vietor a chlad). Lyžiarska bunda by mala byť dostatočne priedušná, vodeodolná, funkčná a dostatočne zateplená. Rovnako by mala mať dostatok úložného priestoru, snežný pás, technológie a dostatočné technické parametre (vodeodolnosť 10 - 25 tisíc mm/m2/24 hod. a priedušnosť 8 - 20 g/m2/24 hod.).

lyžiarska bunda

  • Lyžiarske nohavice - Vás perfektne ochránia v prípade náhlej zmeny počasia pri lyžovačke. Väčšina lyžiarskych nohavíc je dostatočne priedušná, vodeodolná a zároveň vás dokonalo zahreje. Lyžiarske nohavice musia spĺňať náročné technické parametre napr. vodeodolnosť by sa mala pohybovať od 10 tisíc mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 8 g/m2/24 hod.

Lyžiarske nohavice

  • Lyžiarske rukavice - Sú primárne určené na lyžiarske aktivity. Ich cieľom je, aby vaše ruky udržali v teple a v suchu počas celej lyžovačky. Na výber máte prstové rukavice alebo palčiaky podľa vašich osobných preferencií (napr. tepelný komfort, vodeodolnosť, úchop a pod.). Ak napríklad vyžadujete vyšší tepelný komfort zvoľte skôr palčiaky a naopak pokiaľ nevyžadujete také teplo, ale požadujete lepší úchop, tak správnou voľbou pre vás budú prstové rukavice. Je vhodné, aby materiál lyžiarskych rukavíc bol nepremokaví (napr. membrána Gore-Tex, koža a pod.), priedušný a poskytoval dostatočnú izoláciu (napr. Primaloft, Insulation a pod.).

Lyžiarske rukavice

  • Lyžiarske ponožky - Sú od bežných ponožiek výrazne odlišné vzhľadom na dĺžku, majú spevnenú štruktúru v oblastí prstov, členka či predkolenia. Najčastejšie sú zložené so syntetických a prírodných meteriálov, ako je kombinácia polyesteru, vlny merino a bavlny. Najviac namáhané časti sú vystužené tzv. dvojitou štruktúrou. Lyžiarske ponožky by mali mať dobrú antibakteriálnu úpravu, ktorá zabraňuje zápachu a hromadeniu baktérií. Taktiež musia byť dostatočne priedušné a zabezpečovať prirodzenú termoreguláciu.

Lyžiarske ponožky

Filtrovať produkty