Zimné bundy

Správny výber zimnej bundy je kľúčovou vlastnosťou pre pohodu a komfort na svahu. Bez kvalitnej bundy si môžeme lyžovačku, snowboarding, bežecké lyžovanie alebo skialpinizmus asi len sotva predstaviť. S výberom vám ochotne a odborne poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte správnu na info@najsport.sk.

Zimné bundy

Pri kúpe zimnej bundy by ste mali zohľadniť najmä materiál, funkčnosť, štýl, technológie, farbu, veľkosť a vaše finančné možnosti. Základným kritériom výberu je vodeodolnosťpriedušnosť, funkčnosť a dobre izolačné vlastnostiZimná bunda vám musí dobre sedieť, musí byť pohodlná, funkčná a praktická.

Vyberte si top značky zimných búnd

 • Zimné bundy Atomic - Vyberte si pánske, dámske alebo detské zimné bundy Atomic pre každodenné používanie. V našej ponuke nájdete lyžiarske bundy a páperky s PrimaLoft Insulation, Gore-Tex membránou a špeciálny outfit SI Fit. Bundy sú teplé, funkčné, pohodlné a výborne sedia. Modely Redster, Revent, Savor, Tech, Alps, Backland a iné
 • Zimné bundy Crazy Idea - Doprajte si tradičné horské oblečenie, ktoré je mimoriadne ľahké, funkčnéa pohodlné, pre všetky aktivity na lyžiach, bežkách či skialpoch. V našej ponuke nádjete modely JKT Levity, Oxigen, Electra, Wonder, Neuron, Acceleration, Levity Man a iné.
 • Zimné bundy Dynafit - Chladné počasie by vás nikdy nemalo odradiť od hôr. Vyskúšajte kolekciu ľahkých zimných búd pre všetky vysokohorské aktivity - DNA, Speed Insulation, Mezzalama, Alpine Reflective, Translaper, Free DWN, Free Infinium, Radical Free Alpha, TLT, DNA Race, Speed, Traverse a mnoho iných. 
 • Zimné bundy Helly Hansen - Skúste špičkové oblečenie od renomovanej nórskej značky Helly Hansen. K dispozícií sú kolekcie Adore, Odin, Alpha, Alphelia, ULLR, Garibaldi, Lifaloft, Elevation a iné
 • Zimné bundy Goldbergh - Vyskúšajte luxusné športové oblečenie od holandskej značky Goldbergh, ktorá sa pýši luxusnou módou, funkčnosťou a dizajnom v jednom. Vyskúšajte modely La Plata, Hida, Mae, Jungfrau, Porter a iné. Tieto lyžiarske bundy vás udržia v suchu a v teple. Navyše disponujú množstvom sofistikovaných vychytávok. 
 • Zimné bundy Karpos - Doprajte si špičkové skialpinistické bundy Artika, K-Performance, Lyskamm, Marmolada, Focobon, Miage Scoiattoli a iné. 
 • Zimné bundy Ortofox - Ortovox ponúkajú maximálnu ochranu pred vetrom, vlhkosťou a chladom, ako v lete, tak i v zime. Merino vlna a izolačná vrstva SwissWool v kombinácia s inovatívnymi látkami alebo vodeoodolnými membránami zaisťujú jedinečné vlastnosti. Tieto bundy sú priedušne, funkčné a vodeodolné v jednom. Vyberte si modely SwisssWool, 3L Guardian, 3L Deep, 3L Ortler, Berrino, SW Col, Pala Hooded, Westalpen, kolekciu 2L, Pordoi a iné.
 • Zimné bundy Rossignol - Objavte širokú ponuku pánskych a dámskych zimných búnd na lyžovanie, voľný štýl, preteky či freeride. V ponuke nájdete modely Rapide, Depart, Hero, Fonction, Controle, Atelier s Ride, Aerial, React a iné.
 • Zimné bundy Sportalm - Zimne športy sú so Sportalmom vášňou, vyberte si kvalitné a exkluzívne lyžiarske bundy, ktoré odrážajú váž vzhľad a vlastnosti. Zároveň sú mimoriadne funkčné, dizajnové a radia sa medzi špičku v oblasti lyžiarskej módy po celom svete.
 • Zimné bundy Stockli - Vyskúšajte toto jedinečné švajčiarske oblečenie prvotriednej kvality, modely Race, Sport, WRT, Insulated v rôznych farebných prevedeniach a strihoch prvotriednej kvality.
 • Zimné bundy Poivre Blanc - Doprajte si prvotriedne lyžiarske oblečenie a zimné bundy pre dámy, pánov, deti a juniorov. Vyskúšajte a nebudete ľutovať. Zastavte sa u nás alebo nakúpte online.

Ako rozdeľujeme zimné bundy

Lyžiarske Bundy

Lyžiarske bundy sú určené pre všetkých nadšencov lyžovania. Tieto bundy chránia lyžiarov pred nepriaznivým počasím na zjazdovke, predovšetkým snehom, ľadom, padajúcim mrznúcim dažďom a pod. Takáto bunda by mala byť  dostatočne vodeodolná a zároveň priedušná. Mala by spĺňať náročnejšie požiadavky na technológie a parametre (napr. vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod).

lyžiarska bunda

Snowbaordové bundy

Snowboardové bundy majú veľmi podobné parametre, ako vyššie spomenuté lyžiarske bundy. Disponujú však predĺženým strihom, pevnejším a robustnejším materiálom. Niektoré miesta, ako napríklad kolená, lakte a bedrá by mali mať zosilnenú konštrukciu, ktorá chráni jemnú látku pri kontakte so zjazdovkou. Parametre snowboardových búnd sú podobné, ako pri lyžiarskych bundách (vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod)

Snowboardová bunda

Skialpinistické bundy

Skialpinistické bundy vyznačujú sa ľahkou konštrukciou, vysokou vodeodolnosť a priedušnosťou. Materiály týchto búnd sú vysoko funkčné, disponujú mnohými technológiami a majú veľmi nízku hmotnosť. Sú vhodné do vysokohorských podmienok, kde sa dynamicky mení počasie. Kvalitatívne a cenovo sú tieto bundy oveľa drahšie, ako lyžiarske alebo snowboardové. Má veľa technologických inovácií a podlieha prísnemu testovaniu v najnáročnejších horských podmienkach. Technické parametre skialpových búnd sú vysoké (vodeodolnosť okolo 20 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť okolo 20 000 g/m2/24 hod.).

Skialpová bunda

Bundy na bežky

Bundy na bežky majú ľahká, pohodlnú a odolnú konštrukciu, ktorá sa výborne hodí na bežky. Podobne ako skialpové bundy sú vysoko priedušne a zároveň vodeodolné. Na bežkárske bundy sa nekladú tak vysoké nároky na technické parametre, ale skôr na praktickosť, funkčnosť a pohodlnosť. Technické požiadavky sú skôr strednej úrovne (vodeodolnosť približne 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť okolo 10 000 g/m2/24 hod.).

Bunda na bežky