Rukavice na snowboard

Ak hľadáte kvalitné a štýlové rukavice na snowboard? Ste na tom správnom mieste. Nájdete u nás široký výber klasických rukavíc, ale aj palčiakov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každého snowboardistu. S výberom vám radi poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte e-mail na info@najsport.sk.

Rukavice na snowboard

Vyberte si pohodlné zimné rukavice pre všetky snowboardové aktivity. S výberom vhodných rukavíc vám poradíme. Čítajte ďalej alebo si prečítajte náš článok - najlepšie lyžiarske, snowboardové a skialpové rukavice.

Palčiaky alebo prstové snowboardové rukavice

Ako prvé si treba zodpovedať túto dilemu. Uprednostňujete skôr praktickosť snowboardových rukavíc alebo teplo vďaka palčiakom na snowboard? Existujú rukavice a palčiaky na všetky príležitosti a podmienky a výrobcovia často vyrábajú rukavice aj palčiaky s rovnakou základnou konštrukciou a materiálom. Palčiaky spravidla poskytujú viac tepla, pretože vaše prsty budú zdieľať jednu priehradku a generovať viac tepla týmto spôsobom, na rozdiel od toho, že sú oddelené ako v rukavici. Rukavice však za určitých okolností obmedzujú mobilitu a možno budú musieť byť odstránené, aby ste mali prístup do vreciek alebo si upravili popruh na okuliaroch (aby ste boli spravodliví, na tieto činnosti budete musieť dať dole aj palčiaky). Nájdete tu tiež 3-prstové hybridy, ktoré spadajú medzi rukavice a palčiaky. Aj keď boli palčiaky kedysi považované za znak priebojnosti, niektorí elitní atléti (pozri Bode Miller) ich uprednostňujú z pohodlného dôvodu. Rovnako ako bunda, rukavice a palčiaky sa skladajú z niekoľkých komponentov, ktoré vás udržia v bezpečí, suchu a teple. Ide o škrupinový materiál, membránu, izoláciu, podšívku a dlaň. Vyberte si kvalitné a prestížne značky snowboardových rukavíc - Burton, Reusch, Ziener, Ortovox a DC.

Aké snowboardové rukavice sú najteplejšie?

Snowboardové rukavice a palčiaky sa líšia v množstve tepla, ktoré poskytujú. Je dôležité nájsť pár, ktorý vyhovuje vašim osobným potrebám. Ak snowboardujete v teplejších podmienkach, pravdepodobne budete chcieť rukavice alebo palčiaky, ktoré nie sú príliš teplé, ale majú dobrú vodotesnosť. Na druhej strane, ak jazdíte v chladnejších podmienkach, budete potrebovať teplejšie rukavice. Potrebné množstvo tepla sa líši u každého jazdcu. Niektorí jazdci majú tendenciu mať studené ruky, zatiaľ čo iní bývajú v teple za každých podmienok. Teplo rukavíc je dané typom materiálu plášťa, typom a množstvom izolácie a tým, ako je membrána rukavíc nepremokavá a priedušná.

Vyberte si vhodnú veľkosť podľa tabuľky

Rozmer snowboardových rukavíc XXS XS S M L XL XXL
Veľkosť rukavíc (označenie) 6 7 8 9 10 11 12
Rozmer dlane (v cm) 16,0 - 17,0 17,0 - 18,0 18,0 - 20,0 20,0 - 21,0 21,0 - 21,5 21,5 - 22,5 23,0 a viac

Veľkosť bežeckých rukavíc

Materiál rukavíc na snowboard

Syntetický materiál

Väčšina snowboardových rukavíc a palčiakov začína základnou časťou zo syntetickej tkaniny, zvyčajne z nylonu. Vysoko kvalitné modely používajú nepremokavú priedušnú tkaninu a membránu alebo povlak z ePTFE (expandovaný polytetrafluóretylén, známy tiež ako Teflon®) alebo PU (polyuretán). Modely GORE-TEX® obsahujú oddelenú vložku ePTFE medzi vonkajšou tkaninou a izolačnou vrstvou. Nepremokavé priedušné textílie sa dodávajú v tvrdej aj softshellovej verzii a obe sa používajú na rukavice a palčiaky. Obvykle sa tieto tkaniny kombinujú s kožou alebo syntetickými ochrannými materiálmi v oblastiach s vysokým oderom, ako sú dlane a prsty.

Koža

Koža je osvedčený materiál na rukavice a palčiaky. Koža je zvyčajne z hovädzej alebo kozej kože, môže byť odolnejšia a poddajnejšia ako nylonové materiály a je prirodzene odolná voči vode. Vďaka kombinácii upravenej kože (koža, do ktorej bol pridaný tuk, vosk alebo živica) a mikroporéznej membrány môžu byť kožené rukavice vodotesné, vetruvzdorné a teplé. Pri správnej starostlivosti o kožené hydroizolácie môžu tieto rukavice vydržať roky.

Membrána

Väčšina nepremokavých/priedušných tkanín má laminovanú membránu alebo povlak z polyuretánu (PU). Tkaniny potiahnuté PU tvoria veľkú časť trhu s rukavicami a palčiakmi, ktoré ponúkajú dobrú kombináciu vodotesnej priedušnosti a nákladov. Mnoho výrobcov ponúka vlastnú patentovanú PU membránu a kombinuje túto tkaninu s kožou alebo syntetickými materiálmi v oblastiach s vysokým opotrebením.

Technológie rukavíc na snowboard

Gore-Tex®

Membrány Gore-Tex® na rukavice a palčiaky sú vložkou umiestnenou medzi vonkajším plášťom a izoláciou. Obvykle ponúkajú najvyššiu úroveň nepremokavej priedušnosti pre snowboardové odevy.

Hipora®

Rukavice vyrobené z tkanín Hipora® sú vodotesné, vetruvzdorné a priedušné s polyuretánovým (PU) poťahom, ktorý je známy tým, že je pružnejší ako ostatné PU povlaky. Má mikroskopické póry po celom polyuretánovom povlaku, aby sa zabránilo prieniku tekutej vody, a napriek tomu sa odparovala vlhkosť.

Windstopper®

Tkanina Gore Windstopper® je vyrobená z membrány ePTFE, ktorá je odolná voči vetru a je priedušná, ale nie je vodotesná. Vďaka kombinácii trvanlivej ochrany pred vetrom a vysokej priedušnosti vás tento typ snowboardových rukavíc udrží v teple a pohodlí s menším počtom vrstiev a menším objemom a je vhodný do chladného a suchého podnebia. Rovnako ako väčšina mäkkých škrupinových tkanín sú výrobky Windstopper® typicky potiahnuté DWR (Durable Water Repellent), čo im poskytuje mierny stupeň odolnosti voči vode. Pri silných zrážkach môžu vlhnúť, ale dajú sa pohodlne nosiť aj pri slabom mrholení.

Syntetické a prírodné zateplenie

Vyberte si rukavice so syntetickým (napr. DuraTherm, Primaloft, Primaloft Silver Insulation a pod.) alebo prírodným zateplením (napr. perie a páperie).

Filtrovať produkty