Snowboardové nohavice

Ideálny výber snowboardových nohavíc je podstatnou vlastnosťou pre komfort a pohodlie na svahu. Snowboarding si bez kvalitných nohavíc môžete asi len sotva predstaviť. Dôležitá bude vodotesnosť a priedušnosť a správny výber vrstvy pod nohavice. Ak by ste sa radi poradili alebo mali nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Snowboardové nohavice

Ako vybrať snowboardové nohavice?

Ak si kupujete nové snowboardové nohavice, prvá otázka, ktorú si musíte položiť, je či chcete mať nohavice alebo tzv. "bibs" (v slovenčine najčastejšie náprsenkové nohavice). Snowboardové bibs sú charakteristické tým, že nekončia pri páse, ani to nie sú nohavice s trakmi, ale sú vyvýšené až po prsia. Majú oproti nohaviciam niekoľko veľkých výhod: viacej odpudzujú sneh, majú viac úložných možností a pohodlnejšie sa prispôsobia viacerým tvarom tela. Na druhej strane môžu popruhy niekedy zasahovať do popruhov na vašom batohu a trochu ich trieť, a ak veľa striedate vrstvy, môžu vám v tom prekážať. Ale bez ohľadu na to, či sa rozhodnete používať tie alebo ony, pri nákupe musíte mať na pamäti niekoľko dizajnových funkcií a možností. V ponuke nájdete množstvo kvalitných zimných nohavíc od značiek Burton, DC, Roxy, Quiksilver a iné.

Vodeodolnosť nohavíc na snowboard

Najväčším rozdielom medzi lyžiarskymi a snowboardovými nohavicami je ich vodotesnosť. Nepremokavejšie nohavice často obsahujú lepšie materiály, ktoré sú často drahšie. To znamená, že výber správnych snowboardových nohavíc znamená nájsť správnu rovnováhu medzi cenou a výkonom. Nepremokavosť snowboardových nohavíc sa meria v tisícoch, takže nohavice, ktoré majú hodnotu vodotesnosti 20-tisíc sú vodotesnejšie ako nohavice s hodnotením 10-tisíc. Na dosiahnutie tejto vodotesnosti môžu výrobcovia použiť rôzne materiály vrátane membrán, ako GORE-TEX, e-Vent a pod. Ale bez ohľadu na to, aký materiál je použitý, táto vodotesnosť je najlepším ukazovateľom toho, ako vás nohavice udržia v suchu. Odporúčame snowboardové nohavice s vodotesnosťou najmenej 10 000. Niektoré luxusné textílie nebudú mať uvedené číselné hodnotenie. Môžete si tu urobiť vlastný prieskum alebo dôverovať danému výrobcovi. 

Priedušnosť nohavíc na snowboard

Druhou dôležitým meradlom, ktorá vám môže pomôcť pri výbere snowboardových nohavíc, je priedušnosť. Snowboarding predstavuje veľa práce, a keď športujeme, potímesa. Priedušné nohavice umožnia odparovanie potu, namiesto toho, aby ho držali blízko pokožky, kde zamrzne a spôsobí pocit lepivosti. Priedušnosť sa meria podobným spôsobom ako hydroizolácia, v tisícoch a zvyčajne ide ruka v ruke s hydroizoláciou. To znamená, že ak nájdete snowboardové nohavice so skvelým vodotesným prevedením, budú pravdepodobne tiež priedušné. Ak bežne jazdíte na sedačkovej lanovke a málokedy chodíte pešo, 10-tisícová priedušnosť bude vám bude vyhovovať. Ak máte tendenciu sa často potiť alebo jazdite náročnejšie trasy, hľadajte vyššie hodnotenie priedušnosti.

Čo si obliecť pod snowboardové nohavice

A nakoniec, keď ste si vybrali tie správne nohavice, je tu ešte jedna dôležitá otázka. Čo by ste si mali obliecť pod snowboardové nohavice? Je jednoduchšie povedať, čo by ste nemali nosiť ako základnú vrstvu, a to je čokoľvek bavlnené. Bavlnené boxerky, základné vrstvy alebo tepláky sú receptom na spotený, vlhký a nepríjemný deň na svahu. Hľadajte radšej vlnovú alebo syntetickú základnú vrstvu, ktorá vašim snowboardovým topánkam neprekáža. Môžete si zaobstarať hrubšiu vrstvu na chladné dni, alebo si v teplejších dňoch obliecť spodnú bielizeň (nie z bavlny). Legíny je vhodné nosiť pod snehové nohavice, nebudú však také teplé ako pravé podložky a môžu vám prekážať, ak sú príliš tesné a nemôžete si ich vyhrnúť.

Filtrovať produkty