Mestské elektrobicykle Trek

Mestské elektrobicykle sú obľúbené na rýchlu prepravu do práce alebo do školy v mestách. Osobný e-shop poradca +421220924810. Radi vám poradíme na našich predajniach v BratislaveTrenčíne a na Kubínskej holi. Vyberte si kvalitný a pohodlný mestský elektrobicykel so spoľahlivou batériou a vysokým výkonom e-motora.

Mestské elektrobicykle Trek

Ponúkame vám rôzné špičkové a štýlové mestské elektrobicykle, s ktorými budete nadmieru spokojný. Poslúžia vám na rýchlu a komfortnú prepravu po mestských cestách. City bike od rôznych výrobcov a s rôznou technickou výbavou budú tým pravým spoločníkom po meste. Ak by ste sa chceli poradiť s tým správnym výberom mestského elektrobicykla, prečítajte si náš blogový článok Vyberte si ideálnu veľkosť elektrobicykla, kde sme sa výberu venovali detailnejšie.

Ako vybrať ideálny mestský bicykel?

Plánujete jazdiť na elektrobicykli po meststkých alebo vidieckých cestách, na jazdu do obchodu, do práce či na návštevu, do kaviarne či len tak jazdiť po cyklotrase, tak je to ten pravý spoločník. Výhodou mestského elektrobicykla je rýchlosť, komfort, jednoduchá údržba, optimalne ovládaie a nižšia obstáravacia cena. Plánujete vybrať bicykel pre seniora? Určite si prečítajte náš článok - Seniori a elektrobicykle, prečo je pre nich e-bike tou najlepšou voľbou?

overvolt-urban-3-3-1

Základné rozdelenie mestských bicyklov

  • Retro mestské elektrobicykle - sú typické výraznou geometriou, ktorá je pre ne špecifická, posed vzpriamený a retro dizajn sprevádza precízne spracovanie jednotlivých komponentov. Retro mestské elektrobicykle sú vhodné pre asfaltové cesty, vzpriamený posed nemusí vyhovovať každému, no mnohým vyhovuje práve kvôli tomu.
  • Moderné mestské elektrobicykle - modernejší dizajn poskytuje posed nie tak vzpriamený, ergonomický vzhľad s kvalitnými komponentami. Moderný mestský elektrobicykel sa hodí na asfaltový terén, na cestu do práce, do kaviarne, na kratšie cestovanie a ich výhodou je jednoduchá údržba.
  • Mestské elektrobicykle ladené do horského elektrobicykla - nie je to veľmi výdaný jav, pretože si cyklista radšej vezme priamo horský elektrobicykel, než mestský ladený do hôr.
  • Mestské elektrobicykle ladené do trekingového elektrobicykle - tieto typy mestských elektrobicyklov kombinujú prvky mestského a krosového elektrobicykla, určené do ľahšieho terénu.

bicykel_kross_elille_2.0_light_blue_2021

Akú veľkosť bicykla budete potrebovať?

Mnohí sa môžu obávať výberu toho správneho mestského elektrobicykla. Pritom to naozaj nie je žiadna veda. Prvý tip, ako si správne vybrať veľkosť mestského elektrobicykla je tabuľka veľkostí, ktoré poskytujú výrobcovia. Tam nájdete výšku postavy, dĺžku nôh a rúk. Ďalší tip je, riadiť sa svojím pocitom. Navštíviť kamennú predajňu a vyskúšať si bicykle a sami si poviete, ktorý vám vyhovuje, prípadne si necháte poradiť odborným personálom. Pripravili sme si pre vás orientačnú veľkostnú tabuľku, no určite odporúčame, aby ste sa pozreli na veľkostnú tabuľku pri konkrétnom mestskom elektrobicykli v detaile produktu. Prečítajte si tiež článok - Ako vybrať mestský elektrobicykel a pre koho je vhodný.

Vyberte si ideálnu veľkosť mestského bicykla

Výška postavy Veľkosť rámu
Veľkosť bicykla
do 165 cm 15" - 16" XXS - S
160 – 170 cm 17" - 18" M
170 – 185 cm 19" - 20" L
185 – 200 cm 21" - 22" XL
nad 195 cm 23" - 24" XXL

Materiál a rám mestského elektrobicykla

Materiál a rám mestských elektrobicyklov je dôležitý ukazovateľ, čo sa týka vašich očakávaní a cenovej hladiny. Každý materiál ma svoje výhody a nevýhody, čo sa cien týka, tak je priamo úmerný kvalite:

  • Oceľový rám - je typický svojou vyššou tuhosťou, odolnosťou voči nárazom a pádom. Nevýhodu predstavue vyššia hmotnosť a nízka pružnosť rámu, čo sa dá v mestských podmienkach zanedbať. Výhodou je nízka cena oproti ostatným materiálom rámu a jednoduchá konštrukcia.
  • Hliníkový rám - je charakteristický dostatočnou pružnosťou a lepšou reakciou na prípadnú nerovnosť na ceste. Výhodou je nižšia váha oproti oceľovému rámu, vyššia pružnosť a pevnosť. Nevýhodou je vyššia cena oproti oceľovému rámu.
  • Karbónový rám - je najdrahší, no za to najkvalitnejší rám. Sú typické nízkou váhou, sú pevné a odolné. Pre mestské elektrobickle je ale tento typ rámu netypický, pretože sú vlastnosti karbonového rámu väčšinou nepotrebné a príliš drahé.

Rozdelenie rámu bicykla podľa pohlavia:

  • Dámsky mestský elektrobicykel - rám je nižší a ľahší, často koštrukcia býva skosená kvôli ľahšiemu nasadaniu a zosadaniu z bicykla. Horná rámová trubka je prehnutá a nižšie, preto má aj o niečo nižšiu geometriu ako tie pánske modely.
  • Pánske mestský elektrobicykel - štandardná konštrukcia vhodná pre pánov s vyvýšenou geometriou oproti dámskym modelom.
  • Unisex mestské elektrobicykle - sú určené pre pánov aj dámy, ich konštrukcia a geometria je podobná tým pánskym.

S výberom nového mestského elektrobicykla nezabudnite na kvalitné cyklistické príslušenstvo, ktoré sa vám pri bicyklovaní bude hodiť. Taktiež ním môžete vylepšiť svoj nový mestský bicykel - zvončeky, blatníky, nosiče, kapsičky, košíky na fľaše a pod. Nezabúdajte na bezpečnosť a noste cyklistickú prilbu, okuliare a vybavte sa reflexnými prvkami. Svetlo na mestský elektrobicykel veľmi oceníte a môže vás ochrániť pred nie jedným pádom či zranením.

Filtrovať produkty