Značka POC

POC je švédsky popredný výrobca prilieb, okuliarov, cyklistických nohavíc a dresov, ktoré slúžia ako dobrý ochranný prostriedok pri adrenalínových športoch ako sú napr. snowboarding, zjazdové lyžovanie či horská cyklistika. Sortiment, ktorý POC ponúka je určený na rôzne typy dobrodružstiev. Nahliadnite do sveta POC! Viac informácií získate na tel. čísle 0919 066 704 alebo na emailovej adrese info@najsport.sk.

Značka POC

Značka POC si zasluhuje vašu pozornosť ak ste nadšenec rôznych výziev na snowboarde, zjazdových lyžiach alebo jazde na horskom bicykli. Vďaka inovatívnym technológiám sa ochranné prostriedky postarajú o vašu bezpečnosť pred nehodami, škaredými alebo smrteľnými úrazmi. Inšpirujte sa už dnes patentovanými technológiami ochrany hlavy a tela, ktoré sú šité na mieru naozaj pre každého. Na trhu nájdete rôzne druhy cyklistických a lyžiarskych prilieb a okuliarov a chráničov, ktoré sú inšpirované prírodou.

POC

POC od histórie po súčasnosť

  • Mladá švédska značka POC, ktorá funguje od roku 2004 v Štokholme, je dnes distribuovaná do mnohých krajín sveta.
  • Spoločnosť POC si zasluhuje veľké ďakujem za to, že vyvinula tak prvotriedny sortiment, ktorý sa postará o vašu bezpečnosť pri každej zimnej alebo letnej jazde.
  • Za inovatívne technológie, ktoré využíva sa radí neprekonateľný dizajn a bezpečnosť produktov, za ktoré ponuka získala až 70 medzinárodných ocenení (Swedish Outdoor Design Awards, Design Technology Awards, Active Safety Winer, Observeur Design, atď.).
  • Poslaním POC je ochrana života športovcov a znižovanie následkov nehôd, ku ktorým pri extrémnych športoch môže dochádzať. Vysoký štandard a zvýšená úroveň ochrany človeka pri športe je naozaj zaručené.
  • Stefan Ytterborn, zakladateľ značky POC, sa inšpiroval prírodou pri výrobe prilieb a ďalších ochranných prostriedkov. Vyvinul a stále zdokonaľuje svoje výrobky POC pridávaním biologických štruktúr a funkcií, ktoré sa v prírode vyvíjajú počas evolúcie.
  • Ochranné prilby sa po náraze nedeformujú a nie je nutné ich hneď meniť. Takisto sú k dispozícii helmy so systémom MIPS, ktorý eliminuje rotačné sily vznikajúce pri rôznych pádoch. Vďaka systému MIPS je hroziace nebezpečenstvo poškodenia mozgu mizivé. Každý deň sa POC snaží zdokonaľovať svoj sortiment, či už sa jedná o bezpečnostné vybavenie alebo dizajn. Naozaj nezaostáva, ale napreduje.
  • Aj keď sa POC snaží o zlepšenie ochranných prvkov, ktoré by ste mali používať pri rizikových športoch, nesmiete zabúdať na ostražitosť, pripravenosť a opatrnosť pri akejkoľvek aktivite. Helma vás možno chráni pred poranením hlavy, ale ak si nebudete dávať dobrý pozor na to, čo robíte, stať sa môže čokoľvek. Preto zostaňte zodpovední a minimálne začnite používať doplnky značky POC!

Cyklistické prilby POC

Cklistické prilby - Vyskúšajte špičkové cyklistické prilby, ktoré poskytujú zvýšenou bezpečnosťou kvôli funkcií MIPS. Tá redukuje nebezpečné rotačné pohyby v prípade pádu. Prilby disponujú systémom Recco, ktoré presnejšie určí vašu lokalizáciu. Prilby sú vytvrdené špeciálnymi aramidovými výstužami pre extra ochranu.

Cyklistické prilby POC

Cyklistické okuliare POC

Cyklistické okuliareČi už jazdíte na bicykli po cestách alebo chodníkoch, na lyžiarskych túrach alebo jednoducho vonku za slnečného dňa, tak slnečné okuliare POC sú vybavené dizajnom špecifickým pre aktivitu a šošovkami prispôsobenými podmienkam, pre maximálny výkon.

Cyklistické okuliare POC

Cyklistické dresy POC

Cyklistické dresy - Vyskúšate špičkové dresy, ktoré boli vyvinuté pre výnimočný aerodynamický výkon. Dresy sú priliehavé, funkčné, majú minimalistický dizajn a vysoký výkon.

Cyklistické dresy POC

Cyklistické nohavice POC

Cyklistické nohavice - Pocíťte pohodlie a istotu so skvelými funkčnými cyklistickými nohavica. Vyrazte na cestu alebo tréningy s výnimočne ľahkými, kompaktnými cyklistickými nohavicami. 

Cyklistické nohavice POC

Lyžiarske prilby POC

Lyžiarske prilby - Doprajte si značkové lyžiarske prilby, snowboardové prilby či prilby na skialp. Vďaka vylepšeným funkciám poskytujú prilby vysokú odolnosť a bezpečnosť počas všetkých vašich dobrodružstiev.

Lyžiarske prilby POC

Lyžiarske okuliare POC

Lyžiarske okuliare - Vyskúšajte špičkové okuliare ktoré vám dodajú vzhľad, vysoký výkon a kvalitné materiály. Spoznajte kolekciu lyžiarskych okuliarov a vyberte si vhodné pre vás. K dispozícií máte sklíčka od S0 po S4, prepracovaný objektív Clarity, ktorý bol navrhnutý spolu so spoločnosťou Zeiss.

Lyžiarske okuliare POC

Technológie značky POC

Cieľom značky POC je zaručiť ako takú bezpečnosť a znížiť možné následky nehôd pri letných alebo zimných športoch. Bezpečnostné vybavenie pozostáva nielen z kombinácie patentovaných technických riešení, kvalitných materiálov a nadčasového spracovania, ale aj z testovania vyvinutých produktov skúsenými a aktívnymi športovcami. Navyše Stefan Ytterborn zriadil 2 vedecké fóra POC Lab a WATTS Lab, kde sa spájajú tí najlepší odborníci z oblasti výskumu, bezpečnosti a medicíny, aby spoločne prekonzultovali a vyhodnotili tie najlepšie postupy, ktoré sa využijú pri tvorbe nových produktov POC.

POC sa stará o mnoho elitných športovcov, olympionikov, majstrov sveta a spolupodieľa sa na mnohých ich úspechoch. Značka POC sponzorovala D. MacAskilla, M.Söderströma, R. Hesjedala, G. Larssona, D. Dhersa, J. Mancuso, B. Millera, P. Järbyna, S. Nymana, T. Ganonga, Ch. Alcotta, M.Sullivana, F. Wibmera. Takisto nezanedbáva ani víkendových lyžiarov alebo každodenných pendlerov na bicykli. POC sa môže v oblasti cyklistiky hrdiť prestížnym ocenením “Značka roka”.

  • OMNE ETERNAL POC - Priviedol na trh prvú cyklistickú prilbu na svete, ktorá disponuje vlastným pohonom s integrovaným Powerfoyle (materiál na zber svetla), ktorý premieňa akýkoľvek zdroj svetla na elektrickú energiu. Nekonečná energia zabudovaná do prilby je na svete od 15. februára 2021. Omne Eternal je vybavená automatickým svetlom, ktoré má vlastné napájanie, čiže ju nikdy nemusíte nabíjať káblom alebo aktivovať vypínačom. Spoločnosti POC a Exeger sa spojili a k prvej cyklistickej prilbe vyrobili aj bicykel s tým istým názvom. Takisto ako v prilbe sú v ňom použité technológie bezšvových, odolných a udržateľných solárnych článkov, ktoré zaručujú bezpečnú jazdu. Jednoduchým nasadením prilby na hlavu sa automaticky zapne technológia, ktorá zvyšuje bezpečnosť cyklistu a navyše podporuje aj udržateľnosť v oblasti energie, to isté platí aj pre bicykel.
  • NFC Medical ID twICEme® - Typ prilby, ktorý poskytuje okamžitý prístup k zdravotným a kontaktným údajom pre prípad núdze. Vaše osobné a zdravotné údaje sú uložené na štítku NFC v prilbe, takže ich môže na mieste nehody prečítať ktokoľvek so smartfónom v ruke. Pri vývine prilieb POC sa dbá na to, aby jednotlivé komponenty spolu fungovali. Integrovaná elektronika, optimalizované detaily a jedinečný dizajn sa snúbia v jednom úžasnom celku akým je POC. Inteligentná prilba je dizajnovo veľmi podobná tej na akú sú ľudia zvyknutí. V ohľade na bezpečnosť pri jazde cena nie je až tak podstatná. Prilba dokáže identifikovať nebezpečie a podstatne lepšie zvláda nárazy a uchováva vaše osobné a zdravotné údaje. Integrácia digitálnych riešení používateľov chráni pred možnými rizikami. Viac informácii o značke POC nájdete na ich domovskej internetovej stránke.

Filtrovať produkty