Značka POC

Značka POC bola založená v roku 2005 vo Švédsku. Jasným cieľom jej tvorcov bolo urobiť čo najviac pre to, aby zabránili stratám ľudských životov a eliminovali nehody pri športových aktivitách. Firma sa najskôr sústredila na zjazdové lyžovanie, ale časom rozšírili svoj sortiment hlavne na snowboarding, horskú cyklistiku ale aj iné odvetvia športu

Do tejto oblasti vniesla firma POC skvelé inovácie a patentované technológie ochrany hlavy, ako napr. konštrukciu In-Mold, ktorá znižuje hmotnosť prilby, alebo technológiu SPIN, ktorá eliminuje rotačné sily pri náraze.

POC priniesli na trh lyžiarske a cyklistické prilby, ktoré sa pri náraze trvalo nedeformujú a nie je potrebné ich vymeniť. Pri vývoji svojich produktov sa inžinieri POC inšpirujú prírodou a snažia sa do svojich technických riešení aplikovať niektoré biologické štruktúry a funkcie. Pri vývoji sa všetky produkty dôkladne testujú, či daný produkt spĺňa veľmi vysoké kritériá, ktoré zadávajú inžinieri z vývoja a pomáhajú im aj mnohí špecialisti z oblasti medicíny. POC má okrem prilieb v ponuke aj lyžiarske okuliare, cyklistické okuliare a rôzne chrániče, ktoré používajú profesionálni športovci z rôznych lyžiarskych a cyklistických disciplín.

Filtrovať produkty