Lyžiarky Atomic Skladom - ihneď k odberu

Vyberte si lyžiarky, ktoré dokonalo obopnú vaše chodidlo, aby ste sa cítili ako v papučke. Hľadáte športové, rekreačné alebo výkonnostné lyžiarky? Naši odborní predajcovia vám s výberom radi poradia offline na predajni alebo aj online na tel. čísle 0919 066 704 alebo e-maile info@najsport.sk.

Lyžiarky Atomic Skladom - ihneď k odberu

Na ktorejkoľvek z našich predajní Najšport vám ochotne zmeriame dĺžku, šírku a tvar chodila pomocou špeciálneho merača a následne vám odporučíme najvhodnejšiu lyžiarsku obuv. Na sklade máme niekoľko desiatok modelov od renomovaných svetových výrobcov (Rossignol, Atomic, Tecnica, Fischer, Salomon, Head a iné) v top kvalite. V ponuke nájdete pánske, dámske či detské lyžiarky za super ceny.

Okrem predaja vám ponúkame špičkový servis lyžiarok, úpravu lyžiarok na mieru bootfitting, odborné športové poradenstvo a výborný zákaznícky servis. Neviete si poradiť s výberom tých správnych lyžiarskych topánok, prečítajte si náš článok v ktorom nájdete všetky informácie od A po Z - ako vybrať tie správne lyžiarky?

Ako si vybrať správne lyžiarky?

Kvalitné lyžiarky sú základom každého lyžiarskeho výstroja. Správny výber by mal pozostávať z troch základných parametrov - veľkosť chodidla, šírka chodidla a flex index lyžiarky. Ideálny spôsob je zmerať si dĺžku chodidla u nás v predajni prostredníctvom špeciálneho meracieho prístroja.

Lyžiarky

Vždy si nohu merajte v hrubej lyžiarskej ponožke, resp. tak ako ste zvyknutý chodiť lyžovať. Skúšanie lyžiarok vám zaberie desiatky minút a výber tej správne niekedy až hodinu. Preto si vyčleňte dostatok času a poriadnu dávku trpezlivosti. V našom článku sa tiež dozviete - Ako si rýchlo a jednoducho obuť lyžiarky.

Veľkosť lyžiarky

Je udávaná v centimetroch teda v mondopoint (MP). Stále však prevláda fáma, že si musíte kupovať o pol čísla alebo o číslo väčšie lyžiarky. Tie sa zásadne kupujú presne na nohu, pretože vplyvom lyžovačky (tlaku, tepla a potu) vnútorná papuča mierne povolí približne 3 - 4 mm, záleží to však od konkrétnej značky lyžiarky. Pri skúšaní vždy zapínate klipsne smerom z hora nadol, kvôli fixácií päty a celého chodila. Následne sa postavte do lyžiarskeho postoja, pričom špička a prsty nesmú v žiadnom prípade tlačiť. Pomôcť si tiež môžete praktickou tabuľkou veľkosti lyžiarok pre deti a dospelých.

Šírka chodila

Sa meria na špeciálnom merači a je označená v milimetroch (mm). Z pravidla platí, že užšie varianty majú šírku do 89 mm, stredne široké do 100 mm, široké do 102 mm a veľmi široké do 104 mm. Väčšina výrobcov tento rozmer udáva priamo na lyžiarkach, alebo je jednoducho označený písmenami. Napríklad Tecnica označkuje LV do 90 mm, MV do 100 mm a  HV do 102 mm. Prípadne Atomic ich označuje ako Ultra, Prime a Magna.

Flex index (index tvrdosti lyžiarky)

Určuje tvrdosť skeletu lyžiarky. Za najtvrdšie pretekárske lyžiarky sa považuje skelet od 130 do 140, stredne tvrdé športové lyžiarsky od 100 do 120, rekreačné od 70 do 90 a začiatočnícke od 40 do 70. Táto kategória sa líši v závislosti od mužov, žien a detí. Na väčšine športových a rekreačných lyžiarkach si viete regulovať tvrdosť lyžiarky prostredníctvom skrutiek na zadnej strane, najviac však o flex index 10 (napr. 120 sa zmení na 110 a pod.).

Filtrovať produkty