Značka Atomic Skladom - ihneď k odberu

Atomic je jedna z najznámejších značiek so sortimentom zameraným na lyže, lyžiarky, prilby, okuliare, palice a oblečenie špičkovej kvality. Prečítajte si viac o značke Atomic. S výberom vám poradíme online na tel. čísle 0919 066 704 alebo e-mailom na info@najsport.sk.

Značka Atomic Skladom - ihneď k odberu

Táto Rakúska spoločnosť bola založená v roku 1955 Aloisom Rouhrmoserom v mestečku Altenmarkt im Pongau neďaleko Salzburgu. O 15 rokov neskôr bola továreň rozšírená o druhý blok. V roku 1981 presunuli časť výroby do bulharského mesta Chepelare. Najbližších 7 rokov pokračovala v rozširovaní lyžiarskeho sortimentu, pričom sa stala prvým dodávateľom lyží, lyžiarskeho, viazania, lyžiarok a palíc. Prečítajte si tiež článok - Značka Atomic tak, ako ju (ne)poznáte.

Atomic od histórie až po súčasnosť

Firma sústredila výrobu na jedno miesto a produkcia lyží začala v roku 1992 vrcholiť. Vyrobených bolo takmer milión párov lyží. V súčasnosti ročne vyrobí viac ako 600 000 párov lyží. Koncom roka 2008 priniesol Atomic na trh novú technológiu Doubledeck, ktorá automaticky prispôsobí flex a rádius podľa štýlu lyžiara a lyžiarskych podmienok. V roku 2009 spoločnosť vyvinula lyžiarky s technológiou LiveFit, ktorá sa automaticky prispôsobuje tvaru jazdcovho chodidla. Následne na to vyvinula technológiu tepelného prispôsobenia Atomic Memory Fit na telesné kontúry lyžiara. Týmto sa rýchlo dostala lyžiarka medzi najpredávanejšie na trhu aj vďaka vysokej pohodlnosti a komfortu.

Logo značky Atomic

V súčasnosti Atomic zavádza ekologické výrobné postupy, ktoré pretvorila do modelovej rady Renu - lyže a lyžiarky s obnoviteľných (recyklovateľných) materiálov. Atomic sa stal špičkou v oblasti lyžovania o čom svedčí aj množstvo ocenení a získaných trofejí na ZOH alebo v majstrovstvách Svetového pohára (Super-G a SP). Rovnako sa môže pochváliť najväčším počtom získaných zlatých medailí a dodávaním vybavenie pre najlepších športovcov na svete.

Top technológie značky Atomic

Lyže

  • Servotec - radikálna inovácia v oblasti závodného a vysokovýkonného lyžovania na zjazdovkách. Tajomstvom Servotecu je tzv. posilňovač riadenia pre lyže atomic - na vrchu lyže je umiestnení elastomer tesne pod viazaním.
  • Špičkové drevené jadrá - Light Woodcore (jadro vyrobené z topoľového dreva optimalizuje hmotnosť a tlmenie lyží), Ultra Light Woodcore (drevené jadro z topoľa a karibky pre veľmi ľahké lyže), Densolite Core (špecialne penové jadro, ktoré je pohyblivé, dokonalo tlmí vibrácie pre nenáročné lyžovanie a pomalšie rýchlosti), Power Woodcore (športové, dynamické jaseňovo-topoľové jadro, ktoré dodáva stabilitu a tlmí vibrácie) a Ultra Power Woodcore (vyrobené so silného buku a topoľa pre najvyššiu jazdnú stabilitu a svižnosť závodných lyží).
  • Okolo hlavného jadra lyží sú špeciálne materiály, výstuže a laminovania, ktoré dolaďujú celkový výkon lyží - Titanium Powered (titánová vrstva nad a pod dreveným jadrom lepšie absorbuje nerovnosti a vytvára torznú silu), Titanium Backbone (ultraľahká titánová vložka vedie po celej dĺžke lyže a zaisťuje mimoriadne stabilnú kostru), Carbon Tank Mesh (predstavuje vrstvu super-tenkej sieťoviny s karbónu, ktorá dodáva lyžiam celkovú pevnosť), Fiberglass Laminates (vrstva zo sklenených vlákien ktoré sú vynikajúce pre lepšiu torznú tuhosť po celej dĺžky a šírke lyží), Titanium Stabilizer (titánový stabilizátor pod jadrom pre vynikajúce tlmenie nárazov a torznú pružnosť), Carbon Powered (Tenká uhlíková vrstva nad a pod jadrom pre vysokú pevnosť) a Carbon Backbone (Ultraľahká karbonová vložka, ktorá vedie po dĺžke lyže ako stabilizačná chrbtica, poskytuje mimoriadnu svižnosť).
  • Bočné Side Wall hrany ovplyvňujú to, ako lyža tlmí nerovnosti a prenáša silu. Atomic používa rôzne typy, ktoré vyhovujú rôznym druhom snehu a techník lyžovania - Full Sidewall (plná bočná hrana prechádza po cele dĺžke lyží - hodí sa na vysokovýkonné závodné a zjazdové lyžovanie) a Full Cap (konštrukcia bez bočnej hrany - umožňuje ľahkú manipuláciu).

Lyže Atomic

Lyžiarky

  • Technológia skeletu lyžiarok Atomic - Power Shift (možnosť nastaviť sklon na 13, 15 alebo 17 stupňov - zmena flex indexu +/- 10 flex), Frictionless Pivot, Power Shift Race, Carbon Spine, Prolite (zmena profilu a materiálu - prispôsobenie tuhosti lyžiarok), Free/Lock 2.0 a 3.0 (jeden pohyb umožňuje prechádzať z lyžiarskeho režimu do režimu chôdze), Cross Lace (nový systém zapínanie pre skialpinizmus), Energy Backbone (vystuženie lyžiarky pre lepší prenos sily), Progresive Race Shell a True Flex.
  • Technológie papučky lyžiarok - Memory Fit 3D (špeciálne tvarovaná vložka, ktorá umožňuje aplikovať tepelné tvarovanie pre zlepšenie anatomických vlastnosti nohy, lepšie držanie tela, zvýšenie komfortu a pohodlia), Firmer Fit (pohodlné topánky pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov), Warmer (vložky s vysokou izoláciou), Dynashape (revolučná pena, ktorá sa nielen okamžite prispôsobí tvaru chodila a súčasne poskytuje pohodlie), 3M Thinsulate Isolierung (najteplejšie topánky aké boli kedy vyrobené vďaka špeciálnemu vláknu Thinsulate) a pod.

Lyžiarky Atomic

Prilby

  • Konštrukcia lyžiarskych prilieb Atomic - AMID (špeciálny dvojitý materiál pre ešte vyššiu ochranu), Holo Core (deformačné zóny pri absorbcií nárazu), ABS Sheel, Venslider, 360 PC Brim, EPS, AMID, Size Adjuster, Live Fit a LinerTechnológia ABS predstavuje pevné spojenie vonkajšej škrupiny z jardom PPS (vysoká odolnosť a maximálna ochrana proti nárazu).

Okuliare

  • Konštrukcia okuliarov Atomic - Live Fit Frame (rámy majú flexibilnú mriežkovú konštrukciu a sú vybavené adaptívnou trojvrstvovou penou, ktorá okamžite tvaruje kontúry vašej tváre), Different Frame Size (3 typy veľkosti okuliarov - S, M, L a junior), Guick Click Lens (mechanický systém, ktorý umožňuje výmenu šošoviek v priebehu niekoľkých sekúnd), Over The Glasses (špeciálne OTG pre možnosť lyžovania s dioptrickými okuliarami) a pod.

Filtrovať produkty