Značka Atomic

Atomic je jedna z najznámejších značiek so sortimentom zameraným na lyže, lyžiarky, prilby, okuliare, palice a oblečenie špičkovej kvality. Prečítajte si viac o značke Atomic. S výberom vám poradíme online na tel. čísle 0919 066 704 alebo e-mailom na info@najsport.sk.

Značka Atomic

Táto Rakúska spoločnosť bola založená v roku 1955 Aloisom Rouhrmoserom v mestečku Altenmarkt im Pongau neďaleko Salzburgu. O 15 rokov neskôr bola továreň rozšírená o druhý blok. V roku 1981 presunuli časť výroby do bulharského mesta Chepelare. Najbližších 7 rokov pokračovala v rozširovaní lyžiarskeho sortimentu, pričom sa stala prvým dodávateľom lyží, lyžiarskeho, viazania, lyžiarok a palíc. Prečítajte si tiež článok - Značka Atomic tak, ako ju (ne)poznáte.

Logo značky Atomic

O značke Atomic

 • Firma sústredila výrobu na jedno miesto a produkcia lyží začala v roku 1992 vrcholiť. Vyrobených bolo takmer milión párov lyží.
 • V súčasnosti ročne vyrobí viac ako 600 000 párov lyží. Koncom roka 2008 priniesol Atomic na trh novú technológiu Doubledeck, ktorá automaticky prispôsobí flex a rádius podľa štýlu lyžiara a lyžiarskych podmienok.
 • V roku 2009 spoločnosť vyvinula lyžiarky s technológiou LiveFit, ktorá sa automaticky prispôsobuje tvaru jazdcovho chodidla. Následne na to vyvinula technológiu tepelného prispôsobenia Atomic Memory Fit na telesné kontúry lyžiara.
 • Týmto sa rýchlo dostala lyžiarka medzi najpredávanejšie na trhu aj vďaka vysokej pohodlnosti a komfortu.
 • V súčasnosti Atomic zavádza ekologické výrobné postupy, ktoré pretvorila do modelovej rady Renu - lyže a lyžiarky s obnoviteľných (recyklovateľných) materiálov.
 • Atomic sa stal špičkou v oblasti lyžovania o čom svedčí aj množstvo ocenení a získaných trofejí na ZOH alebo v majstrovstvách Svetového pohára (Super-G a SP).
 • Rovnako sa môže pochváliť najväčším počtom získaných zlatých medailí a dodávaním vybavenie pre najlepších športovcov na svete.

Technológie a kategórie značky Atomic

Lyže Atomic

Spoznajte najlepšie hodnotené lyže Atomic na trhu a spoznajte top technológie tejto spoločnosti. Poobzerajte sa po pretekárskej rade Atomic Redster alebo najpopulárnejšie sérií all-mountain lyží Vantage, freeride lyžiach Maverick a Bent Chetler, freestyle lyžiach Punx a obľúbenej sérií skialpových lyží Backland.

 • Servotec - radikálna inovácia v oblasti závodného a vysokovýkonného lyžovania na zjazdovkách. Tajomstvom Servotecu je tzv. posilňovač riadenia pre lyže Atomic - na vrchu lyže je umiestnení elastomer tesne pod viazaním.
 • Špičkové drevené jadrá - Light Woodcore (jadro vyrobené z topoľového dreva optimalizuje hmotnosť a tlmenie lyží), Ultra Light Woodcore (drevené jadro z topoľa a karibky pre veľmi ľahké lyže), Densolite Core (špecialne penové jadro, ktoré je pohyblivé, dokonalo tlmí vibrácie pre nenáročné lyžovanie a pomalšie rýchlosti), Power Woodcore (športové, dynamické jaseňovo-topoľové jadro, ktoré dodáva stabilitu a tlmí vibrácie) a Ultra Power Woodcore (vyrobené so silného buku a topoľa pre najvyššiu jazdnú stabilitu a svižnosť závodných lyží).
 • Okolo hlavného jadra lyží sú špeciálne materiály, výstuže a laminovania, ktoré dolaďujú celkový výkon lyží - Titanium Powered (titánová vrstva nad a pod dreveným jadrom lepšie absorbuje nerovnosti a vytvára torznú silu), Titanium Backbone (ultraľahká titánová vložka vedie po celej dĺžke lyže a zaisťuje mimoriadne stabilnú kostru), Carbon Tank Mesh (predstavuje vrstvu super-tenkej sieťoviny s karbónu, ktorá dodáva lyžiam celkovú pevnosť), Fiberglass Laminates (vrstva zo sklenených vlákien ktoré sú vynikajúce pre lepšiu torznú tuhosť po celej dĺžky a šírke lyží), Titanium Stabilizer (titánový stabilizátor pod jadrom pre vynikajúce tlmenie nárazov a torznú pružnosť), Carbon Powered (Tenká uhlíková vrstva nad a pod jadrom pre vysokú pevnosť) a Carbon Backbone (Ultraľahká karbonová vložka, ktorá vedie po dĺžke lyže ako stabilizačná chrbtica, poskytuje mimoriadnu svižnosť).
 • Bočné Side Wall hrany ovplyvňujú to, ako lyža tlmí nerovnosti a prenáša silu. Atomic používa rôzne typy, ktoré vyhovujú rôznym druhom snehu a techník lyžovania - Full Sidewall (plná bočná hrana prechádza po cele dĺžke lyží - hodí sa na vysokovýkonné závodné a zjazdové lyžovanie) a Full Cap (konštrukcia bez bočnej hrany - umožňuje ľahkú manipuláciu).

Lyže Atomic

Lyžiarky Atomic

Poobzerajte sa po najpohodlnejších a moderných lyžiarkach Atomic. V našej pestrej ponuke nájdete detské, pánske a dámske lyžiarky pre každého. S flex indexom vám poriadia naši skúsení zamestnanci. Nové modely Hawx Ultra, Prime a Magna máme už teraz na sklade. V ponuke tiež nájdete rôzne modely Redster, XTD či skialpové série lyžiarskych topánok.

 • Technológia skeletu lyžiarok Atomic - Power Shift (možnosť nastaviť sklon na 13, 15 alebo 17 stupňov - zmena flex indexu +/- 10 flex), Frictionless Pivot, Power Shift Race, Carbon Spine, Prolite (zmena profilu a materiálu - prispôsobenie tuhosti lyžiarok), Free/Lock 2.0 a 3.0 (jeden pohyb umožňuje prechádzať z lyžiarskeho režimu do režimu chôdze), Cross Lace (nový systém zapínanie pre skialpinizmus), Energy Backbone (vystuženie lyžiarky pre lepší prenos sily), Progresive Race Shell a True Flex.
 • Technológie papučky lyžiarok - Memory Fit 3D (špeciálne tvarovaná vložka, ktorá umožňuje aplikovať tepelné tvarovanie pre zlepšenie anatomických vlastnosti nohy, lepšie držanie tela, zvýšenie komfortu a pohodlia), Firmer Fit (pohodlné topánky pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov), Warmer (vložky s vysokou izoláciou), Dynashape (revolučná pena, ktorá sa nielen okamžite prispôsobí tvaru chodila a súčasne poskytuje pohodlie), 3M Thinsulate Isolierung (najteplejšie topánky aké boli kedy vyrobené vďaka špeciálnemu vláknu Thinsulate) a pod.

Lyžiarky Atomic

Prilby Atomic

Konštrukcia lyžiarskych prilieb Atomic vás prekvapí špičkovou technológiou - AMID (špeciálny dvojitý materiál pre ešte vyššiu ochranu), Holo Core (deformačné zóny pri absorbcií nárazu), ABS Sheel, Venslider, 360 PC Brim, EPS, AMID, Size Adjuster, Live Fit a LinerTechnológia ABS predstavuje pevné spojenie vonkajšej škrupiny z jardom PPS (vysoká odolnosť a maximálna ochrana proti nárazu). V našej ponuke nájdete modely Revent, Four, Count, Savor, Redster a mnoho iných.

Lyžiarske prilby Atomic

Okuliare Atomic

Konštrukcia lyžiarskych okuliarov Atomic vás prekvapí top technológiou - Live Fit Frame (rámy majú flexibilnú mriežkovú konštrukciu a sú vybavené adaptívnou trojvrstvovou penou, ktorá okamžite tvaruje kontúry vašej tváre), Different Frame Size (3 typy veľkosti okuliarov - S, M, L a junior), Guick Click Lens (mechanický systém, ktorý umožňuje výmenu šošoviek v priebehu niekoľkých sekúnd), Over The Glasses (špeciálne OTG pre možnosť lyžovania s dioptrickými okuliarami) a pod. V našej ponuke nájdete modely Count, Revent, Savor a iné.

Lyžiarske okuliare Atomic

Filtrovať produkty