Tvarovanie lyžiarok - Bootfitting Bratislava

Tvarovanie lyžiarok (tvarovanie skeletu lyžiarky) poznáme ako bootfitting. Vykonávame ho podľa požiadaviek zákazníka v Najšport Bratislava na ulici Bajkalská 2/B (Národný futbalový štadión). Tvarovanie lyžiarok vie odstrániť nepríjemné pocity tlačenia chodidla a prstov počas lyžovačky. Vďaka tomuto inovatívnemu systému si už nemusíte kupovať nové lyžiarky. Objednávky prijímame na tel. čísle +421 220 924 810 alebo nám napíšte na servis@najsport.sk.

Tvarovanie lyžiarok - Bootfitting Bratislava

Cenník bootfittingu

CENNÍK TVAROVANIA LYŽAROK - BOOTFITTING CENA
Tvarovanie vnútornej papuče Lyžiarky zakúpené u nás 0 €
Lyžiarky nezakúpené u nás 15 €
Tvarovanie vonkajšieho skeletu Lyžiarky zakúpené u nás 15 €
Lyžiarky nezakúpené u nás 30 €
Bodové tvarovanie skeletu (tvarovanie 1 bodu) Lyžiarky zakúpené u nás 15 €
Lyžiarky nezakúpené u nás 30 €
Tepelné tvarovanie skeletu v piecke - 50 €
Výstelka vnútornej papuče (1 bod) - 12 €

*Ak si lyžiarky kúpite u nás, tak automaticky získavate zľavu na bootfitting vo výške až 50 %.

POSTUP TVAROVANIA LYŽIAROK

  • Dôkladné odmeranie rozmeru nohy (dĺžky, šírka, typ chodila - klemby) a konzultácia.
  • Vybratie vložky (resp. papuče) zo skeletu lyžiarky.
  • Nalepenie vymedzovacích podložiek na problematické miesta, pre lepšie a presnejšie tvarovanie.
  • Zahriatie lyžiarky na správnu teplotu pre dosiahnutie dokonalej tvarovateľnosti.
  • Obutie lyžiarok spolu s ponožkami a postupne zapínanie klipsní - začiatok tvarovania.
  • Postupné znižovanie teploty, resp. kontrolované chladenie za použitia chladiacich vložiek.
  • Spevnenie materiálu lyžiarky - koniec tvarovania.

TVAROVANIE LYŽIAROK NA MIERU V BRATISLAVE

Tvarovanie lyžiarok na mieru alebo bootfitting bol v minulosti využívaný len profesionálnymi lyžiarmi. Dnes je táto služba dostupná pre každého športového nadšenca, ktorý si chce jazdu vychutnať bez zbytočných problémov. Častým problémom, kedy vás môžu lyžiarky tlačiť je nízka alebo vysoká klemba. Druhým problémom býva vybočený palec alebo rôzne haluxy. V prvom rade je dôležité odlyžovať aspoň 2 až 3 dni na zjazdovke. Vložka sa dokáže počas niekoľkodňovej lyžovačky dostatočne prispôsobiť. Ak problém pretrváva odporúčame sa zastaviť u nás v predajni na Bajkalskej 2/B v Bratislave, kde vám poradia naši odborníci.

FOTOGALÉRIA BOOTFITTINGU

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Mnohí výrobcovia lyžiarok uvádzajú na skeletoch Custom Shell, Memory Fit alebo Form Fit. Tieto lyžiarsky sú sú na to prispôsobené a dajú sa tepelne tvarovať. Okrem toho je bootfitting možné vykonať takmer na všetky druhy lyžiarok. Základná podmienka je flex index vyšší ako 100, lyžiarky nesmú byť príliš staré a skelet nesmie byť oslabený nadmerným používaním, inak sa môžu poškodiť.

Ak sú lyžiarky na bootfitting určené, tak spravidla nedochádza k oslabeniu štruktúry lyžiarky. Neodborným, nesprávnym alebo opakovaným zásahom môže dôjsť k oslabeniu alebo až k poškodeniu skeletu lyžiarky. Tak ako všade, aj tu platí, že všetko treba robiť s mierou.

Celý proces bootfittingu môže trvať od 15 do 30 minút. Všetko záleží od toho či sa ide tvarovať iba vložka alebo skelet lyžiarky. Samozrejme že pri vložke je to jednoduchšie a rýchlejšie, ako keď sa tvaruje skelet a problematické miesta. Na bootfitting si preto prineste okrem lyžiarok aj hrubú lyžiarsku ponožku a ukážte nám miesta, kde Vás lyžiarka najviac tlačí.

Opakovane tvarovať lyžiarku je možné, treba však dávať pozor na to, ako často sa to opakuje. Pri častej úprave môže dôjsť k mikrotrhlinám v plaste a lyžiarka Vám môže časom prasknúť.

Áno, dá sa tvarovať aj vložka, aj skelet lyžiarky. Musí však byť označený od výrobcu, že je určený pre potreby bootfittingu. Mnoho výrobcov uvádza rozdielne názvy, najlepšie bude ak si to vopred zistite. Najčastejšie sa však používajú názvy Custom Shell, Memory Fit alebo Form Fit.

Rezervácia vopred momentálne nie je potrebná, spravidla stačí iba zavolať alebo napísať e-mail že sa zastavíte následujúci deň na predajni a budete chcieť tvarovať lyžiarky. Bootfitting Vám spravíme na počkanie na Bajkalskej 2/B, Bratislava.