Tvarovanie lyžiarok - Bootfitting Bratislava

Tvarovanie lyžiarok (resp. tepelné tvarovanie skeletu lyžiarky) môžete poznať aj pod názvom bootfitting. Vykonávame ho podľa individuálnych požiadaviek zákazníka v predajni Najšport Bratislava na ulici Glavaniho 2/A v Ružinove. Tvarovanie lyžiarok vie odstrániť nepríjemné pocity tlačenia chodidla a prstov počas lyžovačky. Vďaka tomuto inovatívnemu systému si už nemusíte kupovať nové lyžiarky. Objednávky prijímame na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám môžete zanechať e-mail na info@najsport.sk.

Tvarovanie lyžiarok - Bootfitting Bratislava

Sme otvorení

Máme voľné termíny!

Objednajte si tvarovanie lyžiarok na mieru telefonicky na čísle 0919 066 704 alebo e-mailom na servis@najsport.sk


TVAROVANIE LYŽIAROK NA MIERU V BRATISLAVE

Tvarovanie lyžiarok na mieru alebo bootfitting bol v minulosti využívaný len profesionálnymi lyžiarmi. Dnes je táto služba dostupná pre každého športového nadšenca, ktorý si chce jazdu vychutnať bez zbytočných problémov. Častým problémom, kedy vás môžu lyžiarky tlačiť je nízka alebo vysoká klemba. Druhým problémom býva vybočený palec alebo rôzne haluxy. V prvom rade je dôležité odlyžovať aspoň 2 až 3 dni na zjazdovke. Vložka sa dokáže počas niekoľkodňovej lyžovačky dostatočne prispôsobiť. Ak problém pretrváva odporúčame sa zastaviť u nás v predajni na Galvaniho 2/A v Bratislave, kde vám poradia naši odborníci.

CENNÍK BOOTFITTINGU

 • Bootfitting, teda tvarovanie lyžiarok je skvelé riešenie v prípade problematického chodila.

 • Vhodné pre všetkých lyžiarov, ktorí majú problém s nízkou alebo vysokou klembou, s vybočeným palcom či rôznymi haluxami.

 • Skelet lyžiarky s vnútornou papučou sa dokáže roztiahnuť o niekoľko milimetrov.

 • Presne a pohodlne vám prispôsobíme lyžiarky podľa anatómie vášho chodidla.

 • Celý proces zabezpečuje skúsený servisný technik s certifikovanými nástrojmi.

 • Vďaka tejto technológií vás lyžiarky viac nebudú tlačiť a vy si tak užijete perfektnú lyžovačku.

CENNÍK TVAROVANIA LYŽAROK - BOOTFITTING CENA
Tvarovanie vnútornej papuče Lyžiarky zakúpené u nás 0 €
Lyžiarky nezakúpené u nás 5 €
Tvarovanie vonkajšieho skeletu Lyžiarky zakúpené u nás 15 €
Lyžiarky nezakúpené u nás 25 €
Bodové tvarovanie skeletu (tvarovanie 1 bodu) Lyžiarky zakúpené u nás 15 €
Lyžiarky nezakúpené u nás 25 €

*Ak si lyžiarky kúpite u nás, tak automaticky získavate zľavu na bootfitting 50 %.

POSTUP TVAROVANIA LYŽIAROK

 • Dôkladné odmeranie rozmeru nohy (dĺžky, šírka, typ chodila - klemby) a konzultácia.

 • Vybratie vložky (resp. papuče) zo skeletu lyžiarky.

 • Nalepenie vymedzovacích podložiek na problematické miesta, pre lepšie a presnejšie tvarovanie.

 • Zahriatie lyžiarky na správnu teplotu pre dosiahnutie dokonalej tvarovateľnosti.

 • Obutie lyžiarok spolu s ponožkami a postupne zapínanie klipsní - začiatok tvarovania.

 • Postupné znižovanie teploty, resp. kontrolované chladenie za použitia chladiacich vložiek.

 • Spevnenie materiálu lyžiarky - koniec tvarovania.

FOTOGALÉRIA BOOTFITTINGU

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Mnohí výrobcovia lyžiarok uvádzajú na skeletoch Custom Shell, Memory Fit alebo Form Fit. Tieto lyžiarsky sú sú na to prispôsobené a dajú sa tepelne tvarovať. Okrem toho je bootfitting možné vykonať takmer na všetky druhy lyžiarok. Základná podmienka je flex index vyšší ako 100, lyžiarky nesmú byť príliš staré a skelet nesmie byť oslabený nadmerným používaním, inak sa môžu poškodiť.

Ak sú lyžiarky na bootfitting určené, tak spravidla nedochádza k oslabeniu štruktúry lyžiarky. Neodborným, nesprávnym alebo opakovaným zásahom môže dôjsť k oslabeniu alebo až k poškodeniu skeletu lyžiarky. Tak ako všade, aj tu platí, že všetko treba robiť s mierou.

Celý proces bootfittingu môže trvať od 15 do 30 minút. Všetko záleží od toho či sa ide tvarovať iba vložka alebo skelet lyžiarky. Samozrejme že pri vložke je to jednoduchšie a rýchlejšie, ako keď sa tvaruje skelet a problematické miesta. Na bootfitting si preto prineste okrem lyžiarok aj hrubú lyžiarsku ponožku a ukážte nám miesta, kde Vás lyžiarka najviac tlačí.

Opakovane tvarovať lyžiarku je možné, treba však dávať pozor na to, ako často sa to opakuje. Pri častej úprave môže dôjsť k mikrotrhlinám v plaste a lyžiarka Vám môže časom prasknúť.

Áno, dá sa tvarovať aj vložka, aj skelet lyžiarky. Musí však byť označený od výrobcu, že je určený pre potreby bootfittingu. Mnoho výrobcov uvádza rozdielne názvy, najlepšie bude ak si to vopred zistite. Najčastejšie sa však používajú názvy Custom Shell, Memory Fit alebo Form Fit.

Rezervácia vopred momentálne nie je potrebná, spravidla stačí iba zavolať alebo napísať e-mail že sa zastavíte následujúci deň na predajni a budete chcieť tvarovať lyžiarky. Bootfitting Vám spravíme na počkanie na Galvaniho 2/A (G2 Park) Bratislava - Ružinov. Na prevádzke Bagarova 20 Bratislava - Dubravka nie je možné vykonať bootfitting.