Cyklistické oblečenie a obuv Áno

Cyklistické oblečenie a obuv je základom každého dobre vybaveného cyklistu. Osobný e-shop poradca +421220924810. Radi vám poradíme na našich predajniach v BratislaveTrenčíne a na Kubínskej holi. Či už ste začiatočník alebo skúsený cyklista, tak vo vašej výbave nesmú chýbať kvalitné cyklistické dresy, nohavice, bundy, rukavice, ponožkytretry a iné príslušenstvo vhodné do každého počasia.

Cyklistické oblečenie a obuv Áno

Vyberte si kvalitné a pohodlné oblečenie alebo obuv od renomovaných svetových výrobcov, ako Castelli, Silvini, Santini, Bontrager, POC, Oakley, DMT, Craft, Briko, BBB a mnoho iných. Potrebujete zistiť viac informácií o cyklistickom oblečení a obuvi? Prečítajte si článok - ako sa správne obliecť na bicykel (časť 1), ako sa správne obliecť na bicykel (časť 2), prípadne ako vybrať tretry na bicykel.

Rozdelenie cyklistického oblečenia a obuvi

Cyklistické dresy

Cyklistické dresy sú vyrobené z materiálov, ktoré výborne odvádzajú vlhkosť, rýchlo schnú, majú nízku hmotnosť, dobré aerodinamické vlastnosti a sú v určitom smere odolné voči roztrhnutiu. Dokážu do cyklistiky vniesť maximálny komfort, pohodlie a štýlový vzhľad. V základe cyklodresy rozdeľujeme na dresy bez rukávov (vhodné pre extrémne teplé počasie s maximálnym prúdením vzduchu), s krátkym rukávom (vhodné pre teplé a slnečné dni) a s dlhým rukávom (sú ideálne chladnejšie jarné alebo jesenné počasie). Dres na bicykel je vybavený zipsom, vreckami, reflexnými prvkami a predĺženou textíliou, ktorá lepšie zakrýva chrbát.

Cyklistické dresy

Cyklistické nohavice

Cyklistické nohavice sú vyrobené z veľmi podobných materiálov, ako vyššie spomenuté cyklodresy. Cyklonohavice spĺňajú všetky parametre pre funkčné športové oblečenie - regulujú teplotu, odvádzajú vlhkosť, sú rýchloschnúce, poskytujú nízky odpor vzduchu a majú pomerne nízku váhu. Nohavice na bicykel disponujú špeciálnou gélovou vložkou, ktorá sa nachádza v okolí slabín a sedacieho svalu. Zabezpečuje vysoký komfort a umožňuje jazdcovi stráviť na bicykli dlhší čas. Rozdeľujeme ich na krátke cyklistické nohavice (vhodné pre vyššie teploty) a dlhé cyklistické nohavice (sa hodia v prípade chladného počasia, vetra, dažďa a snehu). Pozrite si aj podrobnejšie rozdelenie cyklonohavíc:

  • Cyklistické nohavice - krátke a elastické - sú navrhnuté pre maximálny komfort a výkon počas jazdy na bicykli. Ich strečový materiál zabezpečuje vynikajúcu prilnavosť k telu a slobodu pohybu, zatiaľ čo priedušná tkanina podporuje odvod potu a udržiava jazdca suchého. Vybavené špeciálnymi vankúšikmi, znižujú tlak a zvyšujú pohodlie na sedadle. Ideálne pre cestnú aj horskú cyklistiku.
  • Cyklistické nohavice - dlhé a elastické - sú nevyhnutným doplnkom pre každého vášnivého cyklistu, ktorý hľadá pohodlie a ochranu v chladnejších podmienkach. Vyrobené z vysoko kvalitného elastického materiálu, tieto nohavice sa perfektne prispôsobia tvaru tela a zabezpečia neobmedzený rozsah pohybu. Priedušná tkanina zároveň zaisťuje odvod vlhkosti, udržiavajúc teplotu tela stabilnú. Vnútorné polstrovanie zvyšuje komfort pri dlhých jazdách. Ideálne pre cyklistiku v chladnom počasí.
  • Cyklistické nohavice - krátke a voľné - sú ideálne pre milovníkov horskej a príležitostnej cyklistiky, ktorí uprednostňujú pohodlie a voľnosť pohybu. Tieto nohavice sú navrhnuté s dôrazom na voľný strih, umožňujúci vynikajúcu ventiláciu a flexibilitu počas jazdy. Vyrobené z odolného a rýchlo-schnúceho materiálu, poskytujú ochranu a dlhodobú vydrž. Často sú vybavené viacerými vreckami pre praktické uskladnenie drobností. Pohodlné a štýlové, sú skvelou voľbou pre dobrodružstvá na dvoch kolesách.
  • Cyklistické nohavice - dlhé a voľné - kombinujú pohodlie a ochranu proti nepriaznivým poveternostným podmienkam pre všetkých, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo na bicykli. Tieto nohavice sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu voľnosť pohybu a zároveň ochraňovali pred chladom, vetrom či striekajúcou vodou. Vyrobené z odolných materiálov, ktoré sú zároveň priedušné a rýchlo-schnúce, zaisťujú udržanie optimálnej teploty a sucha. Voľný strih umožňuje nosenie ochranných vložiek. Ideálne pre horskú cyklistiku a jazdy v náročnom teréne.

Cyklistické nohavice

Cyklistické bundy

Cyklistické bundy chránia cyklistu pred zlými poveternostnými vplyvmi. Bunda na bicykel by mala byť vybavená kvalitným zipsom, reflexnou farbou alebo prvkami, predlženou častou v oblasti krížovej časti a praktickými vreckami pre uloženie najdôležitejších vecí. Kvalitná cyklobunda vás ochráni pred nepriaznivým počasím alebo v prípade náhlej zmeny (vietor, prehánka alebo zima). Väčšina cyklistických búnd disponuje hlavne vetruodolnou technológiou a vodeodolnou DWR úpravou a poskytuje maximálne 15 000 mm a priedušnosť okolo 12 000 mm/m2/24 hod.

cyklistické bundy

Cyklistické rukavice

Cyklistické rukavice dopomáhajú stabilizovať úchop ruky na riadidlách. Zvyšujú celkové pohodlie cyklistu, znižujú tlak na nervy v predlaktí, zabraňujú otlakom, chránia vaše ruky a dlane v prípade pádu. Okrem toho poskytujú výbornú ochranu v prípade chladného počasia, vetra či dažďa. V základe rukavice na bicykel rozdeľujeme na krátke cyklistické rukavice (vhodnejšie pre teplé počasie) a dlhé cyklistické rukavice (ideálne pre chladné počasie). Podľa použitia ich rozdeľujeme na letné rukavice (ľahko zateplené), zimné rukavice (výraznejšie zateplené).

Cyklistické rukavice

Cyklistické ponožky

Cyklistické ponožky sú vyhotovené z funkčných materiálov, ktoré odvádzajú pot a zároveň izolujú nohu v prípade nižších teplôt. Taktiež chránia cyklistu pred otlakmi a odreninami. Kvalitné ponožky na bicykel  majú špeciálnu antibakteriálnu úpravu, bambusovú viskózu alebo vlnu merino.

Cyklistické ponožky

Cyklistické čiapky a šiltovky

Cyklistické čiapky a šiltovky slúžia na ochranu pred nečistotami v ovzduší a zohrejú v náročných poveternostných podmienkach. Sú zložené prevažne z vysoko funčkných elastických materiálov, ktoré príjemne sedia na hlave, tvári a krku. Čiapky a šiltovky na bicykle sú ideálnym spoločníkom pre každého cyklistu.

Cyklistické šiltovky a čiapky

Tričká

Vyberte si kvalitné a pohodlné tričká svojho obľúbeného cyklistického tímu. Cyklotričká môžete využiť na všetky športové alebo voľnočasové aktivity.

Cyklistické tričká

Tretry

Cyklistická obuv a tretry sú určené na špeciálne používanie pre skúsenejších cyklistov. Od kúpy cyklistickej obuvi záleží, aký typ pedálov budete používať a aký spôsob upínania zvolíte. Vedeli ste že vďaka tretrám na bicykel je prenos sily do pedálov vyšší až o 30 %? Tretry rozdeľujeme na cestné tretry, tretry na triatlon, MTB tretry, rekreačné tretry, zimné tretry.

Cyklistické tretry a obuv