Značka Blizzard

Blizzard je svetoznáma rakúska spoločnosť zaoberajúca sa výrobou lyží a lyžiarskeho sortimentu so sídlom v rakúskom Mittersille (Salzburg). V súčasnosti je značka divíziou spoločnosti Tecnica, ktorá sa podobne ako Blizzard špecializuje na produkciu lyžiarskej výbavy (lyže, lyžiarky, vaky na lyže, batohy a pod.). Pokiaľ chcete odborne poradiť, zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Značka Blizzard

Blizzard od histórie až po súčasnosť

Blizzard založil v roku 1945 Anton Arnsteiner, ktorý začal popri výrobe nábytku s produkciou lyží. O necelých sedem rokov neskôr bola značka registrovaná. Koncom roka 1954 sa spoločnosť Blizzard stala prvým výrobcom, ktorý začal s hromadnou výrobou kompozitných polyetylénových výplní do drevených lyží. K prepracovaniu výroby došlo v roku 1957 doplnením o sklené vlákna a kovové výstuže. V roku 1963 nešťastnou náhodou vyhorela veľká časť továrne v rakúskom Mittersille. V 70. rokoch dosahuje ročná produkcia lyží 500 000 ročne. Následne sa zmenil aj názov spoločnosti z Blizzard Skifabrik Anton Arnsteiner na Blizzard GmbH. V roku 1976 bol neďaleko Mníchova otvorený druhý výrobný závod. Svoje prvécarvingové lyže predstavil v roku 1996. Následne spoločnosť kúpil Scott Sports a v roku 2005 bol predaný Karlovi Hofstätterovi(podiel 1/3) a Antonovi Stöcklovi (podiel 2/3). V roku 2006 spoločnosť definitívne odkúpila značka Tecnica a následne bol úplne integrovaný do predajnej organizácie spoločnosti Tecnica Group.

O úspechu tejto spoločnosti svedčí aj množstvo víťazstiev z alpského svetového pohára FIS. Medzi najúspešnejších jazdcov, ktorí so značkou spolupracovali je Frieda Dänzerová, Christl Haas, Erika Netzer, Franz Klammer, Petra Kronbergová, Michaela Dorfmeisterová, Renate Götschl a o celkové víťazstvo svetového pohára sa postarala pretekárka Michaele Dortmeisterová. V roku 2010 zvíťazil Reinfried Herbst na novom turnaji Blizzard Ski Slalom Word Cup, kde získal krištáľový glóbus. Podobné úspechy zažila značka aj počas ZOH v roku 2014, kedy zlatú medailu v slalome mužov vyhral Mario Matt.

Top technológie značky Blizzard

Lyže Blizzard

  • Durability - predstavuje trvanlivosť vďaka zaobleným tvarom, štruktúrovaným vrchným profilom a zmesou špičkových materiálov s ohľadom na životnosť.
  • True Blend Woodcore - je exkluzívna zmes dreva, ktorá poskytuje vysokú hustotu, vďaka dvom odlišných zmesí dreva dokáže lepšie regulovať lyže.
  • Carbon Flipcore - strategicky umiestnený karbón zvyšuje stabilitu a tým poskytuje plynulejšiu a pokojnejšiu jazdu. Špeciálne uhlíkové vlákno na špičke a v päte pomáha znižovať vibrácie lyží pri vyšších rýchlostiach.
  • Flipcore Design Process - predstavuje revolučný proces formovania lyže do rockerového tvaru. Výhodou tohto tvaru je prirodzenejší pohyb, rovnomerne rozloženie tlaku po celej lyží, výborná torzná tuhosť a stabilita.
  • True Blend Woodcore W.S.D - je exkluzívna zmes dreva, ktorá poskytuje vysokú hustotu, vďaka dvom odlišných zmesí dreva dokáže lepšie regulovať lyže s ohľadom pre ľahkosť dámskych lyží.
  • Carbon Flipcore W.S.D - jednoduchá uhlíková vrstva integrovaná do ľahkej sendvičovej konštrukcie zaručuje ľahkosť, stabilitu a výbornú torznú tuhosť lyží.

Filtrovať produkty