Značka Sportful

Značka Sportful z Dolomitov sa vypracovala na špičkovú značku oblečenia, ktorú využíva aj Tinkoff Saxo. Vyberte si z našej širokej ponuky a zažiarte pri vašej aktivite, ako napríklad cyklistické bundy, funkčné podprsenky, cyklistické nohavice a mnoho iných kategórií. Ak by ste mali otázky alebo sa chceli poradiť, určite nás neváhajte kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Značka Sportful

Sportful začal ako športový sen, cieľ, ambícia.

Olindo & Irma Cremonese z Asola v Taliansku sa v roku 1946 presťahovali na úpätie Dolomitov, aby tu vybudovali podnik - spočiatku spracovanie vlnenej priadze. Nakoniec sa biznis vyvinul – koncom 60. rokov vyrábala kvalitnú spodnú bielizeň pod názvom Manifattura Valcismon.

Príbeh Sportful sa skutočne začína v roku 1972, keď ich syna Giordana Cremoneseho zaujala výzva nových pretekov v bežeckom lyžovaní Marcialonga, ktoré sa konajú neďaleko jeho domova.

sportful-logo

Hoci bol nadšeným bežcom na lyžiach a športovcom vo všeobecnosti, cítil, že oblečenie, ktoré bolo v tom čase k dispozícii, bolo na také dlhé preteky v chladnom údolí nedostatočné. Začal vyrábať niektoré zo svojich vlastných návrhov s použitím akrylových tkanín, ktoré boli v tom čase najmodernejším, konečným dotykom na odevoch bolo logo „Sportful“, ktoré zvýraznilo ich dizajn a účel.

V chladné januárové ráno vo Val di Fiemme sa Giordano zoradil so stovkami ďalších lyžiarov a vydal sa na tvrdú trať vo svojom žiarivo oranžovom obleku navrhnutom tak, aby ho udržal v teple a pohodlí na pretekoch na 70 km.

Jeho jedinečné oblečenie dostalo veľa komplimentov a otázok - uvedomil si, že musí existovať dopyt po kvalitnom oblečení navrhnutom špeciálne pre tento šport. V roku 1973 bol Sportful oficiálne v prevádzke s objednávkami prichádzajúcimi z celých Dolomitov na jeho jedinečné špeciálne oblečenie na bežkovanie.

pansky-dres-sportful-loom-thermal-blue-1

Pokračovanie expanzie značky a technológií

V roku 1985 značka Sportful so solídnou povesťou lyžiarskeho oblečenia nasledovala ďalšiu športovú vášeň Dr. Cremonese a začala vyvíjať oblečenie pre cyklistiku, pričom využívala svoje znalosti získané pri navrhovaní oblečenia na pohodlné fungovanie v meniacich sa podmienkach. Značka bola dobre prijatá v cyklistickej komunite, pričom tímy ako Ceramiche Ariostea, Maglificio Bianchi používali Sportful. V priebehu niekoľkých rokov ho používal možno najúspešnejší tím všetkých čias – Mapei a neskôr dostala značka Sportful česť obliecť taliansky národný tím, ktorý vyhral 6 majstrovstiev sveta a 1 olympijský titul v Sportful.

Rodina bola vždy jadrom značky Sportful, od jej začiatkov ako Manifattura Valcismon s Olindo & Irma, ktorí predávali svoju vlnu továrňam v Benátsku, odovzdávali svoje podnikanie ich synovi Giordanovi a teraz jeho deťom, Albertovi, Alessiovi, Dario & Gioia. , majú všetci dôležité úlohy v rámci podniku od roku 1995. Je to tiež rozšírená rodina, niektorí ich zamestnanci sú tu už viac ako 40 rokov a podnik je stále v tom istom údolí, ako začal, v roku 1946.

panska-bunda-sportful-tempo-jacket-red

V roku 2007 Sportful čerpal zo svojej lásky k horám a vytvoril líniu outdoorového oblečenia Karpos, rad technických produktov navrhnutých na výkon vo vysokohorskom prostredí, či už ide o horolezectvo, turistiku alebo skialpinizmus. Inovácia a dizajn boli vždy kľúčom k produktom, čo jasne dokazujú úspechy športovcov za posledných 40 rokov.

Boli technickým dodávateľom oblečenia pre niektoré z najväčších mien v športe – v minulosti od Mapei & Team Italia až po súčasné partnerstvo s Tinkoff Saxo. V Cross Country sponzorovali talianske, francúzske, české, fínske, ukrajinské a kazašské národné tímy a v skialpinizme španielske a talianske tímy. Vždy sa snažili vyrábať čo najlepšie produkty, aby zaistili, že špičkoví športovci budú mať vedúce postavenie. Niektoré veci však vždy zostávajú rovnaké; ženie ich láska k športu, horám a túžba inovovať.

Filtrovať produkty