Cyklistické tretry

Vyberte si kvalitné a pohodlné cyklistické tretry, vďaka ktorým môžeme v cyklistike konečne napredovať. Osobný e-shop poradca +421220924810. Zlepšite si výkon o 30%, buďte rýchlejší, obratnejší a maximalizujte svoje úsilie už teraz! "Čítajte ďalej" a dozviete sa viac o tom, ako vybrať tretry alebo si prečítajte náš blogový článok.

Cyklistické tretry

Vedeli ste o tom, že cyklistické tretry slúžia predovšetkým na lepší prenos sily z pedálov do bicykla či elektrobicykla. Výhodou oproti klasickým športovým topánkam je lepšia, pohodlnejšia, plynulejšia jazda a predovšetkým zlepšenie výkonu až o 30 %. Všetky tretry sú vybavené tvrdou podrážkou, ktorá je vyrobená z kompozitu, plastu, tvrdenej gumy alebo karbónu.

Táto špeciálna cyklistická obuv je vybavená prackami, remienkami, šnúrkami, suchým zipsom, BOA systémom, ktorý udržuje nohu v správnej polohe. Cyklistické tretry sa rozdeľujú na cestné, triatlon, MTB, rekreačné a zimné. Ak vás zaujíma výber správnej veľkosti, typu, spôsobu upínania a parametre cyklistickej obuvi, tak si určte prečítajte nášho podrobného sprievodcu - ako vybrať tretry na bicykel. V našej ponuke nájdete desiatky zaujímavých modelov od renomovaných výrobcov, ako Castelli, Giro, Shimano, DMT a Bontrager od základnej po prémiové rady cyklistickej obuvi.

Top výrobcovia cyklistických tretier

 • Cyklistické tretry FoxObjavte dynamiku a odolnosť s cyklistickými tretrami Fox, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre nadšencov horskej cyklistiky. Tretry Fox sú synonymom pre inováciu, poskytujú nekompromisný záber a pohodlie v akomkoľvek teréne. Vďaka precíznej kombinácii materiálov a technológií ponúkajú tieto tretry vynikajúcu ventiláciu, odolnosť a perfektné prilnutie k pedálom. Užite si každú jazdu s maximálnou podporou a bezpečnosťou, ktoré tretry Fox zaručujú. Pre cyklistov, ktorí hľadajú špičkovú kvalitu a štýl, Fox je tou správnou voľbou.
 • Cyklistické tretry BontragerObjavte kvalitu a pohodlie s cyklistickými tretrami Bontrager, navrhnutými pre maximálny výkon a trvanlivosť. Naše tretry kombinujú inovatívne technológie s pohodlným dizajnom, aby ste mohli dosiahnuť lepšie výsledky na každej ceste. Či už ste začiatočník alebo skúsený cyklista, Bontrager ponúka širokú škálu modelov, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám. S Bontragerom získate spoľahlivosť a štýl, ktorý vydrží roky.
 • Cyklistické tretry DMTPonorte sa do sveta profesionálnej cyklistiky s tretrami DMT, kde každý detail je navrhnutý s ohľadom na maximálny výkon a pohodlie. Tretry DMT, známe svojou inovatívnou technológiou a bezkonkurenčným dizajnom, poskytujú cyklistom neprekonateľnú efektivitu a stabilitu pri každom šliapaní. S využitím revolučných materiálov a systémov zapínania sa tieto tretry prispôsobia akémukoľvek tvaru nohy, zaručujúc optimálne rozloženie tlaku a nevídaný komfort. Vybavte sa tretrami DMT a premeňte každú jazdu na nezabudnuteľný zážitok.
 • Cyklistické tretry TrekTrek cyklistické tretry sú vrcholom inovácie a pohodlia, navrhnuté pre cyklistov, ktorí očakávajú viac. S kombináciou špičkovej technológie a výnimočného dizajnu, tretry Trek poskytujú neprekonateľný prenos sily a komfort počas celodenných jazd. Či už sa vydávate na horské traily alebo mestské ulice, naše tretry zabezpečujú optimálnu oporu a ventiláciu. Odolné materiály a intuitívne nastavenia zaručujú, že vaše nohy zostanú v pohodlí a kontrole. S Trek tretrami zažijete jazdu na novej úrovni.
 • Cyklistické tretry GiroGiro cyklistické tretry predstavujú esenciu kombinácie pohodlia a výkonnosti, ideálne pre cyklistov všetkých úrovní. Ich inovatívny dizajn spája špičkové materiály a technológie, ktoré zaručujú vynikajúcu ventiláciu, odolnosť a efektívny prenos sily. Tretry Giro sú navrhnuté tak, aby sa dokonale prispôsobili kontúram vašej nohy, poskytujúc nekompromisnú podporu a pohodlie na každej ceste. Či už na pretekoch alebo pri voľnočasovej jazde, Giro tretry vás posunú ďalej, bez obmedzení. Zažite rozdiel s Giro a prekročte svoje limity s každým šliapaním.

Ako vybrať tretry na bicykel

V tejto časti vám poradíme, ako vybrať ideálne cyklistické tretry, ktoré splnia všetky vaše očakávania a budú vám sedieť ako uliate, poďme na to:

Ako vybrať tu správnu tretru?

 1. vyberte si vhodné cyklistické tretry podľa toho na akom bicykli jazdite (horský, cestný a pod.),
 2. na aký účel budete cyklistickú obuv využívať (rekreačne, profesionálne, cez leto, celoročne, iba v zime),
 3. zmerajte si dĺžku a šírku chodila a vyberte si ideálnu veľkosť,
 4. kúpte si kompatibilnú obuv a kufre, ktoré dokážete upnúť na pedále,
 5. nastavte si správnu vypínaciu silu na pedáloch.

Cyklistická obuv a tretry - Cyklotretry

Základné rozdelenie cyklistickej obuvi

 • Cestné tretry - majú veľmi tuhú a hladkú podrážku, ktorá je bez akýchkoľvek grípov nakoľko sú určené výhradne pre cestné a za určitých okolností aj gravelové bicykle. Majú výborné odvetranie a dostatočne priedušné. Tieto tretry sa hodia na poloprofesionálne a profesionálne využitie.
 • MTB (horské) tretry - majú o niečo mäkšiu podrážku, ako cestné tretry, avšak s výraznými štupľami pre dokonalý pohyb v horskom teréne. Nezradia vás ani v situáciách, kedy musíte zosadnúť z bicykla a prejsť po náročnejšom teréne (hlina, korene, bahno, štrkový podklad a pod.). Bočné strany a okopy sú odolné voči kontaktu s drsným povrchom.
 • Rekreačné tretry - majú najmäkšiu a pomerne ohybnú podrážku, vzhľadom pripomínajú bežné nízke turistické topánky, často majú vodeodolnú úpravu, vibramovú podrážku. V týchto topánkach sa dá bez problémov chodiť kontakt s kuframi tak necvaká ako pri bežnýh MTB tretrách a hodia sa tiež na kombináciu cyklistiky a turistiky.
 • Zimné tretry - sú určené do zimných podmienok (sneh, dážď, ľad), majú nepremokavú membránu, sú o niečo vyššie ako klasické MTB tretry avšak parametrami či vlastnosťami zodpovedajú horskej cyklistickej obuvi.
 • Triatlonové tretry - pri týchto tretrách sa berie v úvahu, rýchle obúvanie a vyzúvanie, nízka váha. Sú použité mäkké a pomerne pružné materiály hlavné v zadnej časti obuvi. Vo vnútri sú použité hladké lemy a švy nakoľko sa používajú bez ponožky.

Vyberte si správnu veľkosť

Základom je správny prenos vašej energie do pedálov a z tohto dôvodu musí obuv perfektne sedieť. Za žiadnych okolnosti nesmie byť obuv príliš veľká a naopak ani malá. To vám môže spôsobiť množstvo problémov od otlakov, odrenín, zníženého komfortu, dvíhanie päty nahor a nadol až po zle prekrvovanie prstov. Tretry je vhodné ideálne vyskúšať priamo na predajni, prípadne zmerať vnútornú šírku nohy pomocou kancelárskeho papiera, krajčírskeho metra a ceruzky. Postavte sa oboma nohami a celou váhou na papier a poproste niekoho nech vám obkresli obe nohy. Jedna z nich bude vždy dominantnejšia, čiže dlhšia o niekoľko mm. Zmerajte najdlhšiu a najširšiu časť obuvi a určite správnu dĺžku a šírku v centimetroch alebo milimetroch.

Tabuľka veľkosti cyklistických tretier

Veľkosti cyklistických tretier môžu byť rôzne v závislosti od výrobcu a často sa líšia od štandardných obuvníckych veľkostí. Nižšie je uvedená orientačná tabuľka veľkostí, ktorá môže slúžiť ako východisko. Vždy je však dôležité skontrolovať konkrétne veľkostné tabuľky od výrobcu tretry, pretože každý môže používať mierne odlišné merania.

EU US  UK CM (Mondopoint)
36 3 22,5
37 4,5 4 23
38 5,5 5 24
39 6 5,5 24,5
40 7 6,5 25,5
41 8 7,5 26
42 8,5 8 27
43 9,5 9 27,5
44 10 9,5 28
45 11 10,5 29
46 12 11,5 29,5
47 12,5 12 30
48 13 12,5 31

Táto tabuľka je len orientačná a skutočná veľkosť môže byť iná v závislosti od konkrétneho modelu a značky. Odporúča sa, aby ste pred nákupom vždy skúsili tretry alebo sa poradili s veľkostnými tabuľkami výrobcu.

Zapínanie

Zapínanie je určené na dokonalú fixáciu vášho chodila. Aktuálne sa stretneme z niekoľkými typmi zapínania obuvi, ktoré závisia od osobných preferencií jazdca, poznáme tieto:

 • Šnúrovacie - jedná sa o starší systém, aktuálne sa používa len minimálne alebo na rekreačných tretrách.
 • Pracky - sa najčastejšie používajú v kombinácií so šnúrkami, suchým zipsom alebo aj boa.
 • Suchý zips - najrýchlejší systém, ktorý poskytuje výbornú stabilitu, používa sa najmä na cestných a gravelových tretrách a v kombinovanom systém MTB tretier.
 • BOA systém - najnovší systém poskytuje najlepšie vlastnosti fixácie za pomoci plastového krúžku a oceľového lanka, táto technológia je patentovaná.

Kompatiblita s kuframi a pedálmi

Určite ste už počuli, že tretry musia byť kompatibilné s celým systémom upínania, ktorý pozostáva z kufrov a pedálov. Zámky, teda kufre musia byť kompatibilné s pedálmi a naopak. Horské cyklistické tretry disponujú nášľapným systémom pre dve dierky. Cestné tretry zasa disponujú nášľapom pre montáž SPD (pozostáva z 2 dierok) alebo SPD-SL, LOOK. TIME alebo SPEEDPLAY (pozostáva z 3 dierok). Zámky bývajú často súčasťou nášľapných pedálov, teda v krabici od tretier by ste ich hľadali ťažko. Dávajte si pozor pri kúpe tretier, aby boli kompatibilné s pedálmi! Potrebujete poradiť s nastavením tretier? Prečítajte si náš podrobný článok - Ako nastaviť tretry, kufre a pedále na vašom bicykli.

Filtrovať produkty