Zimné nohavice Áno

Správny výber zimných nohavíc je podstatnou vlastnosťou pre pohodlie a komfort na akomkoľvek svahu. Dobrú lyžovačku či snowboardovanie si bez kvalitných nohavíc môžete asi len sotva predstaviť. S výberom vám ochotne a odborne poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte správnu na info@najsport.sk.

Zimné nohavice Áno

Pri kúpe nohavíc je potrebné zohľadniť najmä funkčnosť, materiál, farbu, veľkosť a vaše finančné možnosti. Základným kritériom je priedušnosť a vodeodolnosť. Zimné nohavice vám musia perfektne sedieť, nesmú obmedzovať v pohybe a spĺňať základné technické parametre. Vyberte si tiež kvalitné zimné bundy a rukavice, ktoré sú základnou výbavou každého dobrého lyžiara, skialpinistu, splitboardistu či snowboardistu. Vyberte si s overených značiek ideálne zimné nohavice, ktoré budú kvalite, funkčné a pohodlné.

Vyberte si top značky zimných nohavíc

 • Zimné nohavice Atomic - Vyberte si pánske, dámske alebo detské zimné nohavice Atomic od rakúskeho výrobcu, ktoré sú vhodné pre každodenné používanie. V našej ponuke nájdete lyžiarske nohavice, ktoré sú teplé, funkčné, pohodlné a výborne sedia.
 • Zimné nohavice Crazy Idea - Doprajte si tradičné zimné nohavice od talianskeho výrobcu, ktoré je mimoriadne ľahké, funkčné a pohodlné, pre všetky aktivity na lyžiach, bežkách či skialpoch.
 • Zimné nohavice Dynafit - Chladné počasie by vás nikdy nemalo odradiť od hôr. Vyskúšajte kolekciu ľahkých zimných nohavíc pre všetky vysokohorské aktivity. 
 • Zimné nohavice Helly Hansen - Skúste špičkové zimné nohavice od renomovanej nórskej značky Helly Hansen.
 • Zimné nohavice Goldbergh - Vyskúšajte luxusné športové nohavice od holandskej značky Goldbergh, ktorá sa pýši luxusnou módou, funkčnosťou a dizajnom v jednom. Tieto lyžiarske bundy vás udržia v suchu a v teple. Navyše disponujú množstvom sofistikovaných vychytávok. 
 • Zimné nohavice Karpos - Doprajte si špičkové skialpinistické nohavice 
 • Zimné nohavice Ortofox - Ortovox ponúkajú maximálnu ochranu pred vetrom, vlhkosťou a chladom, ako v lete, tak i v zime. Merino vlna a izolačná vrstva SwissWool v kombinácii s inovatívnymi látkami alebo vodeoodolnými membránami zaisťujú jedinečné vlastnosti. Tieto nohavice sú priedušne, funkčné a vodeodolné v jednom. 
 • Zimné nohavice Rossignol - Objavte širokú ponuku pánskych a dámskych zimných nohavíc na lyžovanie, voľný štýl, preteky či freeride. 
 • Zimné nohavice Sportalm - Zimne športy sú so Sportalmom vášňou, vyberte si kvalitné a exkluzívne zimné nohavice, ktoré odrážajú váž vzhľad a vlastnosti. Zároveň sú mimoriadne funkčné, dizajnové a radia sa medzi špičku v oblasti lyžiarskej módy po celom svete.
 • Zimné nohavice Stockli - Doprajte si jedinečné švajčiarske zimné nohavice prvotriednej kvality, modely Race a FullZip v rôznych farebných prevedeniach a strihoch.
 • Zimné nohavice Poivre Blanc - Vyskúšajte prvotriedne zimné oblečenie a nohavice pre dámy, pánov, deti a juniorov. Vyskúšajte a nebudete ľutovať. Zastavte sa u nás alebo nakúpte online.

Ako rozdeľujeme zimné nohavice

Lyžiarske nohavice

Lyžiarske nohavice sú vhodné pre všetkých lyžiarskych nadšencov. takéto nohavice vás chránia pred nepriaznivým počasím na svahu, hlavne pred snehom, ľadom, mrznúcim dažďom a pod. Nohavice by mali byť  dostatočne vodeodolné a zároveň priedušné. Musia spĺňať náročnejšie technické požiadavky a parametre (napr. vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod).

Lyžiarske nohavice

Snowboardové nohavice

Snowboardové nohavice majú podobné parametre, ako nohavice na lyžovanie. Majú zvyčajne predĺžený a voľnejší strih. Samozrejmosťou je pevnejší materiál, ktorý je odolnejší voči mechanickému poškodeniu. Niektoré miesta, ako napríklad kolená, bedrá a členky majú často zosilnenú konštrukciu, ktorá chráni jemnú látku pri kontakte so zjazdovkou. Parametre nohavíc na snowboarding sú podobné alebo rovnaké, ako vyššie uvedené (vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod).

Snowboardové nohavice

Skialpové nohavice

Skialpové nohavice sa vyznačujú sa mimoriadne ľahkou konštrukciou a vysokými funkčnými parametrami (priedušnosť, vodeodolnosť a vetruodolnosť). Tieto nohavice sú vyrobené z vysoko funkčných materiálov, disponujú top technológiami a sú testované v náročných horských podmienkach. Sú vhodné do vysokohorských podmienok, kde sa rýchlo mení počasie. Kvalitatívne a cenovo sú tieto bundy oveľa drahšie, ako lyžiarske, či snowboardové nohavice. Technické parametre búnd na skialpinizmus sú najvyššie (vodeodolnosť okolo 20 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť okolo 20 000 g/m2/24 hod.).

Skialpové nohavice

Nohavice na bežky

Nohavice na bežky majú ľahkú, pohodlnú a odolnú konštrukciu, ktorá sa  hodí na bežecké lyžovanie. Podobne ako skialpové nohavice sú priedušne, funkčné a vodeodolné. Na bežkárske nohavice sa nekladú tak vysoké nároky na technické parametre, ale skôr na funkčnosť a pohodlnosť. Technické požiadavky sú skôr strednej úrovne (vodeodolnosť 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť okolo 10 000 g/m2/24 hod.).

Nohavice na bežky