Snežnice

Vedeli ste, že snežnice pomáhajú ľuďom s pohybom v snehu už približne od obdobia, kedy bolo vymyslené koleso? Historické modely neponúkame, no tie moderné, šité presne na mieru vašim potrebám si určite nájdete na našom eshope. S výberom vám poradíme offline v kamenných pobočkách, na tel. čísle 0919 066 704, či online - zanechajte nám správu na info@najsport.sk.

Snežnice

Športové aktivity spojené so snežnicami zažívajú za posledné obdobie boom. Zapojiť môžete celú rodinu - vybavenie je pomerne lacné a zábava je zaručená. Okrem iného, touto aktivitou spálite viac kalórií, ako klasickým behom. Prečítajte si tiež blogový článok - ako vybrať ideálne snežnice.

Zaobstaranie si správnej veľkosti snežníc je základom pre bezpečnosť na svahu. Pred nákupom alebo požičaním sa uistite, že sú primerané vašej telesnej hmotnosti a tiež akejkoľvek výstroji, ktorú máte pri sebe (alebo máte v pláne si zbaliť). Ťažší ľudia, prípadne tí, ktorí majú v pláne si vziať do terénu ťažšiu výstroj, budú potrebovať väčšie snežnice. Ľahší ľudia nebudú na vyvíjať taký tlak na sneh, čo znamená, že môžu použiť aj menšie snežnice. Predtým, ako vyrazíte von skontrolujte aj, či vaše snežnice nevykazujú známky opotrebovania.