Svetre

Chcete zostať v teple počas mrazivých večerov? Zahrejte sa športovými svetrami z našej ponuky, vďaka ktorým chladné počasie zvládnete ľavou zadnou. Značky, ako Goldbergh, Sporful zabezpečujú vysokú kvalitu a spoľahlivosť. Pri potrebne otázok alebo rád nás neváhajte kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Svetre

Funkčný športový sveter, ktorý musíte mať v zime, je teplý, pohodlný a ľahko sa nosí. Dodáva sa v niekoľkých modeloch pre mužov, ženy a deti. Keď sa blíži zima, správna voľba pre každého turistu, lyžiara, skialpinistu alebo horolezca. Nákup sa zdá byť jednoduchý, ale je potrebné vziať do úvahy niekoľko prvkov, ako nájsť to najvhodnejšie oblečenie pre seba, a to bez kompromisov. Najprv objavte anatómiu skutočného svetra. Potom si nechajte poradiť o doplnkoch, farbách a obuvi, ktoré sa najlepšie hodia k pulóvrom. Poobzerajte sa aj po ďalšom oblečení z kategórie mikiny, svetre a vesty.

Top výrobcovia športových svetrov

Ako vybrať športový sveter?

Sveter je zväčša upletené oblečenie zakrývajúce hruď. Jedná sa o zimný odev vyrobený prevažne z ovčej vlny, polyestéru, nylónu alebo vlny Merino. Odev je bez gombíka a zapínania. Oblieka a vyzlieka sa cez hlavu. Odtiaľ pochádza aj názov pulóver (pull over - pretiahnuť/navliecť si). S výnimkou niektorých modelov má pulóver vždy rukávy. Anglosasi ho často spájajú so svetrom, ktorý je jemnejším odevom a syntetickým vláknom.

Prečo nosiť funkčný sveter?

Nadčasový a praktický športový sveter chráni pred chladom a dokonca aj mrazom. Pohodlie z ovčej vlny pokrývajúcej ramená, chrbát a trup je neporovnateľné. Tento úplet bol najskôr vytvorený tak, aby zabránil prenikaniu chladu k telu, a preto jeho strih zakrýval aj krk. Vďaka svetrom je možné vytvoriť štýl a jedinečný zimný vzhľad spoločne s trendovými účesmi. Sveter je tiež ekologickým odevom navrhnutým z organickej vlny z oviec alebo iných ecofriendly materiálov. Jeho cena je cenovo dostupná, vhodná pre všetky výšky rozpočtu. Oblečenie prispôsobiteľné za každých okolností v závislosti od modelu, v uvoľnenom prostredí, ako je turistika, alebo formálnejšie v profesionálnom prostredí.

/sveter-goldbergh-club-black

Porovnanie svetra, pulovra a ponča

Pulóvre sú k dispozícii v niekoľkých strihoch, aby zodpovedali akémukoľvek vzhľadu. Trapézový strih, ktorý je ideálny pre originálne štýly obliekania, sa prvýkrát objavil v 70. rokoch. Dnes sa trend vracia. Všetky detaily súvisiace s týmto strihom sa zdajú byť považované za dokonalé prispôsobenie všetkým tvarovým usporiadaniam. Skutočne je dostatočne dlhý na to, aby zakryl telo bez toho, aby spôsoboval akékoľvek nepohodlie. Golier zvýrazňuje stredné a kratšie krky.

V 70. rokoch bolo využívané pončo vďaka čomu bolo možné zvýrazniť všetky siluety. Toto je jediná variácia svetra, ktorá zastupuje sveter aj bez rukávov. V súčasnej dobe v móde, tento sveter umožňuje nosiť jedinečný vzhľad, keď je spojený s viac štruktúrovaným a rafinovaným oblečením. Je viac využívaný ženským pohlavím. Na zimu ho môžete skombinovať s mini sukňou a topánkami.

Materiál a technológie športových svetrov

Funkčné svetre sú k dispozícii v širokej škále materiálov. Hrubé a pohodlné svetre z ovčej vlny sú ideálne do chladného zimného počasia. Tento druh vlny je známy svojimi termoizolačnými vlastnosťami. Skutočne pomáha udržiavať telesnú teplotu a zároveň chráni pred chladom. Sveter z alpaky je vyrobený z rúna lamy alpaky a je najtenším svetrom. Je vhodný na teplejšie obdobia ako jeseň alebo jar. Materiál je tiež izolovaný, takže je praktický aj na zimu.

Voľba tkaniny vášho svetra je teda zásadným faktorom v tom, že ak je tkanina príliš tenká, riskujete prechladnutie a naopak, ak je materiál príliš hrubý a teplý, môžete sa viac spotiť. Na to radi odporúčame prírodné vlákna, ktoré majú vysokú životnosť a veľmi príjemne sa nosia. Do úvahy pripadajú syntetické vlákna, aj keď v dlhodobom nosení predstavujú menej dobrú investíciu ako prírodné vlákna.

  • Syntetické tkaniny - Sú najpoužívanejšie materiály na výrobu športových a funkčný mikín (napr. polyester, polyamid, nylon, spandex, elastan a pod.). Najčastejšie sa používajú kombinované materiály s obsahom prírodnej a syntetickej tkaniny (napr. vlna Merino + polyester + elastan).
  • Bavlna - Veľmi rozšírený materiál je bavlna. Bavlna je jedným zo základných materiálov pri navrhovaní pulóvrov. Odolná a ľahká bavlna bude ideálna na jar a dokonca aj na zabránenie chladu v chladnejších letných nociach. V neformálnom štýle môže byť sveter považovaný aj za formálne oblečenie za predpokladu, že je dobre spojený so zvyškom vášho vzhľadu.
  • Ovčia vlna a vlno Merino - Po bavlne je ovčia vlna jedným z najpoužívanejších materiálov pri navrhovaní pulóvrov. V závislosti od odrôd ovčej vlny a sieťoviny získate viac alebo menej mäkký a pohodlný výsledok. V ovčej vlne nájdete najmä nasledujúce kategórie, Merino a Shetlandy (sú tkaninou vhodného typu stredne ťažkej hmotnosti. Je mäkký, ale má škrabavý pocit. Vlákna pochádzajú zo shetlandských oviec. Je obľúbený pre ťažké plášte a vesty). Neodporúčame veľkopletené shetlandy, môže to byť sveter, ktorý ste nosili počas detstva a neustále vás niekde škriabal.
  • Kašmír - Kašmír predstavuje luxusné prírodné vlákno, vyznačuje sa svojou ľahkosťou, jemnosťou a hrejivosťou.
  • Ľan - Ľanový sveter je veľmi vhodný, ak hľadáte obzvlášť teplý top. Vďaka týmto priedušným vlastnostiam ľanový sveter veľmi dobre absorbuje vlhkosť. Niekedy sa mu ľudia vyhýbajú, ľan je skutočne materiálom, do ktorého sa často oplatí ísť.

Filtrovať produkty