Sedlá

Kvalitné sedlo na bicykel či elektrobicykel je dôležitou súčasťou každého bicykla a elektorobicykla. Zlepšuje zážitok, pohodlie a komfort cyklistu. Na kvalitnom sedle sa rozhodne neoplatí šetriť. S výberom ideálneho sedla vám radi a ochotne poradíme online a offline. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk.

Sedlá

Ako vybrať vhodné sedlo na bicykel?

Sedlá sa vyberajú podľa toho, či ide o horský, krosový, mestský alebo cestný bicykel. Pánske sedlá sú trošku iné, ako dámske a sú navrhované presne tak, aby nezvyšovali tlak na spodné partie. Pánske majú tenšiu špičku a v zadnej časti sú užšie, zato dámske sú kratšie v zadnej časti širšie a sú aj mäkšie. Potrebujete poradiť pri výbere vhodného sedla? Prečítajte si náš najnovší blogový článok - Poradíme vám, ako vybrať vhodné sedlo na bicykel.

Aké je základne rozdelenie sediel?

  • Cestný bicykel - Pri cestnom bicykli sa sedlo nastavuje vyššie nad riadidlami a preto je vhodné mať užšie sedlo.
  • Mestský bicykel - Cestné bicykle mávajú väčšinou riadidlá vyššie než sedlo a preto pre tento pohodlný posed je vhodné širšie sedlo. Obľúbené sú najmä gélové sedlá, ktorých sedacia časť je polstrovaná gélovým materiálom. Tieto ,,mestské" sedlá sú síce ťažšie, ale zato zvyšujú pohodlie pri jazde.
  • Horský bicykel - Tieto sedlá sú odolnejšie voči vibráciám, ktoré vznikajú častejšie na nerovnom teréne. Sú aj odolnejšie proti oderu.

Filtrovať produkty

Sedlo Spectrum Čierna
42,95 €

Sedlo Spectrum Čierna