Krátke nohavice

Užite si šport naplno aj počas letných mesiacov. Vyberajte spomedzi našich štýlových šortiek, ktoré sú ideálnou voľbou hlavne do horúceho letného počasia. Krátke nohavice, ktoré využijete na voľnočasové aktivity, na šport či len tak na nosenie. Ak by ste mali akékoľvek otázky alebo potrebovali poradiť, neváhajte nás kontaktovať na tel. čísle 0919 066 704 alebo e-mailom info@najsport.sk.

Krátke nohavice

Svetová značka, ako GoldberghBurton, On Running, Crazy Idea, Under Armour a iné zaručuje kvalitu a štýl, ktorý hľadáte. Chcete vedieť viac info o tom, ako vybrať kvalitné a funkčné športové oblečenie - 7 dôvodov, prečo si vybrať kvalitné funkčné oblečenie.

Top výrobcovia krátkych nohavíc

 • Krátke nohavice Goldbergh - Nech je vaša obľúbená športová aktivita akákoľvek, športové krátke nohavice od Goldbergu vás posunú na vyššiu úroveň. Vyberte si šortky s kolekcie Zilke, Fadia a spoznajte luxusnú športovú módu.
 • Krátke nohavice Burton - Doprajte si kvalitné športové oblečenie Burton Ridge, Joy, Multipath, Untility, Airpin a iné
 • Krátke nohavice On Running - Vyberte si kvalitne a precízne spracované športové krátke nohavice od švajčiarskeho výrobcu On Running. Vyberte si modely Sweat, Explorer, Shorts, ktoré sa stanú vaším každodenným spoločníkom pri letných potulkách a počas behu.
 • Krátke nohavice Crazy Idea - Dopraje si kvalitné talianske športové oblečenie Crazy Idea. Vyberte si model Pegasus, Lightning, Pressure, Flasch, Resolution, Hydrogen a iné.
 • Krátke nohavice Under Armour - Vyberte si pohodlné a odolné šortky Under Armour. Doprajte si obľúbené modely Meridian, Graphic, Unstoppable, Tech, Locker a iné.

Vyberte si vhodný materiál a technológie

 • Niektoré látky sú navrhnuté tak, aby pri fyzickej aktivite odvádzali pot od pokožky a iné ho absorbujú. Čo sa týka oblečenia, existuje mnoho priedušných syntetických tkanín, ktoré odvádzajú pot od pokožky, čo jej môže pomôcť rýchlo sa odpariť a udržať vaše telo v chlade.
 • Krátke športové nohavice (šortky) vyrobené z tkanín obsahujúcich polypropylén alebo technológií, ako sú COOLMAX® a SUPPLEX®, sú dobrou voľbou na cvičenie a iné činnosti, pri ktorých sa pravdepodobne veľa potíte, pretože umožňujú odparovanie potu z pokožky.
 • Ak by vás zaujímalo, ako vrstviť oblečenie, v tomto článku sa to dozviete. Venovali sme sa v ňom problematikám, ako vrstviť oblečenie a čomu sa vyvarovať pri obliekaní. V článku sme sa si rozdelili oblečenie na základnú vrstvu, strednú vrstvu, vonkajšiu vrstvu a doplnkové vybavenie.
 • Zvážte bavlnu a produkty z nej. Bavlnené krátke nohavice naopak absorbujú pot a nestiahnu ho z pokožky ani mu nepomáhajú rýchlo sa odparovať. Preto môže byť bavlnené oblečenie počas fyzickej aktivity ťažké a mokré. Vyhnite sa tkaninám, ktoré nedýchajú.
 • Nikdy nenoste oblečenie vyrobené z materiálov na báze gumy alebo plastov, ktoré zabraňujú odparovaniu potu a počas športovej aktivity udržiavajú telesnú teplotu príliš vysokú.

Obliekajte si správnu veľkosť a strih krátkych nohavíc

Aby ste sa uistili, že vaše nohavice dokonalo sedia na tele, tak musíte zvážiť niektoré detaily. Mali by ste nosiť oblečenie, ktoré je voľné a pohodlné. Ak beháte alebo bicyklujete, vyhnite sa širokým alebo príliš voľným nohaviciam, ktoré by sa vám mohli zamotať do pedálov alebo by vám mohli zavadzať pri behaní. Na aktivity, pri ktorých viac namáhate svoje svaly, ako napríklad cvičenie s činkami, s vlastnou váhou alebo turistika, sú dobrou voľbou pružné, priliehavé textílie, ktoré odvádzajú pot.
Vo všeobecnosti majte na pamäti, že nechcete, aby vás oblečenie obmedzovalo v pohybe.

Rozdelenie športových šortiek podľa ročných období

Ak cvičíte vonku, hráte sezónne športy alebo sa len vyberiete na turistiku, tak verte či nie, oblečenie musíte meniť podľa ročných období. Pri obliekaní majte na pamäti tieto základné princípy:

 • Teplé počasie - počas teplých letných mesiacov si vyberajte látky, ktoré vašej pokožke umožnia dýchať a dobre odvádzať pot. Obliekajte si krátke nohavice, ktoré je pohodlné, chladivé a umožní vám voľný voľný pohyb.
 • Chladné počasie - keď je vonku chladné počasie, budete sa musieť teplo obliecť, ale majte na pamäti, že budete zvyšovať srdcový tep a telesnú teplotu. Oblečte sa do vrstiev, ktoré môžete zhodiť a vždy sa oblečte do teplejšieho počasia, ako hovorí teplomer. Na vnútornú vrstvu noste oblečenie, ktoré odvádza pot a navrch dajte izolačnú vrstvu. Vždy si zakrývajte hlavu, uši a ruky, aby ste ich chránili pred chladom.
 • Mokré alebo veterné počasie - nič nemôže zničiť snahu o športovú aktivitu, ako dážď alebo silný vietor. Noste odolnú vonkajšiu vrstvu, ktorá ochráni vašu pokožku pred nepriaznivým počasím.

Nezabudnite, že bez ohľadu na vonkajšiu teplotu sa počas športovej aktivity zapotíte. Doprajte si čo najväčšie pohodlie so športovým oblečením, ktoré odvádza pot od pokožky.

goldbergh-fadia-short-flame

Filtrovať produkty