Krátke nohavice

Užite si šport naplno aj počas letných mesiacov. Vyberajte spomedzi našich štýlových šortiek, ktoré sú ideálnou voľbou hlavne do horúceho letného počasia. Krátke nohavice, ktoré využijete na voľnočasové aktivity, na šport či len tak na nosenie. Svetová značka ako Goldbergh zaručuje kvalitu a štýl, ktorý hľadáte. Ak by ste mali otázky alebo potrebovali radu, neváhajte nás kontaktovať na tel. čísle 0919 066 704 alebo e-mailom info@najsport.sk.

Krátke nohavice

Vyberte si látky „Workhorse“

Niektoré látkynavrhnuté tak, aby pri cvičení odvádzali pot od pokožky a iné ho absorbujú. Čo sa týka cvičebného oblečenia, niektoré možnosti sú lepšie ako ostatné. Existuje mnoho priedušných syntetických tkanín, ktoré „odvádzajú“ pot od pokožky, čo jej môže pomôcť rýchlo sa odpariť a udržať vaše telo v chlade. Odevy vyrobené z tkanín obsahujúcich polypropylén alebo tkanín, ako sú COOLMAX® a SUPPLEX®, sú dobrou voľbou na cvičenie a iné činnosti, pri ktorých sa pravdepodobne veľa potíte, pretože umožňujú odparovanie potu z pokožky. Ak by vás zaujímalo, Ako vrstviť oblečenie, v tomto článku sa to dozviete. Venovali sme sa v ňom problematikám ako čo robiť a čomu sa vyvarovať pri obliekaní, základná vrstva oblečenia, stredná vrstva oblečenia, vonkajšia vrstva oblečenia, doplnkové vybavenie a iné.

Zvážte bavlnu. Bavlnené tričká a nohavice naopak pot absorbujú a nestiahnu ho z pokožky ani mu nepomáhajú rýchlo sa odparovať. Preto môže byť bavlnené cvičebné oblečenie pri cvičení ťažké a mokré. Vyhnite sa tkaninám, ktoré nedýchajú. Nikdy nenoste oblečenie vyrobené z materiálov na báze gumy alebo plastov, ktoré zabraňujú odparovaniu potu a počas cvičenia udržiavajú telesnú teplotu príliš vysokú.

goldbergh-fadia-short-grey-melange

Nasaďte si ten správny strih

Aby ste sa uistili, že vaše cvičebné oblečenie sedí na tele a na tréning, ktorý ste si naplánovali, zvážiť treba niektoré oblasti. Mali by ste nosiť oblečenie, ktoré je voľné a pohodlné. Ak ale beháte alebo bicyklujete, vyhnite sa širokým nohaviciam alebo voľným nohaviciam, ktoré by sa vám mohli zamotať do pedálov alebo by vám mohli zavadziať pri behaní.
Na aktivity, pri ktorých sa viac namáhate svoje svaly či telo, ako napríklad cvičenie s činkami alebo vlastnou váhou, sú dobrou voľbou pružné, priliehavé textílie, ktoré odvádzajú pot.
Vo všeobecnosti majte na pamäti, že nechcete, aby vám oblečenie prekážalo.

Oblečenie zmeňte podľa ročných období

Ak cvičíte vonku alebo hráte sezónne športy, to, čo nosíte, sa môže meniť podľa ročných období. Pri obliekaní sa na vonkajšie cvičenia majte na pamäti tieto tipy:

  • Teplé počasie - počas teplých letných mesiacov určite vyberajte látky, ktoré vašej pokožke umožnia dýchať a odvádzať pot. Oblečte sa do oblečenia, ktoré je chladné a pohodlné a umožní vám voľný pohyb.
  • Chladné počasie - keď je vonku chladné počasie, budete sa musieť teplo obliecť, ale majte na pamäti, že budete cvičiť a zvyšovať srdcový tep a telesnú teplotu. Oblečte sa do vrstiev, ktoré môžete zhodiť, a vždy sa oblečte do teplejšieho počasia, ako hovorí teplomer. Na vnútornú vrstvu noste oblečenie, ktoré odvádza pot a navrch dajte izolačnú vrstvu. Vždy si zakrývajte hlavu, uši a ruky, aby ste ich chránili pred chladom.
  • Mokré alebo veterné počasie - nič nemôže zničiť vonkajšie cvičenie rýchlejšie, ako sa namočiť do dažďa alebo zachytiť silný vietor. Noste vonkajšiu vrstvu, ktorá chráni vašu pokožku pred rôznymi živlami.

Nezabudnite, že bez ohľadu na vonkajšiu teplotu sa počas cvičenia pravdepodobne zapotíte. Doprajte si čo najväčšie pohodlie v oblečení určenom na ťažké cvičenia, ktoré odvádza pot od pokožky. Ak cvičíte vonku, majte na pamäti počasie a vhodne sa oblečte.

goldbergh-fadia-short-flame

Filtrovať produkty