Značka Oakley

Objavte kvalitné a značkové produkty Oakley, ktoré vás prekvapia svojim vysokým výkonom a špičkovým dizajnom. S výberom vám radi a ochotne poradíme offline aj online na tel. čísle 0919 066 704 alebo mailom na info@najsport.sk. Vyberte si ideálne okuliare, prilby, cyklistické dresy a nohavice, mikiny a iné príslušenstvo. Viac sa o značke Oakley dozviete nižšie alebo na našom blogu.

Značka Oakley

Značka Oakley od histórie po súčasnosť

Značku Oakley založil v roku 1975 James Jannard v jeho garáži s vkladom 300 dolárov. Pomenoval ju podľa svojho psa anglického settera "Oakley Anne,,. Zo začiatku James začal predávať na motokrosových akciách svoje originálne Oakley gripy, ktoré sa v tom čase nepodobali iným gripom, ktoré boli k dispozícii. Neskôr pokračoval v produkcii poznávacích značiek, rukavíc a rôznych chráničov pre BMX a motokrosovú komunitu. V roku 1980 James uviedol na trh prvý pár okuliarov s názvom O-Frame a vďaka logu Oakley na remienku si značka získala väčšie uznanie a dôležitosť v športovom priemysle. Viac sa o histórií a technológiach značky Oakley dozviete v článku - prečo patria okuliare Oakley medzi špičku na trhu.

V roku 1984 Oakley vyrobili prvé slnečné okuliare Factory Pilot Eyeshades, ktoré boli zamerané na šport a nasledovali ich okulliare Oakley Frogskin v neformálnom štýle vyrobené v Japonsku. V roku 1996 viedol Okaley cenový spor s talianskou spoločnosťou Luxottica, pričom táto spoločnosť prestala predávať okuliare Oakley a hodnota Oakley klesla o 33%. Na začiatku nového milénia kúpila spoločnosť Oakley spoločnosť Lacon Inc. A o pár rokov neskôr podpísali dohodu o výrobe okuliarov spolu s Fox Racing. James v roku 2004 kúpil akcie spoločnosti, čím dosiahol jeho osobný podiel 63%.

Značka Oakley

V roku 2006 Oakley získala skupinu Oliver Peoples. V Júni 2007 oznámila plán kúpy spoločnosti Oakley spoločnosť Luxottica v hotovosti v sume 2,1 miliard dolárov pričom zaplatí 16% prirážku nad cenu akcie a tým sa spoločnosť Oakley stala súčasťou portfólia, ktoré zahŕňa značky ako Ray-Ban, Persol a Vogue. Po tomto predaji založil zakladateľ James Jannard spoločnosť Red Digital Cinema. Spoločnosť Luxottica bola neskôr kritizovaná ako potencionálny porušovateľ protimonopolných zákonov.

V roku 2010 Spoločnosť Oakley darovala 35 párov športových okuliarov Radar so špeciálne vybranými odtieňmi na záchranné práce pre 33 baníkov, ktorí uviazli na 10 týždňov v čilskej bani s tým, že baníci budú potrebovať ochranu očí po tom, čo strávili dlhé týždne v tme. Oakley okrem iných známych mien, sponzorovala aj Americký olympijský tím v roku 2012 a v tom istom roku predĺžila toto partnerov do roku 2020.

Top technológie Oakley

Okuliare

 • Prizm - Táto technológia vylepšuje farby a kontrast, čím umožňuje vidieť viac detailov
 • Impact Protection - Testované pri vysokej hmotnosti a vysokej rýchlosti, aby sa zabezpečila nekompromisná ochrana v širokom rozsahu náročných podmienok
 • Advancer - Okamžité prúdenie vzduchu, čo eliminuje zahmlievanie a prehriatie, takže sú okuliare vhodné aj v hmle a najnáročnejších podmienkach.
 • Unobtainum - Ušné a nosné podložky, ktoré zvyšujú pohodlie a výkon
 • Ridgelock - Vďaka tejto technológií je výmena šošoviek je rýchla a ľahká a zároveň umožňuje úplne utesnennie šošovky.
 • Prizm Snow - Je revolúcia v optike šošoviek založená na desaťročiach vedeckého výskumu farieb. Šošovky Prizm ™ poskytujú bezprecedentnú kontrolu priepustnosti svetla, čo vedie k presnému vyladeniu farieb, aby sa maximalizoval kontrast a zvýšila viditeľnosť

Prilby

 • Eyewear Dock - Integrovaná stanica na okuliare, ktorá bezpečne uloží vaše okuliare a umožní ich hneď po ruke pre rýchly a ľahký prístup.
 • System BOA 360 Fit - Vďaka mäkkej textilnej a flexibilnej výplne prilieha rovno k vašej hlave, čo umožňuje bezproblémovú kompatibilitu okuliarov.
 • X-Static Brow Padding - Využíva silu striebra na vytvorenie výkonnej technológie, ktorá inhibuje množenie baktérií na tkanine a eliminuje zápach po celú dobu životnosti produktu.
 • Integrácia MIPS - Systém ochrany mozgu MIPS® zaručuje nízke trenie a zníženie rotačného pohybu prenášaného do mozgu počas nárazu.
 • BOA Fit System - Jednoduché nastavenie veľkosti obvodu prilby pomocou jednoduchého otočenia kolieska vzadu.
 • FidlockZapínanie pomocou magnetickej pracky

Filtrovať produkty