Značka Oakley

Značku Oakley založil v roku 1975 James Jannard v jeho garáži s vkladom 300 dolárov. Pomenoval ju podľa svojho psa anglického settera "Oakley Anne,,. Zo začiatku James začal predávať na motokrosových akciách svoje originálne Oakley gripy, ktoré sa v tom čase nepodobali iným gripom, ktoré boli k dispozícii.

Neskôr pokračoval v produkcii poznávacích značiek, rukavíc a rôznych chráničov pre BMX a motokrosovú komunitu. V roku 1980 James uviedol na trh prvý pár okuliarov s názvom O-Frame a vďaka logu Oakley na remienku si značka získala väčšie uznanie a dôležitosť v športovom priemysle.

V roku 1984 Oakley vyrobili prvé slnečné okuliare Factory Pilot Eyeshades, ktoré boli zamerané na šport a nasledovali ich okulliare Oakley Frogskin v neformálnom štýle vyrobené v Japonsku. V roku 1996 viedol Okaley cenový spor s talianskou spoločnosťou Luxottica, pričom táto spoločnosť prestala predávať okuliare Oakley a hodnota Oakley klesla o 33%.

Na začiatku nového milénia kúpila spoločnosť Oakley spoločnosť Lacon Inc. A o pár rokov neskôr podpísali dohodu o výrobe okuliarov spolu s Fox Racing. James v roku 2004 kúpil akcie spoločnosti, čím dosiahol jeho osobný podiel 63%.

V roku 2006 Oakley získala skupinu Oliver Peoples. V Júni 2007 oznámila plán kúpy spoločnosti Oakley spoločnosť Luxottica v hotovosti v sume 2,1 miliard dolárov pričom zaplatí 16% prirážku nad cenu akcie a tým sa spoločnosť Oakley stala súčasťou portfólia, ktoré zahŕňa značky ako Ray-Ban, Persol a Vogue. Po tomto predaji založil zakladateľ James Jannard spoločnosť Red Digital Cinema. Spoločnosť Luxottica bola neskôr kritizovaná ako potencionálny porušovateľ protimonopolných zákonov.

V roku 2010 Spoločnosť Oakley darovala 35 párov športových okuliarov Radar so špeciálne vybranými odtieňmi na záchranné práce pre 33 baníkov, ktorí uviazli na 10 týždňov v čilskej bani s tým, že baníci budú potrebovať ochranu očí po tom, čo strávili dlhé týždne v tme. 

Oakley okrem iných známych mien, sponzorovala aj Americký Olympijský Tím v roku 2012 a v tom istom roku predĺžila toto partnerstov do roku 2020.

Filtrovať produkty