Šiltovky a klobúky

Správny výber šiltovky alebo klobúka zabezpečí, aby vaša hlava zostala v teple a v suchu za akýchkoľvek okolností. Či je mokrý sneh, prudké slnko, chladný vietor alebo mrznúca zima kvalitná a funkčná šiltovka je základom vašej výstroje. Značky ako napríklad Burton, Goldbergh, Oakley a iní zaručia spokojnosť a kvalitu. Ak by ste mali otázky alebo sa chceli poradiť, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Šiltovky a klobúky

Pri výbere si najskôr zistite tvar vašej tváre

Zákazníci majú často problém s výberom toho správneho klobúka alebo šiltovky. Klobúk vyzerá na figuríne úplne neuveriteľne a super šik a neskôr si bolestne uvedomíte, že klobúk, ktorý nosíte, vyzerá naozaj neuspokojivo. Potom ste uviaznutí v začarovanom kruhu, v ktorom vám každý klobúk pripadá čudný alebo hlúpy. Je čas na to celé zabudnúť a vybrať si ten správny klobúk alebo šiltovku. Výberom toho správneho klobúka podľa tvaru vašej tváre môžete svojmu vzhľadu dodať šmrnc.

Pri výbere toho správneho klobúka alebo šiltovky je veľmi dôležité, aký tvar má vaša tvár a aký typ šiltovky alebo klobúka vám bude pasovať. Vaša tvár môže byť oválna, okrúhla, podlhovastá, srdcovitá, štvorcová alebo trojuholníková.

klobuk-goldbergh-krissy-tigerred

Oválny tvar

Oválna tvár bude mať dĺžku, ktorá je zhruba jeden a pol krát väčšia ako šírka vašej tváre. Čelo je o niečo väčšie ako čeľusť a uhol čeľuste je o niečo okrúhlejší. Oválna tvár bude vyzerať ako vajce.

ovalna-tvar

Okrúhly tvar

Okrúhla tvár bude mať rovnakú šírku a dĺžku. Okrúhla tvár má okrúhlu bradu, plné líca a okolo vlasovej línie. Vďaka tomu budete vyzerať mladšie ako iné tvary.

okruhla-tvar

Podlhovastý tvar

Podlhovastá tvár bude dlhšia ako široká. Čelo, lícne kosti a čeľusť podlhovastej tváre budú mať podobnú veľkosť. Podlhovasté tváre môžu mať vysoké čelo.

podlhovasta-tvar

Srdcovitý tvar

Tento tvar je veľmi bežný. Pri tvári v tvare srdca je brada najužšou časťou. Tvár v tvare srdca má široké čelo a/alebo široké lícne kosti a špicatá brada.

srdcovita-tvar

Štvorcový tvar

Štvorcová tvár má dĺžku takmer rovnakú ako jej šírka. Vzdialenosť od čela po bradu a od líca po líce je približne rovnaká.

stvorcovita-tvar

Trojuholníkový tvar

Trojuholníkové tváre sú charakterizované veľkou čeľusťou, o niečo menšími lícnymi kosťami a najmenším čelom. Tvár trojuholníka môže mať ľubovoľnú dĺžku. Tváre v tvare trojuholníka sú známe aj ako tváre v tvare hrušiek.

trojuholnikova-tvar

Ako si zmerať svoju tvár

Pomocou krajčírskeho metra merajte cez čelo. Merajte od vrcholu jedného oblúka obočia po vrchol opačného obočia. Zapíšte si to číslo. Pomocou krajčírskeho metra zmerajte vzdialenosť cez hornú časť líc. Začnite a končite hrbolčekom pod vonkajším kútikom každého oka. Zapíšte si to číslo. Pomocou meracej pásky odmerajte od spodnej časti brady po spodok uší. Zastavte sa na mieste, kde sa vaša čeľusť nakláňa nahor. Vynásobte toto číslo dvoma. Zapíšte si to číslo. Toto je vaša „čeľusť“. Pomocou krajčírskeho metra odmerajte od stredu čela (pri línii vlasov) po spodnú časť brady. Zapíšte si to číslo.

klobuk-burton-greyson-gore-tex-infinium_-boonie-hat-silver-green

Položte si tri otázky. Ak použijete tieto merania ako pomôcku, položte si nasledujúce otázky:

  • Aká je najširšia časť vašej tváre?
  • Aký je tvar vaśej čeľuste?
  • Aká dlhá je vaśa tvár? Je dlhšia ako šírka a ak áno, o koľko?

Čo sa týka toho správneho klobúka, pri oválnom tvare neváhajte a vyskúšajte všetky druhy klobúkov. Okrúhly tvar je veľmi univerzálny. Vyberte si čokoľvek, čo vyhovuje vašej nálade, pokiaľ bude klobúk v súlade s vaším oblečením. Ženy s oválnou tvárou môžu nasadiť akýkoľvek klobúk. Pri okrúhlej tvári dodajte svojmu vzhľadu trochu asymetrie. Skvele zvládnete fedoru, newsboyský klobúk alebo baseballovú čiapku. Táto symetrická tvár volá po novom uhle: asymetrii. Zaoblenosť si vyžaduje zoštíhľujúcu kúru.

Pre podlhovastý tvar vyskúšajte klobúk s rozšíreným okrajom a nízkou korunou, ako je klobúk proti slnku, zvonček alebo fedora s veľkým okrajom. Veľký okraj klobúka proti slnku môže dobre kompenzovať dĺžku dlhej tváre. Pre srdcovitý tvar si vyberte klobúk so stredným okrajom, ako je napríklad fedora so stredne veľkým okrajom, lodička, zvonček, homburg, čiapka alebo baretka. To všetko sú dobré voľby! Tieto klobúky vyrovnávajú šírku vášho čela.

Pre štvorcovitý tvar experimentujte s kruhovými štýlmi. Vaša definovaná a symetrická tvár vyžaduje kruhové prvky na zmäkčenie okrajov tváre. Okrúhla koruna a okraj sa postarajú o to, aby vyhladili hranatú tvár a navodili ilúziu výšky a guľatosti. A pre trojuholníkový tvar neváhajte a vyskúšajte veľa klobúkov. Trojuholníková tvár je ako oválny tvar tváre, takže možnosti sú prakticky nekonečné, pokiaľ ide o klobúk. Uistite sa, že váš klobúk prináša rovnováhu do línie ramien a akcent na váš odev.

Čo sa týka šiltoviek, je nevyhnutné, aby ste sa pokúsili vyskúšať si šiltovky, ktoré sa vám páčia, ešte pred ich kúpou. Pri akejkoľvek tkanej športovej šiltovke by ste sa mali vždy cítiť pohodlne. Šiltovka by mala dopĺňať aj vašu postavu. Taktiež sa zamyslite, na aký účel si hľadáte novú šiltovku. Budete ju nosiť vo svojom voľnom čase? Počas športovania, aby tienila vašim očiam? Či pre iné príležitosti, táto otázka vám pomôže vybrať si tú správnu šiltovku

siltovka-dynafit-graphic-trucker-cap-nimbus

Filtrovať produkty

Šiltovka ATK EXP17
30,00 €

Šiltovka ATK EXP17