Dirt a BMX bicykle

Máte už vyhliadnutý nový dirtový alebo BMX bicykel? Osobný e-shop poradca +421220924810. Radi vám poradíme na našich predajniach v BratislaveTrenčíne a na Kubínskej holiDirt a BMX bicykle sú určené predovšetkým na freestyle jazdenie v bike parkoch či uliciach mesta. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o týchto bicykloch.

Dirt a BMX bicykle

Ako vybrať ideálny dirt a BMX bicykel?

Komponenty týchto bikov majú nízku stavbu a sú maximálne odolné práve kvôli častejším pádom. Poradíme vám ako si vybrať ten správny dirt/bmx bicykel pre vaše pestré triky a skoky. Aj vy premýšľate nad kúpou nového bicykla? Pri kúpe ideálneho dirt a BMX bicykla je potrebné si odpovedať na niekoľko základných otázok. Kde a ako často budete jazdiť. Koľko ste ochotný investovať. Akú kvalitu a komponenty požadujete. Ako tieto bicykle rozdeľujeme a pod.

Cieľom tohto športu je posúvať svoje hranice stále dopredu, či už po technickej ale aj vedomostnej stránke. Pri kúpe by ste si mali dať pozor na veľmi lacné bicykle a zvoliť radšej zlatú strednú cestu. V prípade, že vám to finančný rozpočet dovoľuje a tento šport si vás dostal, tak neváhajte investovať pár stoviek navyše. Tie sa odrazia na vyššej kvalite, odolnosti a predovšetkým vašej spokojnosti. Prečítajte si tiež článok a nášho sprievodcu výberom - Ako vybrať dirtový a BMX bicykel.

Ako vybrať dirt a BMX bicykel

Dirt a BMX bicykle - ako ich rozdeľujeme?

Podľa typu bicykla rozdeľujeme tieto bicykle nasledovne:

 • Celoodpružené - sú vhodné na všetky typy ciest, bikeparkov a sú univerzálne. Disponujú predným aj zadným odpružením.
 • S predným odpružením - majú prednú odpruženú vidlicu a sú druhé najčastejšie používane dirtové bicykle, ktoré zvládnu skoro všetko.
 • Pevné - sú akýmsi zaužívaným štandardom, sú pevné, majú odolnú konštrukciu a nájdete na nich tie najodolnejšie komponenty.

Podľa kategórie, veľkosti kolies alebo rámu:

 • 12" bicykel - ideálne pre výšku 90 - 110 cm a váhu 13 - 20 kg
 • 16" bicykel - ideálne pre výšku 115 - 125 cm a váhu 18 - 35 kg
 • 18" bicykel - ideálne pre výšku 130 - 145 cm a váhu 35 - 40 kg
 • 20" bicykel - ideálne pre výšku od 150 cm a váhu 45 - 85 kg

Rám, vidlica, komponenty a príslušenstvo

Takýto bicykel by mal mať ideálne hliníkový rám jednoduchého dizajnu a geometrie. Vhodnou voľbou je integrované hlavové zloženie a brzda na riadidlách. Čo sa týka vidlice, vhodnejšie sú odolnejšie a pevnejšie vidlice, ktoré hravo zvládnu a budú dobré reagovať na prípadne zmeny. Ak ste ste jazdec, ktorý to myslí vážne odporúčame vám širšie 70 cm riadidlá klasického typu.

Brzdy sú v tomto prípade tým najdôležitejším komponentom, ktorý musí fungovať na 120 %. Zamerajte sa preto na kvalitu, vysokú brzdnú účinnosť a efektivitu brzdenia. Na úplný záver sa zamerajte na kľuky a prevodník. Kľuky sú ideálne 3 dielne o dĺžke minimálne 175 mm. Prevodník je štandardne osadený 25T, ktorý sa odporúča kombinovať s 9T kazetou. Stretnete sa však s rôznymi prevodníkmi napr. 25/9 alebo 28/10T. Výber je samozrejme na vás a všetko sa odvíja od vašich preferencií a napredovaniu.

6 dôvodov, prečo si vybrať dirtový a BMX bicykel

Dirtové a BMX bicykle sú špecializované typy bicyklov navrhnuté pre trikovú jazdu, parkové jazdenie a freestyle manévre. Tu je šesť dôvodov, prečo by ste si mali vybrať dirtový alebo BMX bicykel:

 • Ovládateľnosť: Tieto bicykle sú navrhnuté s dôrazom na ľahkú a rýchlu manévrovateľnosť, čo je kľúčové pre vykonávanie trikov a skokov. Ich kompaktné rozmery a nízka hmotnosť umožňujú jednoduchšiu kontrolu v vzduchu aj na zemi.
 • Odolnosť: Dirtové a BMX bicykle sú vyrobené z odolných materiálov schopných vydržať vysoké nároky pri skokoch, pádoch a trikoch. Majú silný rám a komponenty, ktoré sú navrhnuté pre extrémne používanie.
 • Špecializovaný dizajn: Tieto bicykle majú špecifické funkcie prispôsobené pre dirt a BMX jazdu, ako sú kratšie predné vidlice pre ostrejšie zatáčanie, menšie a pevnejšie sedadlá pre lepšiu kontrolu pri trikoch a špeciálne pneumatiky pre lepšiu priľnavosť.
 • Kultúra a spoločenstvo: BMX a dirtová jazda majú silnú a aktívnu komunitu s lokálnymi parkami a stretnutiami, kde jazdci môžu zdieľať triky a skúsenosti. Účasť na tejto komunite môže byť vzrušujúca a inšpirujúca.
 • Fyzická zdatnosť a zručnosti: Jazda na týchto bicykloch je intenzívna a vyžaduje vysokú úroveň fyzickej zdatnosti a koordinácie. Pravidelná jazda môže výrazne zlepšiť vašu silu, vytrvalosť a celkovú kondíciu.
 • Adrenalín a zábava: Dirt a BMX jazda poskytuje jedinečný adrenalínový zážitok. Učenie nových trikov, zdolávanie skokov a úspešné prekonanie technicky náročných sekcií môže byť veľmi odmeňujúce a zábavné.

Tieto bicykle sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú vzrušujúce, fyzicky náročné a technicky zamerané jazdenie. Aj keď nie sú určené pre každodenné cestovanie alebo dlhé trasy, v oblastiach ako sú skateparky, dirt parky a BMX trate sú v ich prvku

Filtrovať produkty