Bežecké tenisky

Vyberte si kvalitné a pohodlné bežecké tenisky, ktoré budú príjemne a posúžia vám dlhé roky. Doprajte si už teraz bežeckú obuv od renomovaných výrobcov. S výberom vám ochotne a odborne poradíme online aj offline. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 706 alebo nám zanechajte správnu na info@najsport.sk.

Bežecké tenisky

Vyskúšajte špičkovú bežeckú obuv od prémiových výrobcov a značiek, ako Salomon, Dynafit, On Running, Under Armour, Inov či Rossignol.

Top výrobcovia bežeckej obuvi

Ako vybrať ideálnu bežeckú obuv?

Vybrať ideálnu bežeckú obuv je dôležité pre pohodlné a bezpečné behanie. Tu je niekoľko krokov, ktoré môžete nasledovať:

 • Vyberte vhodnú kategóriu obuvi - Bežecká obuv je často rozdelená do kategórií podľa typu behu. Existujú ľahké bežecké topánky pre rýchle trate a pretekárov, všeobecné bežecké topánky pre väčšinu behu a stabilizačné topánky pre ľudí s pronáciou.
 • Merajte svoju veľkosť nohy - Môžete navštíviť špecializovaný obchod a nechať si zmerať svoju veľkosť nohy. Uistite sa, že topánky sú dostatočne veľké, aby poskytovali dostatok priestoru pre prsty.
 • Skúšajte topánky - Vyskúšajte niekoľko rôznych značiek a modelov bežeckej obuvi. Choďte v nich a skontrolujte, či vám poskytujú pohodlnú podporu a stabilitu. Dajte si pozor na akékoľvek tlaky, trenie alebo nepohodlie.
 • Venujte pozornosť podpore a tlmeniu - Vyberte topánky, ktoré ponúkajú primeranú podporu a tlmenie v oblasti päty a oblúka. To pomôže zmierniť nárazy a znížiť riziko poranení.
 • Rátajte s rozpočtom - Stanovte si rozpočet pre nákup bežeckej obuvi. Drahšie topánky často ponúkajú pokročilé technológie a kvalitnejšie materiály, ale môžete nájsť aj cenovo dostupné možnosti s dobrým výkonom.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že bežecká obuv sa s časom opotrebováva, preto je odporúčané ju meniť po približne 500-800 km behu.

Základné rozdelenie bežeckých tenisiek

Bežecké tretry

Bežecké tretry sú špeciálne navrhnuté topánky určené pre behanie. Tieto tretry majú rôzne technické vlastnosti a vylepšenia, ktoré zvyšujú pohodlie, podporu a výkon behu. Sú navrhnuté tak, aby minimalizovali únavu a zranenia pri behu a zároveň poskytovali optimálnu podporu a tlmenie. Bežecké tretry sa líšia od bežeckej obuvi pre bežné nosenie tým, že sú špecificky navrhnuté na potreby bežcov. Majú technológie a konštrukčné prvky, ktoré zlepšujú pružnosť, tlmenie nárazov, odolnosť a odozvu pri behu. Niektoré bežecké tretry majú napríklad vloženú medzi-podošvu s tlmiacimi materiálmi, ktoré znižujú nárazy počas behu.

Bežecké tretry sa ďalej delia na rôzne kategórie, vrátane ľahkých bežeckých topánok pre rýchle preteky, všeobecných bežeckých topánok pre väčšinu behu a stabilizačných topánok pre ľudí s pronáciou. Výber bežeckých tretier závisí od individuálnych preferencií, bežeckého štýlu, terénu a vzdialenosti behu. Je dôležité vybrať si tretry, ktoré sú vhodné pre váš bežecký štýl a poskytujú vám pohodlie, podporu a stabilitu počas behu.

Bežecká obuv do terénu (trailové tenisky)

Bežecká obuv do terénu, známa aj ako trailová bežecká obuv, je špeciálna kategória bežeckej obuvi určená pre behanie v nerovnom teréne, ako sú traily, lesné cesty, horské chodníky a podobne. Táto obuv je navrhnutá s ohľadom na špecifické potreby behu v teréne a poskytuje väčšiu ochranu a trakciu.

Bežecká obuv do terénu sa líši od bežeckej obuvi pre bežné povrchy tým, že má nasledujúce vlastnosti:

 • Robustná konštrukcia - Trailová obuv je vyrobená s odolnejšími materiálmi a konštrukciou, ktorá chráni nohy pred kameňmi, koreňmi a inými ostrými predmetmi v teréne.
 • Trakcia - Špeciálne dezény vonkajšej podrážky s hlbšími drážkami a agresívnejším vzorom zabezpečujú lepšiu trakciu na rôznych povrchoch, ako sú bahno, piesok, kameň alebo blato.
 • Ochrana proti nárazom - Trailová obuv má často posilnenú pätu a konštrukciu v oblasti prstov, čo zvyšuje ochranu pred nárazmi a zraneniami v teréne.
 • Vodeodolnosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam - Niektoré trailové topánky majú vodeodolné vrstvy alebo rýchloschnúce materiály, ktoré udržiavajú nohy suché a pohodlné aj pri mokrom teréne alebo počas daždivého počasia.

Trailová bežecká obuv je ideálna pre bežcov, ktorí uprednostňujú beh v prírode a na nerovnom teréne. Je vhodná pre behy po horách, trailové preteky alebo jednoducho pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť bežným chodníkom a cestám. Pri výbere trailovej obuvi je dôležité zvážiť svoje individuálne potreby, vrátane terénu, na ktorom budete behať, a preferencií týkajúcich sa pohodlia a podpory.

Bežecká obuv na cestu a tvrdý povrch (cestné tenisky)

Cestná bežecká obuv je určená pre behanie na asfaltových alebo spevnených cestách. Táto kategória bežeckej obuvi je navrhnutá s dôrazom na rýchlosť, odolnosť a pohodlie na rovnom povrchu. Cestná bežecká obuv sa líši od trailovej bežeckej obuvi týmito vlastnosťami:

 • Ľahká konštrukcia - Cestné bežecké topánky sú často ľahšie a flexibilnejšie, čo umožňuje plynulý pohyb a rýchlejší beh na rovnom povrchu.
 • Tlmenie a odpruženie - Cestná obuv je navrhnutá s dôrazom na tlmenie nárazov počas behu na tvrdom povrchu. Má tlmiace materiály v medzipodošve a päte, ktoré znižujú nárazy a absorbuje energiu pri dopade.
 • Vynikajúca odozva - Cestné topánky často poskytujú vysokú odozvu, čo znamená, že materiály v medzipodošve a konštrukcia topánky pomáhajú prenášať energiu zo štepov na odraz.
 • Vzduchová cirkulácia a priedušnosť - Mnoho cestných bežeckých topánok má vrstvy s vynikajúcou cirkuláciou vzduchu a priedušnosťou, čo zaisťuje chladenie a suchosť nôh počas behu.

Cestné tenisky sú ideálne pre bežcov, ktorí uprednostňujú beh na rovnom a tvrdom povrchu, ako sú cesty, chodníky a bežecké dráhy. Sú vhodné pre bežcov, ktorí sa zameriavajú na rýchlosť a výkonnosť na asfalte a preferujú plynulý a ľahký beh. Pri výbere cestnej bežeckej obuvi je dôležité zvážiť svoj behácky štýl, potrebu tlmenia, podporu a prípadné osobné preferencie, ako aj veľkosť a pohodlie topánky.

Filtrovať produkty