Lyžiarky Tecnica

Vyberte si lyžiarky, ktoré dokonalo obopnú vaše chodidlo a vy sa budete cítiť ako v papučke. Ak hľadáte športové, rekreačné alebo profesionálne lyžiarky, tak Najšport je tou správnou voľbou. Navyše u nás si ich môžete prísť osobne vyskúšať. Naši vyškolení zamestnanci vám ochotne zmerajú dĺžku, šírku, tvar chodidla a pomocou najnovších technológií doporučia tu najvhodnejšiu lyžiarsku obuv. Na sklade máme niekoľko desiatok modelov od renomovaných svetových výrobcov v top kvalite a cenách. Okrem predaja vám ponúkame špičkový servis lyžiarok, úpravu lyžiarok na mieru bootfitting, odborné športové poradenstvo a výborný zákaznícky servis. Viac sa dozviete v článku - Ako vybrať tie správne lyžiarky?

Lyžiarky Tecnica

Ako si vybrať správne lyžiarky?

Kvalitné lyžiarky sú základom každého lyžiarskeho výstroja. Správny výber by mal pozostávať z troch základných parametrov - veľkosť chodidla, šírka chodidla a flex index lyžiarky. Ideálny spôsob je zmerať si dĺžku chodidla u nás v predajni prostredníctvom špeciálneho meracieho prístroja. Vždy si nohu merajte v hrubej lyžiarskej ponožke, resp. tak ako ste zvyknutý chodiť lyžovať. Skúšanie lyžiarok vám zaberie desiatky minút a výber tej správne niekedy až hodinu. Preto si vyčlente dostatok času a poriadnu dávku trpezlivosti.

  • Veľkosť lyžiarky je udávaná v centimetroch teda v mondopoint (MP). Stále však prevláda fáma, že si musíte kupovať o pol čísla alebo o číslo väčšie lyžiarky. Tie sa zásadne kupujú presne na nohu, pretože vplyvom lyžovačky (tlaku, tepla a potu) vnútorná papuča mierne povolí približne 3 - 4 mm, záleží to však od konkrétnej značky lyžiarky. Pri skúšaní vždy zapínate klipsne smerom z hora nadol, kvôli fixácií päty a celého chodila. Následne sa postavte do lyžiarskeho postoja, pričom špička a prsty nesmú v žiadnom prípade tlačiť.
  • Šírka chodidla sa meria na špeciálnom merači a je označená v milimetroch (mm). Z pravidla platí, že užšie varianty majú šírku do 89 mm, stredne široké do 100 mm, široké do 102 mm a veľmi široké do 104 mm. Väčšina výrobcov tento rozmer udáva priamo na lyžiarkach, alebo je jednoducho označený písmenami. Napríklad Tecnica označkuje LV do 90 mm, MV do 100 mm a  HV do 102 mm. Prípadne Atomic ich označuje ako Ultra, Prime a Magna.
  • Fex index určuje tvrdosť skeletu lyžiarky. Za najtvrdšie pretekárske lyžiarky sa považuje skelet od 130 do 140, stredne tvrdé športové lyžiarsky od 100 do 120, rekreačné od 70 do 90 a začiatočnícke od 40 do 70. Táto kategória sa líši v závislosti od mužov, žien a detí. Na väčšine športových a rekreačných lyžiarkach si viete regulovať tvrdosť lyžiarky prostredníctvom skrutiek na zadnej strane, najviac však o flex index 10 (napr. 120 sa zmení na 110 a pod.).

Filtrovať produkty