Zimné bundy DC Skladom - ihneď k odberu

Správny výber zimnej bundy je kľúčovou vlastnosťou pre pohodu a komfort na svahu. Bez kvalitnej bundy si môžeme lyžovačku, snowboarding, bežecké lyžovanie alebo skialpinizmus asi len sotva predstaviť. S výberom vám ochotne a odborne poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte správnu na info@najsport.sk.

Zimné bundy DC Skladom - ihneď k odberu

Pri kúpe zimnej bundy by ste mali zohľadniť najmä materiál, funkčnosť, štýl, technológie, farbu, veľkosť a vaše finančné možnosti. Základným kritériom výberu je vodeodolnosťpriedušnosť, funkčnosť a dobre izolačné vlastnostiZimná bunda vám musí dobre sedieť, musí byť pohodlná, funkčná a praktická.

Ako rozdeľujeme zimné bundy

  • Lyžiarske bundy sú určené pre všetkých nadšencov lyžovania. Tieto bundy chránia lyžiarov pred nepriaznivým počasím na zjazdovke, predovšetkým snehom, ľadom, padajúcim mrznúcim dažďom a pod. Takáto bunda by mala byť  dostatočne vodeodolná a zároveň priedušná. Mala by spĺňať náročnejšie požiadavky na technológie a parametre (napr. vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod).

lyžiarska bunda

  • Snowboardové bundy majú veľmi podobné parametre, ako vyššie spomenuté lyžiarske bundy. Disponujú však predĺženým strihom, pevnejším a robustnejším materiálom. Niektoré miesta, ako napríklad kolená, lakte a bedrá by mali mať zosilnenú konštrukciu, ktorá chráni jemnú látku pri kontakte so zjazdovkou. Parametre snowboardových búnd sú podobné, ako pri lyžiarskych bundách (vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod)

Snowboardová bunda

  • Skialpinistické bundy vyznačujú sa ľahkou konštrukciou, vysokou vodeodolnosť a priedušnosťou. Materiály týchto búnd sú vysoko funkčné, disponujú mnohými technológiami a majú veľmi nízku hmotnosť. Sú vhodné do vysokohorských podmienok, kde sa dynamicky mení počasie. Kvalitatívne a cenovo sú tieto bundy oveľa drahšie, ako lyžiarske alebo snowboardové. Má veľa technologických inovácií a podlieha prísnemu testovaniu v najnáročnejších horských podmienkach. Technické parametre skialpových búnd sú vysoké (vodeodolnosť okolo 20 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť okolo 20 000 g/m2/24 hod.).

Skialpová bunda

  • Bundy na bežky majú ľahká, pohodlnú a odolnú konštrukciu, ktorá sa výborne hodí na bežky. Podobne ako skialpové bundy sú vysoko priedušne a zároveň vodeodolné. Na bežkárske bundy sa nekladú tak vysoké nároky na technické parametre, ale skôr na praktickosť, funkčnosť a pohodlnosť. Technické požiadavky sú skôr strednej úrovne (vodeodolnosť približne 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť okolo 10 000 g/m2/24 hod.).

Bunda na bežky

Filtrovať produkty