Lyže Stöckli

Doprajte si prémiové lyže Stöckli s dlhoročnou tradíciou výroby vo Švajčiarsku. Značka má takmer 80 ročné skúsenosti s výrobou kvalitných a spoľahlivých značkových lyží. Tešiť sa môžete na množstvo kvalitného lyžiarske príslušenstva vysokej švajčiarskej kvality. Na výber máte modelové rady lyží Laser (ST, GS, SL SC, SX, CX, verzie FIS a pod.), Stormrider, Nela, Edge. S výberom vám radi a odborne poradíme v našich obchodoch alebo na e-shope. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu info@najsport.sk.

Lyže Stöckli

"Čítajte ďalej" a dozviete sa viac potrebných informácií o modelových radách, veľkostiach, histórií značky Stöckli a pod. Prečítajte si viac o značke Stöckli v našom blogovom článku - Predstavujeme značku Stöckli.

Stöckli od histórie po súčasnosť

  • Značka Stöckli bola založená v roku 1935 vo švajčiarskom Malterse. Jej zakladateľom je Jozef Stöckli, ktorý sám testoval vyrobené lyže a kontroloval aj vývoj.
  • O 10 rokov neskôr sa začali vyrábať prvé lyže z vrstveného dreva (kombinácia jaseňa a orechového dreva) a oceľových hrán.
  • V roku 1957 sa Jozef Stöckli inšpiroval firmou Head a vyrobili kovové lyže. 
  • V roku 1986 sa výroba sústredila do výrobného závodu v mestečku Malters, ktoré sa nachádza neďaleko Luzerny.
  • V súčasnosti značka produkuje lyžiarske bundy, nohavice a oblečenie prémiovej kvality.

Lyže Stöckli a modelové rady

Vyberte si špičkové lyže Stöckli a modelové rady Laser, Edge, FT, Stormrider, Laser FIS a iné:

Laser ST, GS, SL, SC

Slávna modelová rada od značky Stöckli, ktorá je určená prevažne na upravené zjazdovky. Tieto lyže majú pevnú a odolnú konštrukciu. Nezáleží pritom či budete jazdiť slalom alebo obrovský slalom s týmito lyžami dosiahne svižnú jazdu s vysokými rýchlosťami ľavou zadnou. Ponúkajú technológie - Carbon Steering Control, Full Edge Contact a pod.

Stöckli Laser

Edge 88 a FT

Ide o plne skialpinistické lyže  vhodné na každodenné výlety v horách. Lyže sú vyrobené z ľahkého dreva Paulovnie, ktoré majú výrobnú dynamickú odozvu a sú veľmi odolné. Výhodou týchto lyží je že majú špeciálne zakrivený Rocker pre dokonalú jazdu v hlbokom prašane. Na povrchu skialpovej lyže môžete nájsť tenký sklolaminát, ktorý je asi o 25% ľahší ako tradične lamináty. Lyže sú opatrene Titanal EVO Technology, ktorý lepšie odoláva tlakom a znižuje hmotnosť lyže.

Stöckli Edge

Stormrider

Ponúka všetko čo hľadá all-mountain a freeridový jazdec. Túžite po lyžiach, ktoré budú vynikať v prašane a prevedú vás novými miestami? Stormrider v šírke 88, 95 a 102 je tou ideálnou voľbou pre vás. Tieto lyže disponujú ľahkým drevom s Paulovnie, tvrdenými bočniciami Polywall, dlhším rockerom v zadnej časti Tail Rocker, technológiou Freeride Tip či titanalovou konštrukciou.

Stöckli Stormrider

Laser FIS GS, SL, SX, DH a SG

Séria určená výhradne pre pretekárov a profesionálnych lyžiarov WRT FIS. Na týchto lyžiach jazdia prvotriedny športovci ako Marco Odermatt alebo Alex Fiva, ktorí roky pretekajú pod vlajkovou značkou Stöckli.

Stöckli Laser FIS

Filtrovať produkty

Ï