Brzdy

Vyberte si kvalitné brzdy na bicykel za bezkonkurenčnú cenu. V našej ponuke nájdete kvalitné a značkové V-brake, mechanické či hydraulické kotúčové brzdy. S výberom vám radi a ochotne poradíme online aj offline. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte odkaz na info@najsport.sk.

Brzdy

Ako vybrať brzdy na bicykel

 • Brzdy rozdeľujeme na ráfikové (V-brake, Cantilever) a kotúčové (mechanické a hydraulické).
 • Veľa zákazníkov si kladie otázku, ktoré brzdy sú lepšie a prečo. Oboje majú svoje výhody aj nevýhody.
 • Ráfikové brzdy sa delia ešte na cantilever a V-brake.
 • Kotúčové brzdy na mechanické (s lankom) a hydraulické (s minerálnym olejom).
 • Od kvalitných a dobre nastavených bŕzd záleží bezpečnosť a plynulosť jazdy na bicykli či elektrobicykli. Podobne to platí aj pri ostatných cyklistických komponentoch a príslušenstve. V tejto sekcií okrem bŕzd nájdete aj rôzne náhradné diely k brzdám ako sú brzdové doštičky, gumičky, platničky, kotúče, adaptéry na brzdy a podobne.
 • Prečítajte si článok - Ako nastaviť brzdy na bicykli v ktorom vám poradíme, ako to zvládnu ľavou zadnou.
 • Dá sa povedať, že pre jazdenie na cestách sa viac hodia ráfikové brzdy typu V-Brake, no v súčasnosti sú preferované hydraulické kotúčové brzdy pre ich lepšiu brzdnú účinnosť a nižšiu hmotnosť. Ak holdujete jazde v nerovnom teréne, po lesoch, tak sú pre vás vhodné kotúčové brzdy, ktorých brzdný účinok je v porovnaní s V-brake omnoho lepší.

Ako rozdeľujeme brzdy

 • Ráfikové brzdy typu Cantilever - tieto brzdy fungujú na princípe dvoch čeľustí, na ktorých sú pripevnené brzdové gumičky. Tie sa po stlačení čeľustí začnú trieť o ráfik kolesa a bicykel začne brzdiť. Tento typ bŕzd je najstarší a vyskytuje sa pri najlacnejších bicykloch. Výhodou je nízka cena, ale nie sú moc ideálne v nepriaznivom počasí ako blato, sneh, dážď, atď.
 • Ráfikové brzdy typu V-Brake - tieto brzdy pracujú na podobnom princípe ako cantilever, ale čeľuste sú medzi sebou prepojené hlavným lankom, ktoré v strede chráni gumený obal. Tieto brzdy sú aj dlhšie. Sú vhodné napríklad na dlhé brzdenie z kopca keď chcete jemne pribrzďovať počas celého zjazdu.
 • Kotúčové brzdy mechanické - kotúčové brzdy pracujú na úplne inom princípe ako ráfikové. Brzdia vďaka brzdovým kotúčom (brzdové doštičky) ktorý je namontovaný k vidlici, či náboju bicykla a pomocou špicov kolesa prenáša brzdnú silu na koleso. Brzdové doštičky prenášajú brzdnú silu na kotúč a trením vzniká samotné brzdenie. Mechanické kotúčové brzdy prenášajú z páčiek na kotúče brzdnú silu pomocou oceľového lanka rovnako ako pri ráfikových brzdách.
 • Kotúčové brzdy hydraulické - fungujú rovnako ako mechanické ale k brzdeniu využívajú kvapalinu a tá efektívnejšie prenáša túto brzdnú silu. Jednoducho povedané páčky na riadidlách idú stlačiť veľmi ľahko.

Filtrovať produkty

Kotúč SRAM 200mm
62,00 €

Kotúč SRAM 200mm