Lyžiarske ponožky

Vyberte si lyžiarske ponožky z našej ponuky od overených svetových výrobcov v najlepších cenách. Lyžiarske ponožky si môžete vyskúšať osobne v našich pobočkách alebo zakúpiť online cez e-shop. S výberom vám radi a ochotne poradíme aj na telefónnom čísle 0919 066 704 alebo na mailovej adrese info@najlyze.sk.

Lyžiarske ponožky

Nakupujte športové ponožky v našom e-shope. Náš sortiment ponúka ponožky na lyžovanie a všetky ostatné doplnky od renomovaných svetových výrobcov, ako Black Hill Outdoor, Blizzard, Burton, Crazy Idea, Dynafit, Helly Hansen, Ortovox, Rossignol, Spyder, Tecnica ča iné. "Čítajte ďalej" alebo si prečítajte náš článok - ako si vybrať lyžiarske ponožky, vám poradíme ohľadom výberu vhodných ponožiek, aké najčastejšie chyby robia naši zákazníci, s akého materiálu sú zložené a čo musíte pri výbere zvážiť.

Top výrobcovia lyžiarskych ponožiek

Ako vybrať ideálne lyžiarske ponožky

Majte na pamäti, že lyžiarske ponožky sú neodmysliteľnou súčasťou vašej lyžiarskej výstroje, podobne ako prilba, palice či rukavice. Pri výbere najvhodnejších ponožiek pre vás by ste sa mali zamerať na niekoľko základných aspektov. Lyžiarske ponožky by mali v prvom rade dobre sedieť, musíte mať správnu veľkosť (dámsku, pánsku, detskú - XS, S, M, L, XXL), dobré materiálové zloženie a technické vyhotovenie, funkčnosť a priedušnosť je tiež veľmi dôležitá. Hneď prvou chybou, ktorou sa dopúšťa veľa lyžiarov začiatočníkov, ale aj mierne pokročilých je, že nosia naraz dve ponožky pre zvýšenie tepelného komfortu. Nezabúdajte, že týmto spôsobom si akurát tak znižujete prirodzenú termoreguláciu (znížite tým ešte viac prekrvenie končatín, čo ma za následok práve opačný efekt, ako očakávate), výkon a celkové ovládanie lyže.

ponozky-crazyidea-carbon-crazy-socks

Tipy pre výber ponožiek

Poskytneme vám niekoľko základných tipov pre výber správnych lyžiarskych ponožiek:

 • Uprednostnite komfort a počúvajte svoje telo, pretože nie každému vyhovujú hrubé ponožky a nie každému zasa tenšie.
 • V žiadnom prípade nenoste 2 lyžiarske ponožky súčasne, siahnite po funkčných a zateplených materiálov (napr. vlna merino s polyesterom).
 • Lyžiarske ponožky pravidelne obmieňajte, predídete tým zapareninám, zápachu, množeniu baktérií a pod.
 • V prípade, že sa vám nohy nadmerne potia, tak používate špeciálne prípravky na potenie nôh.
 • Nezabúdajte že športový lyžiari vyžadujú tenšie ponožky, ako rekreačný alebo príležitostný lyžiar.
 • Na trhu nájdete hrubé (uprednostňujú dámy), stredne hrubé (štandardné) ale aj tenké ponožky (pre športovcov).
 • Ponožky vám musia sedieť a presne obopínať vaše chodilo.
 • Dajte si pozor na materiálové zloženie a funkčnosť (izolácia, priedušnosť a pod.).

Zloženie lyžiarskych ponožiek

 • Vlna merino - jeden z najpoužívanejších izolačných a funkčných materiálov v súčasnosti, poskytuje všetko čo potrebujete - dlhú životnosť, výborne izolačné vlastnosti a pohodlnosť pri nosení.
 • Polyester - poskytuje vynikajúcu ochranu a dokonalé funkčné vlastnosti. Dobrý tepelný transport, odvádzanie vlhkosti a odolnosť v jednom.
 • Nylón - jedná sa o vysoko odolnú textilnú tkaninu, ktorá odoláva tlakom, poškriabaniu, treniu. Využíva sa všade tam, kde je potrebne vystuženie (oblasť prstov, päta alebo členok).
 • Akryl - je syntetická náhrada prírodnej vlny, vhodná aj pre alergikov. Materiál je veľmi príjemný, mäkký, tvarovateľný a vysoko elastický. Poskytuje výborný tepelný komfort.
 • Elastan alebo Lycra- Jedná sa o vysoko kvalitnú a funkčnú tkaninu, ktorá poskytuje elastické vlastnosti, vďaka čomu sú ponožky pružné do všetkých 4 smerov, tvarovateľné a vysoko komfortné.

Filtrovať produkty