Cyklistické ponožky

Cyklistické ponožky sú vyhotovené plne z funkčných materiálov, ktoré dokonalo odvádzajú pot do vrchnej časti látky. Chránia vás v zimnom počasí pred mrazivým vetrom, pred vlhkosťou a v lete pred zbytočných prehrievaním. Osobný e-shop poradca +421220924810. Radi vám poradíme na našich predajniach v BratislaveTrenčíne a na Kubínskej holi.

Cyklistické ponožky

Cyklistické ponožky sú pre mnohých neoddeliteľnou súčasťou cyklistiky. Pre cyklistické tretry nie sú vhodné každý ponožky, ale často vyberať také, vďaka ktorým sa nebudete cítiť v nepohodlí. Pre cyklistické oblečenie, ako aj ponožky, je potrebné vedieť správny spôsob starania sa. Tomu sme sa bližšie venovali v našom blogovom článku Ako prať cyklooblečenie a termobielizeň.

Prečo práve cyklistické ponožky?

Vždy, keď vynakladáte energiu, je dôležitá funkcia vašich cyklistických ponožiek. Predsa nechcete podceňovať funkciu cyklistických ponožiek pri bicyklovaní. Možno si myslíte, že bežecké ponožky alebo atletické ponožky sú dostatočné a v niektorých prípadoch by aj mohli. Ale treba povedať, že bežecké ponožky sú navrhnuté tak, aby poskytovali extra odpruženie pre chodidlá. Pre cyklistu je táto funkcia ponožiek naozaj nepotrebná a môže spôsobiť ďalšie problémy vo vašej cyklistickej obuvi vytváraním horúcich miest, najmä pri dlhších jazdách.

ponozky-castelli-rosso-corsa-pro-dark-blueponozky-sportful-merino-wool-18-sock-grey-orangeponozky-x-socks-biking-ultralight-grey-black

Čo treba zvážiť pri výbere cyklistických ponožiek?

Veľkosť ponožiek

V ideálnom prípade by vám cyklistické ponožky mali sedieť tesne a hladko, aby sa predišlo zhlukovaniu materiálu a nepohodlnosti vašej cyklistickej obuvi, čo by mohlo viesť k bolestivým otlakom. Preto je dôležité, aby ste si kúpili správnu veľkosť ponožky pre vaše nohy.

Poveternostné podmienky, materiál a štruktúra

Pri výbere špecifických cyklistických ponožiek je potrebné zvážiť poveternostné podmienky, v ktorých bežne jazdíte, a aký typ materiálu uprednostňujete. Vlna a syntetická vlna (napríklad polyester) sú obľúbené u cyklistov alebo ich zmes. Nezabudnite tiež zvážiť štruktúru vašej cyklistickej ponožky. Jedny z najlepších cyklistických ponožiek nemajú žiadne švy na špičke (môžu byť v topánke nepohodlné) a majú určitý druh kompresie klenby.

Výška a kompresia ponožiek

Je tiež veľmi dôležité zvážiť výšku cyklistických ponožiek. To je priestor, kde sa cyklisti často nezhodnú a majú veľmi vyhranené názory. Názory môžu byť zamerané na módu, pokiaľ ide o to, čo vyzerá dobre, alebo názory založené na tom, koľko alebo ako málo kompresie by sa malo používať pri jazde na bicykli.

Moja rada týkajúca sa výšky ponožiek a kompresie je vybrať si podľa osobných preferencií štýlu a podľa toho, čo vám najviac vyhovuje. Ak neznášate kompresiu a naťahovanie tesnejšej cyklistickej ponožky vo vás vyvoláva nepríjemný pocit, potom choďte s členkovou cyklistickou ponožkou alebo nekompresnou vyššou ponožkou.

Pri skúmaní a kúpe cyklistických ponožiek je dôležité zvážiť, ktoré aspekty sú pre vás najdôležitejšie, pretože rôzne ponožky a rôzne značky ponožiek ponúkajú rôzne materiály, dizajn a vlastnosti. Určite navštívte webovú stránku výrobcu každej spomínanej cyklistickej ponožky, aby ste si prečítali vlastnosti ponožiek podľa vášho výberu.

Spoločnosti zamerané na cyklistické ponožky, obsahujú množstvo podrobností o materiáloch, funkčnosti, vlastnostiach a samozrejme cene cyklistických ponožiek.

Tabuľka veľkosti cyklistických ponožiek

Nasledujúca tabuľka poskytuje prehľad veľkostí ponožiek na základe veľkosti topánok. Uistite sa, že si vyberiete správnu veľkosť pre maximálne pohodlie pri jazde

Veľkosť ponožky Veľkosť topánky (EU) Veľkosť topánky (US) Veľkosť topánky (UK)
S 35 - 38 3 - 5,5 2,5 - 5
M 39 - 42 6 - 8,5 5,5 - 8
L 43 - 46 9 - 11,5 8,5 - 11
XL 47 - 49 12 - 14 11,5 - 13,5

Ako si vybrať správnu veľkosť:

  • Zamerajte sa na veľkosť vašich topánok. Ak ste medzi veľkosťami, zvážte štýl a materiál vašich ponožiek, či sú napríklad hrubšie alebo tenšie, a to môže ovplyvniť váš výber.
  • Uistite sa, že ponožky nie sú príliš tesné, aby ste predišli obmedzeniu prietoku krvi, ale zároveň by nemali byť ani príliš voľné, čo by mohlo spôsobiť sklznutie ponožiek počas jazdy.

Filtrovať produkty