Predstavce

Pri výbere predstavca je potrebné brať do úvahy jeho sklon, priemer a dĺžku tak aby zodpovedal vašim riaditkam. Taktiež je potrebné pri výbere vedieť, pre aký druh cyklistiky predstavec potrebujete. Pri cestných bicykloch sa dĺžka predstavca pohybuje okolo 100 mm. Pri Enduro a MTB sa používajú kratšie. Dôležité je vybrať si taký predstavec, ktorý je kompatibilný s vašimi riaditkami. Predstavce sa najčastejšie vyrábajú z hliníka a karbónu, pričom karbónové predstavce majú vysokú tuhosť a nižšiu hmotnosť, zato hliníkové predstavce sú cenovo dostupnejšie. Na trhu sú tiež aj oceľové predstavce.

Predstavce

Ako si vybrať predstavec podľa dĺžky a sklonu?

  • Dĺžka predstavca: veľmi ovplyvňuje ovládanie bicykla. Krátky predstavec zrýchľuje ovládanie riadenia, a pri prejazde cez prekážky je s ním jednoduchšie zdvihnúť predné koleso. Dlhý predstavec zpomaluje riadenie bicykla a vďaka posunutému ťažisku dopredu zvyšuje stabilitu pri prudkých stúpaniach.
  • Sklon predstavca: upravuje výšku riadidiel voči výške sedla. Čím vyšší je sklon predstavca, tým vyššie sa riadidlá dostanú. Na trhu sú aj predstavce s nastaviteľným sklonom.

Filtrovať produkty