Lyžiarske rukavice

Lyžiarske rukavice sú spolu s palicami neodmysliteľnou súčasťou lyžiarskej výbavy každého rekreačného i profesionálneho lyžiara. V našej ponuke nájdete široký výber rukavíc na lyžovanie od top výrobcov, ktorí používajú radu najnovších technológií a inovácií. S výberom vám poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk.

Lyžiarske rukavice

Pri výbere zimných rukavíc zohrávajú dôležitú úlohu vlastnosti, akým je zateplenie, vodeodolnosť, priedušnosť, funkčnosť a komfort pri nosení. V prvom rade si musíte ujasniť či chcete prstové alebo palcové rukavice. Následne potrebujete vedieť ,aký máte rozmer dlane, resp. ruky. Ideálnym prípadom je rukavice vyskúšať priamo v predajni. Pokiaľ takúto možnosť nemáte, "čítajte ďalej" a s výberom vám poradíme. Neváhajte a prečítajte si tiež článok - ako si vybrať ideálne lyžiarske rukavice v ktorom sa dozviete aj to, aký je rozdiel medi jednotlivými materiálmi, izoláciou alebo aká je ideálna dĺžka manžety lyžiarskych rukavíc. Prečítajte si tiež - najlepšie lyžiarske, snowboardové a skialpové rukavice.

Ako vybrať lyžiarske rukavice

V prvom rade nás bude zaujímať veľkosť alebo rozmer celej dlane. Rozmer ruky si najlepšie zmeriate krajčírskym metrom - bude vás zaujímať najširšie miesto na dlani v centimetroch. Rukavice na lyžovanie by mali sedieť presne na ruku s malým priestorom na prsty, pričom vás nesmú tlačiť a obmedzovať v pohybe. Rovnako by nemali byť príliš voľné, pri pohybe nahor a nadol nesmú padať. Pri pokrčení prstov nesmie vzniknúť veľký priestor medzi látkou a prstami. Väčšina výrobcov udávať veľkosť rukavíc od 1 do 12 a pri výbere vám pomôže jednoduchá a prehľadná tabuľka. Nezabúdajte však, že je tabuľka univerzálna. veľkosti má každý výrobca individuálne. Vyberte si rukavice od top výrobcov, ako napr. Blizzard, Crazy Idea, Leki, Ortovox, Reusch, Rossignol a iné.

Rozmer lyžiarskych rukavíc XXS XS S M L XL XXL
Veľkosť rukavíc (označenie) 6 7 8 9 10 11 12
Rozmer dlane (v cm) 16,0 - 17,0 17,0 - 18,0 18,0 - 20,0 20,0 - 21,0 21,0 - 21,5 21,5 - 22,5 23,0 a viac

Veľkosť bežeckých rukavíc

Nepremokavosť a priedušnosť rukavíc na lyžovanie

Keďže chcete rukavice do snehu potrebujete, aby boli v prvom rade nepremokavé a priedušné. Nechcete predsa, aby dochádzalo k prenikaniu vody do vnútra alebo nadmernému poteniu a zlej tepelnej regulácií. To môže spôsobiť radu problémov, ako je napr. rýchle ochladenie rúk, zlá termoregulácia, nadmerné potenie, hromadenie baktérií a pod. Vždy si kupujte kvalitné rukavice od overených výrobcov, ktorý na materiáloch a funkčnosti nešetria. Môže sa potom ľahko stať že sa zbytočne prerátate.

Odporúčame vám kvalitné kožené alebo rukavice so syntetických materiálov osadené špeciálnou membránou (napr. Gore-Tex, SimpaTex, e-Vent), ktorá zabezpečuje rýchly odvod vlhkosti z pokožky von a zabraňuje prenikaniu vlhkosti z vonkajšieho prostredia do vnútra rukavíc. 

Prstové rukavice alebo palčiaky na lyžovanie

Prstové rukavice poskytujú lepší uchop a manipuláciu s lyžiarskymi palicami. Sú obľúbené najmä u pokročilých a profesionálnych lyžiarov, ktorý potrebujú zachovať všetky vlastnosti ruky. Palcové rukavice sú obľúbené najmä u ženského pohlavia, pre vyšší komfort a udržovanie dostatočného tepla. V súčasnosti nájdete aj modely kombinujúce výhody prstových rukavíc a palčiakov.

Zateplenie a vyhrievanie lyžiarskych rukavíc

Zatepleniu rukavíc venujte patričnú pozornosť, najmä ak trpíte studenými rukami. Vyberte si certifikované materiály s modernými umelým vláknami, ako je Thinsulate alebo Primaloft. Samozrejme použiť môžete aj rokmi overenie perie alebo merino vlna, ktoré poskytuje tiež výborne termoregulačné vlastnosti na vysokej úrovni.

  • Thinsulate - má dva krát vyššiu hrejivosť než merino vlna a perie, pričom dobre odoláva vlhkosti.
  • Primaloft - je navyše vodeodolný, priedušný a rýchloschnúci materiál, ktorý sa najviac podobá periu.
  • Merino vlna - ma štandardne dobré výsledky v oblasti zateplenia s vysokou hrejivosťou, absorbciou pachov a vysokým antibakteriálnym účinkom.
  • Perie - poskytuje štandardnú rokmi overenú hrejivosť a funkčné vlastnosti, ktoré sú často synteticky nenahraditeľné.

Čo sa týka vyhrievania, tak tieto typy lyžiarskych rukavíc sú čoraz vyhľadávanejšou alternatívou ku klasickým rukaviciam. Poskytujú vysoký stupeň hrejivosti za krátku dobu dokážu vysušiť rukavice. Vo vnútri rukavice sa nachádzajú batérie s regulátorom teploty a výdržou batérie od 3 do 10 hodín (záleží samozrejme od modelu, ceny a značky).

Najnovšie technológie a vychytávky

  • Trigger System - je praktickým pomocníkom vyvinutým spoločnosťou Leki. Jedná sa o spojenie lyžiarskej rukavice spolu s palicou alebo pútkom. Je umiestnený medzi palcom a ukazovákom na rukaviciach a na zadnej strane lyžiarskych paličiek. Je vybavený bezpečnostným systémom, ktorý v prípade pádu palice automaticky odopne.

Filtrovať produkty