Duše

Vyberte si ideálnu cyklistickú dušu pre váš bicykel či elektrobicykel. Vyberte si vhodný priemer duše podľa rozmeru vášho plášťa a typu ventilu. S výberom vám radi poradíme online aj offline. Osobný e-shop poradca +421220924810. Radi vám poradíme na našich predajniach v Bratislave, Trenčíne  a na Kubínskej holi.

Duše

Objavte špičkové cyklistické duše pre váš bicykel

Vitajte v našej kategórii cyklistických komponentov a duší, kde nájdete široký výber duší určených na zlepšenie výkonu vašich pneumatík a celkového jazdného komfortu. Ponúkame duše pre všetky typy bicyklov, vrátane horských bicyklov, cestných bicyklov a mestských bicyklov.

Prečo si vybrať naše cyklistické duše?

  • Kvalitné materiály: Naše duše sú vyrobené z vysoko odolných materiálov, ktoré zabezpečujú výbornú ochranu proti prepichnutiu a dlhodobú odolnosť.
  • Rôzne veľkosti a typy: Máme duše vo všetkých štandardných veľkostiach a pre rôzne typy ventilov, vrátane Schrader, Presta a Dunlop ventilov, aby ste si mohli vybrať presne to, čo potrebujete pre svoj bicykel.
  • Optimalizovaný výkon: Naše duše sú navrhnuté tak, aby znižovali trenie a zlepšovali pružnosť pneumatík, čo prispieva k lepšej odozve a efektívnosti jazdy.

Ako vybrať vhodnú dušu na bicykel?

Pri výbere tej správnej cyklistickej duše je dôležité zistiť, aký rozmer pre bicykel či elektrobicykel potrebujete. Dušu si treba vybrať hlavne podľa rozmeru plášťa a podľa toho, či ide o MTB - 26", 27,5", 29" alebo cestný/krosový bicykel - 28". Pri výbere si dajte pozor aj na preferovanú šírku plášťa. Vyberte si vhodný ventil k duši, ktorý môže byť galuskový (FV - Francúzsky ventil) alebo auto ventil (AV). Pricestných bicykloch sa používajú iba galuskové ventilky, lebo umožňujú nafúkať dušu na vyšší tlak. Na trhu sú aj špeciálne ultraľahké duše, ktoré sú ľahšie a bicykel sa tak lepšie roztáča, ale sú náchylnejšie na defekt. Tieto ultraľahké duše sa neodporúčajú používať na nekvalitných cestách.

Potrebujete poradiť ohľadom výberu ideálnej duše pre váš bicykel? Prečítajte si náš článok - Ako vybrať plášť a dušu na bicykel.

Aké druhy ventilov poznáme?

  • AV - Autoventil je v súčasnosti najrozšírenejší a osadený na všetkých typoch horských bicyklov. Je jednoduchý na obsluhu, pretože rovnaký nájdete na svojom štvorkolesovom tátošovi a tak nie je problém dofúkať bicykel na akejkoľvek pumpe.
  • FV/SV - Francúzsky/Galuskový ventil s priemerom 6 mm sa používa u väčšiny drahších modelov bicyklov a elektrobicyklov. Niekedy môžete natrafiť na ventilky o rozmeroch 50 mm, 60 mm, 80 mm. Všeobecne zvládajú vyšší tlak a nájdeme ich v dlhších cestných kolesách (ráfikoch).
  • DV - Dunlop ventil sa v minulosti používal aj u nás, teraz je rozšírený najmä v zahraničí a v Európskych krajinách ako je napr. Holandsko a Belgicko.
  • RV - Regina ventil u nás na Slovensku prakticky nenájdete. Používa sa výhrade v Taliansku. Vyzerá veľmi podobne ako DV ventil.

Neviete si poradiť s defektom a už vôbec neviete, ako ho opraviť? Prečítajte si článok - 5 jednoduchých krokov, ako opraviť defekt na bicykli.

S nákupom v našom obchode získate nielen prístup k dušiam od popredných výrobcov, ako sú Continental, Schwalbe a Michelin, ale aj odborné poradenstvo a podporu pri výbere správnej duše pre váš bicykel.

Bez ohľadu na to, či hľadáte ľahkú závodnú dušu, alebo odolnú dušu pre náročné horské terény, u nás nájdete produkty, ktoré zaručene splnia vaše očakávania v oblasti kvality a výkonu. Navštívte náš e-shop alebo našu predajňu a objavte, ako môžu naše cyklistické duše vylepšiť váš cyklistický zážitok.

Filtrovať produkty

Duše Tubolito Tubo MTB
25,95 €

Duše Tubolito Tubo MTB