Lyže Atomic

Objavte kvalitné lyže od rakúskeho výrobcu Atomic. Viac ako 65 rokov prináša Atomic špičkovú kvalitu, pokrokové technológie a dizajn do sveta zjazdových lyží. Okrem toho je značka zameraná aj na výrobu lyžiarskeho príslušenstva (palice, okuliare, tašky, lyžiarky a pod.). K dispozícií sú rady lyží Redster, Redster X, Vantage, Cloud, Maven, Vantage W, Backland, Bent Chetler, Punx a rôzne FIS lyže. S výberom vám radi a odborne poradíme v našich obchodoch alebo na e-shope. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu info@najsport.sk.

Lyže Atomic

"Čítajte ďalej" a dozviete sa viac potrebných informácií o modelových radách, veľkostiach, histórií značky Atomic a pod. Prečítajte si viac o značke Atomic v našom blogovom článku - Predstavujeme značku Atomic.

Atomic od histórie po súčasnosť

  • V roku 1955 založil značku Atomic Alois Rohrmoser v rakúskom meste Altenmarkt im Pongau, kde dodnes prebieha výroba väčšiny lyží.
  • V roku 1981 sa výroba lyží stále rozrastala a potreba vybudovať novú továreň ešte viac. V bulharskom meste Cepelare vznikol nový závod na výrobu lyží.
  • 1989 prebiehalo rozširovanie sortimentu o viazania, lyžiarky a palice. V tomto období predstavovala výroba lyží až 830 tisíc párov lyží.
  • Od roku 1994 je súčasťou Amer Sports Group, ktorá zahŕňa aj Peak Performance, Wilson, Suunto, Volant, Salomon, Armada a mnoho iných značiek.
  • V roku 2008 priniesol Atomic na trh technológiu Dubledeck a o rok neskôr LiveFit (lyžiarku, ktorá sa prispôsobuje tvaru chodila).
  • Od roku 2010 značka prichádza na trh s novými technológiami Rockeru a Camberu.
  • Nedávno vyvinul tepelnú úpravu chodila pod názvom Memory Fit, ktorá  sa prispôsobuje lyžiarke užívateľa.
  • V súčasnosti Atomic vyrába približne 600 tisíc párov lyží.

Lyže Atomic a modelové rady

Vyberte si špičkové modely lyží Redster, Redster X, Vantage, Maverick, Punx, Bent Chetler a Backland:

Redster

Objavte o pretekársku radu Atomic Redster, ktorá kombinuje overenú technológiu, ktorú využívajú skúsení lyžiari na Svetovom pohári. Najnovšia technológia Revoshock zaznamenala úspech v mnohých pretekoch, systém Servotec zasa zvyšuje torznú tuhosť lyže a redukuje nadmerné otrasy pri vysokých rýchlostiach. Lyže Redster sa vyrábajú vo modeloch SL, GS, ktoré vám dodávajú sebadôveru, aby ste posunuli svoje limity na vyššiu úroveň.

Atomic Redster

Redster X

Model Redster X je poháňaný inovatívnou technológiou World Cup. Vďaka kombinácií GS a SL vyniká Redster X v zákrutách s krátkym a dlhým polomerom otáčania. Je ideálnou voľbou pre zábavu na zjazdovke počas celého dňa. Nesmú chýbať technológie, ako Revoshock, ktorá vám zaistí plynulé a sebavedomé lyžovanie. Navyše znižuje vibrácie prenášané do lyže a vy tak môžete lyžovať vo vyšších rýchlostiach úplne bez problémov.

Atomic Redster X

Vantage

Je najpopulárnejšia séria all-mountain lyží od Atomicu. Ide o všestranné lyže pre všetky podmienky zjazdu v lyžiarskom stredisku aj vo voľnom teréne. Séria Vantage disponuje revolučnou konštukciou Prolite, vďaka ktorej sú lyže oveľa pevnejšia a ľahšie. Vantage série 7582 Ti sú orientované prevažne na zjazdovky s občasným výjazdom mimo nich. Séria Vantage 86 C 107 Ti sú viac orientované na jazdu mimo vyznačených trás.

Atomic Vantage

Maverick

Tieto lyže boli vyvinuté a testované v Severnej Amerike. Použité sú najmodernejšie technológií, ktoré využívajú špičkový pretekári a profesionálny freeride lyžiari. Lyže poskytujú čistý výkon a hravú jazdu v prašane.

Atomic Maverick

Punx

Jedná sa o freestylové lyže schválené pre X-Games. Lyže boli testované na všetkých veľkých pretekoch, či už ide o slopestyle, hrbole, skoky alebo park lyže Punx si akýmkoľvek povrchom radi poradia.

Rossignol Punx

Bent Chetler

Tieto freeridové lyže boli navrhnuté v spolupráci s Chrisom Benchetlerom už v roku 2008. Lyža disponuje prepracovanou grafikou, Powder Rocker profilom sklznice, špičku HRZN Tech Tip/Trail.

Rossignol Bent Chetler

Backland

Sa hodí pre všetkých milovníkov prašanu, freeridu alebo skialpu. Technológia HRZN Tech Tip vytvára o 10% väčšiu plochu povrchu bez pridania na šírke a váhe lyží. Lyže poskytujú výbornú flotáciou v hlbokom snehu, umožňujú tiež ľahký a pohodlný výstup s výborným výkonom na ceste hore aj dole.

Atomic Backland

Filtrovať produkty

Ï