Mikiny

Pri výbere športovej, voľnočasovej alebo funkčnej mikiny dbajte na materiál, technológie, strih, vzhľad a cenu. Mikina by mala dobre sedieť, byť pohodlná, funkčná a spĺňať vaše očakávania. Potrebujete s výberom poradiť? Neváhajte a kontaktujte nás na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk a my vám radi a odborne poradíme.

Mikiny

Každá voľnočasová alebo športová mikina by mala byť elastická a prispôsobivá vzhľadom na veľkosť vašej postavy. Dôležite je aby mikina sedela na ramenách. Rovnako dôležitá je dĺžka rukáva, šírka a dĺžka v páse. V našej ponuke nájdete množstvo produktov od renomovaných výrobcov, ako je Karpos, Crazy Idea, Ortovox, Rossignol, Silviny, Sportalm, Helly Hansen, Burton, Goldbergh a mnoho iných. "Čítajte ďalej" a dozviete sa, ako vybrať vhodnú mikinu práve pre vás. Nestačí vám to? Tak si prečítajte tiež článok - ako vrstviť oblečenie. Poobzerajte sa aj po ďalších špičkových a veľmi pohodlných športových produktov zo sekcie mikiny, svetre a vesty.

Top výrobcovia športových mikín

Ako vybrať ideálnu mikinu

Ako iste viete, každé ročné obdobie, počasie, zmena teplôt, vlhkosť a samozrejme športová aktivita vyžaduje iný typ oblečenia. V našom prípade je to mikina, ktorá je vyrobená z rôznych materiálov, strihov či technologických vychytávok. V základe ich rozdeľujeme:

  • Mikiny na šport: Pokiaľ hľadáte mikinu pre vaše športové aktivity (napr. turistika, skialpinizmus, lyžovanie, snowboarding alebo bežkovanie) rozhodne vyberajte z užších a priľnavých strihov. Materiál by mal byť maximálne funkčný (mal by dokonale odvádzať vlhkosť a rýchlo schnúť), musí zabezpečovať prirodzenú termoreguláciu, musí byť ľahká, dostatočne strečová (ideálne do všetkých 4 smerov) a pohodlná.
  • Mikiny na voľný čas: Pri týchto mikinách sa zameriavame na štýl, pohodlné nosenie, pestrosť farieb a zaujímavé strihy. Mikiny na voľný čas by mali byť voľnejšie, z prírodných alebo syntetických materiálov a mali by čo najlepšie udržovať tepelný komfort.

Mikiny

Rozdelenie športových mikín podľa materiálu

  • Fleece: Má veľmi dobré izolačné vlastnosti. Aj preto sa hodí na strednú vrstvu alebo mikiny. Je ľahká, funkčná, nedrží vlhkosť a dobre ju odvádza.
  • Polartec: Jedná sa o ľahký, hrejivý a priedušný fleece materiál, ktorý ma podobné vlastnosti, ako fleece avšak jedna strana je ošetrená proti žmolkovaniu. Toto oblečenie dlhšie vydrží, dlho si drží svoj tvar a má vynikajúce termoizolačné vlastnosti.
  • Power Dry: Je priedušný textilný materiál, vyrobený z polyesteru. Používa sa predovšetkým na funkčné oblečenie, zamedzuje zápachu, vlhkosti a neudržujú sa v ňom baktérie.
  • Power Shield: Je veľmi odolný a pružný materiál, ktorý zamedzuje až 98% prenikajú vetra dovnútra látky. Je čiastočne vodeodolný, býva súčasťou mikín alebo spodná vrstva trojvrstvového materiálu membránových búnd. Je zložený z polyamidu, polyesteru a velura.

Filtrovať produkty