Značka Salomon Skladom - ihneď k odberu

Salomon je francúzska športová značka, ktorá vytvára progresívne vybavenie pre rôzne outdoorové športy. Nové technológie a remeselná zručnosť sa spájajú do každého jedného výrobku Salomon, ktorý je vhodný pre letné a zimné športy, pre deti i dospelých. Spoznajte detaily o Salomon! Pre viac informácií zavolajte na tel. číslo 0919 066 704 alebo nás kontaktujte na info@najsport.sk.

Značka Salomon Skladom - ihneď k odberu

Značka Salomon so sídlom v Metz-Tessy založená od roku 1947 vyrába športový sortiment, ktorý zahŕňa lyžiarky, lyžiarske prilby a lyžiarske okuliare, lyžiarske palice a lyže s viazaním. Nechýbajú ani doplnky ako vaky a batohy, chrániče a vaky na lyžiarky. Dnes je Salomon už v rukách fínskeho konglomerátu Amer Sports, ktorý zastrešuje napr. tieto firmy: americkú Wilson Sporting Goods, francúzsku Mavic, rakúsku Atomic, fínsku Suunto, či kanadskú Arc´teryx, atď.. Chcete vedieť o histórií, najnovších technológiách a smerovaniu spoločnosti Salomon viac? Prečítajte si článok - značka Salomon tak, ako ju (ne)poznáte.

Salomon od histórie po súčasnosť

V roku 1947 François Salomon, jeho žena a syn Georgesem založili športovú značku Salomon. Dnes spoločnosť Salomon sídli vo francúzskych Alpách. Zakladateľ značky Salomon pomenoval značku po svojom rodnom priezvisku. Jeho vášňou boli hory a šport, preto sa rozhodol vytvoriť také športové vybavenie, ktoré bude spĺňať štandardy náročného lyžiara. Raz jeho syn Georges Salomon povedal: “Fascinuje ma, čo budem robiť zajtra”. Tejto myšlienky sa držal stoj čo stoj, pretože každý rok značka Salomon naozaj napreduje.

Salomon

Už od roku 1947 sa v centre Annency otvorila dielňa rodiny Salomon, kde sa pílilo drevo a vyrábali sa lyže s hranami. O 10 rokov neskôr vzniká prvé viazanie Salomon “le lift”, ktoré nahradilo tradičné kožené remienky na pevnejšie lyžiarske viazanie. V roku 1966 Salomon vynašiel prvé viazanie so samonavíjacou pätkou! Táto novinka sa objavila aj na olympijských hrách v Portillo v Čile. Rok 1972 priniesol prvenstvo značke Salomon, ako výrobcovi viazania. Už v tom roku sa predalo viac ako 1000 000 párov lyžiarskeho viazania.

Keďže Salomon dlho neotáľal a vyrobil svoje prvé skialpinistické topánky v roku 1979, našiel si svojich priaznivcov skialpinizmu. O rok neskôr sa objavuje v zimnej sezóne vo Francúzsku i vo Švédsku ďalšia novinka: Salomon Nordic System, teda súprava topánok a viazania. Už v roku 1985 spoločnosť Salomon dosahovala neuveriteľnú výšku tržieb za svoje výrobky. Viac ako 250 miliónov eur zarobila za svoje výrobky!

Top technológie značky Salomon

Keďže život je plný radosti a množstva príležitostí, Salomon neustále vymýšľa a napreduje ďalej. Rok 1990 nebol o nič horší ako predošlé roky, spoločnosť Salomon totižto nielenže predala viac ako 10 miliónov skialpinistických topánok a 5 miliónov topánok na XC, ale vyrobila svoje prvé lyže S900! Aby firma Salomon neostala len pri zimných športoch, pustila sa o 2 roky neskôr aj do výroby turistickej obuvi pre letné športy. Ešte v tomto roku 1992 sa lyže Salomon objavili na olympijských hrách v Albertville.

Rok 1997 na trh prináša snowboardové dosky, viazania a topánky. 2001 je rokom, kedy Salomon predstavil zimné oblečenie s technológiou Softshell a okrem toho uvádza aj nový pár topánok XA Raid Race. 2005 je rokom, kedy spoločnosť AMER Sports kupuje spoločnosť Salomon. O tri roky neskôr sa vo výrobkoch Salomon využíva technológia Custom Fit.

V roku 2011 sa na trhu Salomon objavujú topánky Qeust a “fit”, ktoré disponujú skvelými vlastnosťami pri zjazde a navyše obsahujú aj funkciu “walk”. Tento druh topánok využila aj majsterka sveta E. Forsbergová v Skyrunningu (horský beh) v roku 2013, kedy aj zvíťazila. 2013 nie je len rokom pre víťazstvá športovcov a nového druhu topánok či zmenu loga spoločnosti Salomon. Takisto sa mu radí aj prvenstvo v novej generácii prispôsobivých vložiek Custom Fit 3D.

V roku 2015 Salomon prináša na trh Backcountry, ktoré boli vyvinuté na základe spolupráce so športovcami. Taktiež Salomon nezabúda ani na horolezcov, keďže prichádza na trh rada X ALP.

V roku 2016 sa datuje aj príchod rady výstroja QST a freeridového vybavenia. Lyžiarske viazanie S/LAB Shift prichádza na rad o dva roky neskôr.

Zaujímavosti na záver

Salomon dokonca natočil TV epizódu “Eclipse”, za ktorú získal ocenenie za najlepší film o snehu v Banffee, kde sa konal festival horských filmov. V roku 2016 Salomon vyzýva ľudí, aby sa vrátili späť do mladosti a trávili viac času v prírode. Navyše rok 2019 je rokom, kedy sa Salomon rozhodol podporovať postavenie žien v spoločnosti a v prírode v kampani WMN.

Salomon sa zaslúžil aj o úspechy svojich verných zákazníkov, športovcov. Vďaka skvelej športovej výbave a svojmu nezlomnému výkonu sa podarilo Kilian Jornet zdolať vrchol Mount Everestu až 2 krát. Liv Sansoz zdolaaa 82 vrcholov Álp, ktoré siahajú až do výšky 4000 m. Športovci ako Francois D'haene a Courtney Dauwalter vyhrávajú UTMB. Športovci spoločnosti Salomon sa môžu tešiť až z 18-tich medailí na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. Taktiež aj dobrodruhovia Mira Rai a Kilian Jornet boli ocenení spoločnosťou National Geographic.

Filtrovať produkty