Značka Salomon

Salomon je francúzska športová značka, ktorá vytvára progresívne vybavenie pre rôzne outdoorové športy. Nové technológie a remeselná zručnosť sa spájajú do každého jedného výrobku Salomon, ktorý je vhodný pre letné a zimné športy, pre deti i dospelých. Spoznajte detaily o Salomon! Pre viac informácií zavolajte na tel. číslo 0919 066 704 alebo nás kontaktujte na info@najsport.sk.

Značka Salomon

Značka Salomon so sídlom v Metz-Tessy založená od roku 1947 vyrába športový sortiment, ktorý zahŕňa lyžiarky, lyžiarske prilby a lyžiarske okuliare, lyžiarske palice a lyže s viazaním. Nechýbajú ani doplnky ako vaky a batohy, chrániče a vaky na lyžiarky. Dnes je Salomon už v rukách fínskeho konglomerátu Amer Sports, ktorý zastrešuje napr. tieto firmy: americkú Wilson Sporting Goods, francúzsku Mavic, rakúsku Atomic, fínsku Suunto, či kanadskú Arc´teryx, atď.. Chcete vedieť o histórií, najnovších technológiách a smerovaniu spoločnosti Salomon viac? Prečítajte si článok - značka Salomon tak, ako ju (ne)poznáte.

Salomon

O značke Salomon

 • V roku 1947 François Salomon, jeho žena a syn Georgesem založili športovú značku Salomon.
 • Dnes spoločnosť Salomon sídli vo francúzskych Alpách.
 • Zakladateľ značky Salomon pomenoval značku po svojom rodnom priezvisku. Jeho vášňou boli hory a šport, preto sa rozhodol vytvoriť také športové vybavenie, ktoré bude spĺňať štandardy náročného lyžiara. Raz jeho syn Georges Salomon povedal: “Fascinuje ma, čo budem robiť zajtra”.
 • Tejto myšlienky sa držal stoj čo stoj, pretože každý rok značka Salomon naozaj napreduje.
 • Už od roku 1947 sa v centre Annency otvorila dielňa rodiny Salomon, kde sa pílilo drevo a vyrábali sa lyže s hranami.
 • O 10 rokov neskôr vzniká prvé viazanie Salomon “le lift”, ktoré nahradilo tradičné kožené remienky na pevnejšie lyžiarske viazanie.
 • V roku 1966 Salomon vynašiel prvé viazanie so samonavíjacou pätkou! Táto novinka sa objavila aj na olympijských hrách v Portillo v Čile.
 • Rok 1972 priniesol prvenstvo značke Salomon, ako výrobcovi viazania. Už v tom roku sa predalo viac ako 1000 000 párov lyžiarskeho viazania.
 • Keďže Salomon dlho neotáľal a vyrobil svoje prvé skialpinistické topánky v roku 1979, našiel si svojich priaznivcov skialpinizmu.
 • O rok neskôr sa objavuje v zimnej sezóne vo Francúzsku i vo Švédsku ďalšia novinka: Salomon Nordic System, teda súprava topánok a viazania.
 • Už v roku 1985 spoločnosť Salomon dosahovala neuveriteľnú výšku tržieb za svoje výrobky. Viac ako 250 miliónov eur zarobila za svoje výrobky!

Lyže Salomon

Vyskúšajte špičkové lyže Salomon, ktoré vás podržia v akomkoľvek teréne. Zažite skutočnú lásku k lyžovaniu s týmito neprekonateľnými lyžami. Je jedno či ste začiatočník alebo skúsený lyžiar, milovník prašanu alebo rýchlosti. V našej ponuke si vyberie naozaj každý jazdec. Hľadáte skialpinistické, all-mountain, zjazdové, freeridové, slalomkové alebo obračkové lyže? Ste na správnom mieste, tu nájdete lyže pre deti, ženu a pre seba rýchlo, hravo a jednoducho. Navyše dokážeme splniť tie najnáročnejšie požiadavky na inovatívny dizajn, technológie a špičkový servis. V našej ponuke nájdete modely S/Max, S/Race, QST, Stance, MTN a mnoho iných.

Lyže Salomon

Lyžiarky Salomon

Doprajte si kvalitné a pohodlné lyžiarky Salomon, ktoré disponujú ideálnou kombináciou strihu, flex indexu. V ponuke nájdete špičkové lyžiarky S/Race, Shift Pro, S/Lab, QST, S/Pro. Sú pravdepodobne najdôležitejším lyžiarskym vybavením. Disponujú vynikajúcim strihom a výkonom v jednom. Vyberte si ideálnu veľkosť pre vás podľa vašich lyžiarskych schopnosti.

Lyžiarky Salomon

Lyžiarske palice Salomon

Lyžiarske palice Salomon sú ideálnym spoločníkom na každú lyžovačku. Poskytujú dostatočnú rovnováhu a stabilitu. Sú vyrobené z ľahkých a odolných materiálov s rôznymi penovými a plastovými rukoväťami. Nájdete ich v prevedení race, all-mountain alebo skialp.

Lyžiarske palice Salomon

Lyžiarske prilby Salomon

Zostaňte v bezpečí na svahu s odolnými a bezpečnými lyžiarskymi prilbami Salomon. Objavte pokročilú ochranu proti nárazom a ľahký pocit z nosenia. Všetky prilby sú navyše veľmi pohodlné a mimoriadne bezpečné, vďaka zosilnenej škrupine. V ponuke nájdete modely Pioneer, Driver, S/Race, Patrol, Husk, Brigade či MNT.

Lyžiarske prilby Salomon

Technológie značky Salomon

 • Keďže život je plný radosti a množstva príležitostí, Salomon neustále vymýšľa a napreduje ďalej.
 • Rok 1990 nebol o nič horší ako predošlé roky, spoločnosť Salomon totižto nielenže predala viac ako 10 miliónov skialpinistických topánok a 5 miliónov topánok na XC, ale vyrobila svoje prvé lyže S900!
 • Aby firma Salomon neostala len pri zimných športoch, pustila sa o 2 roky neskôr aj do výroby turistickej obuvi pre letné športy. Ešte v tomto roku 1992 sa lyže Salomon objavili na olympijských hrách v Albertville.
 • Rok 1997 na trh prináša snowboardové dosky, viazania a topánky.
 • 2001 je rokom, kedy Salomon predstavil zimné oblečenie s technológiou Softshell a okrem toho uvádza aj nový pár topánok XA Raid Race.
 • 2005 je rokom, kedy spoločnosť AMER Sports kupuje spoločnosť Salomon.
 • O tri roky neskôr sa vo výrobkoch Salomon využíva technológia Custom Fit.
 • V roku 2011 sa na trhu Salomon objavujú topánky Qeust a “fit”, ktoré disponujú skvelými vlastnosťami pri zjazde a navyše obsahujú aj funkciu “walk”. Tento druh topánok využila aj majsterka sveta E. Forsbergová v Skyrunningu (horský beh) v roku 2013, kedy aj zvíťazila.
 • 2013 nie je len rokom pre víťazstvá športovcov a nového druhu topánok či zmenu loga spoločnosti Salomon. Takisto sa mu radí aj prvenstvo v novej generácii prispôsobivých vložiek Custom Fit 3D.
 • V roku 2015 Salomon prináša na trh Backcountry, ktoré boli vyvinuté na základe spolupráce so športovcami. Taktiež Salomon nezabúda ani na horolezcov, keďže prichádza na trh rada X ALP.
 • V roku 2016 sa datuje aj príchod rady výstroja QST a freeridového vybavenia. Lyžiarske viazanie S/LAB Shift prichádza na rad o dva roky neskôr.

Zaujímavosti o značke Salomon

Salomon dokonca natočil TV epizódu “Eclipse”, za ktorú získal ocenenie za najlepší film o snehu v Banffee, kde sa konal festival horských filmov. V roku 2016 Salomon vyzýva ľudí, aby sa vrátili späť do mladosti a trávili viac času v prírode. Navyše rok 2019 je rokom, kedy sa Salomon rozhodol podporovať postavenie žien v spoločnosti a v prírode v kampani WMN.

Salomon sa zaslúžil aj o úspechy svojich verných zákazníkov, športovcov. Vďaka skvelej športovej výbave a svojmu nezlomnému výkonu sa podarilo Kilian Jornet zdolať vrchol Mount Everestu až 2 krát. Liv Sansoz zdolaaa 82 vrcholov Álp, ktoré siahajú až do výšky 4000 m. Športovci ako Francois D'haene a Courtney Dauwalter vyhrávajú UTMB. Športovci spoločnosti Salomon sa môžu tešiť až z 18-tich medailí na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. Taktiež aj dobrodruhovia Mira Rai a Kilian Jornet boli ocenení spoločnosťou National Geographic.

Filtrovať produkty