Značka Spyder

Objavte kvalitné skialpinistické oblečenie a oblečenie do hôr od prémiovej značky Spyder. Čítajte ďalej a dozviete sa viac informácií o tom ako vybrať oblečenie Spyder, najnovšie technológie a históriu značky. Poradíme vám online aj offline. Neváhajte a zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk.

Značka Spyder

Spoločnosť Spyder bola založená pred takmer 45 rokmi so sídlom v americkom Coloráde. V súčasnosti sa zameriava výhradne na lyžiarske, skialpinistické a bežkárske oblečenie v podobe zateplených búnd, nohavíc, mikín, funkčného oblečenia, čiapiek, rukavíc a mnoho iného. Jedná sa o kvalitné značkové produkty prémiovej kvality. Oblečenie je vysoko funkčné, priedušne, vodeodolné, vetruodolné a spĺňa tie najvyššie požiadavky pre šport a komfort v horách.

Spyder od histórie po súčasnosť

Zakladateľom značky Spyder je David Jacobs, ktorý sa narodil v Montreale v Kanade. Už ako 13 ročný aktívne lyžoval a vo veku 21 rokov vyhral niekoľko súťaží. Od roku 1961 bol členom národného lyžiarskeho tímu v Kanade. Neskôr získal titul šampióna v zjazdovom lyžovaní v súťaží Quebec Kandahár a bol najvyššie umiestneným členom kanadského tímu FIS. Po ukončení svojej aktívnej lyžiarskej pôsobil do roku 1966 ako tréner kanadského lyžiarskeho tímu. V tejto dobe bola v ponuke len jedná značka, ktorá sa venovala výrobe oblečenia. Jacobs veril, že dokáže vyrobiť omnoho lepšiu značku pre potreby zjazdového lyžovania.

Logo Spyder

V roku 1978 vznikla značka David L Jacobs Incorporated v mestečku Boulder v Coloráde. Prvá kolekcia v podobe závodných svetrov zažala veľký úspech a hneď na to bola ponuka katalógu rozšírená o lyžiarske nohavice. Ich tvar pripomínal pavučinu, preto vznikol názov značky Spyder. Do roku 1980 Spyder napredoval raketovým tempom, až sa ho rozhodla spoločnosť Bsoner Hanson Industries kúpiť. Neskôr spoločnosť skrachovala prešla späť do rúk Jacobsa. V roku 1994 získal patent na technológiu SpeedWyre, ktorá zlepšovala výkon závodných kombinéz. Táto technológia znížila odpor vzduchu až o 40%. Lyžiari ktorí jazdili pod značkou Spyder tak v najbližšom období obsadili prvé priečky (zlato, bronz a piate miesto) na majstrovstvách sveta - hilary Lindh a Picabo Street. O dva roky neskôr FIS zakázala technológiu SpeedWyre, nakoľko poskytovala lyžiarom určitú výhodu oproti konkurencií.

  • Od roku 1989 je Spyder oficiálnym dodávateľom pre americký lyžiarsky tím
  • Od roku 2002 je dodávateľom aj pre kanadský lyžiarsky tím 
  • Od roku 2019 spolupracuje aj s lyžiarskym tímom Jamajka

Spyder zažiaril po úspechu športovcov Diann Roffe-Steinrotter a Hilary Lindh, ktoré získali striebro v Albertvill v roku 1992. V roku 1994 získal zlato na majstrovstvách sveta Lillehammer Games. Na hrách v Turíne v roku 2016 všetky tímy so Spyderom získali spolu 16 ocenení. Najstarší syn Jacobsa neskôr prevzal spoločnosť a zaregistroval ochrannú známku pre Spyder.

Technológie a materiály

Najnovšie technológie od Spyderu chránia športovcov pred náhlou zmenou počasia v horách. Pokrokové technológie spríjemňujú pobyt na zjazdovke, ako aj vo voľnom teréne pri skialpinizme. Značka používa vlastné technológie, patenty a spolupracuje s prestížnymi partnermi.

  • Oblečenie Spyder využíva vlastnú technológiu Spylon, ktorá je rýchloschnúca a ma vodeodolné vlastnosti.
  • Ľahká izolácia 3M Thinsulate zaisťuje dokonalý tepelný komfort pri nízkych teplotách. Syntetické vláka Thinsulate dobre odvádzajú pot, poskytujú dostatok tepla aj keď sú mokré.
  • Spyder Down poskytuje prirodzenú izoláciu vo forme prírodného peria so všetkými jeho vlastnosťami.
  • Spyder má v ponuke aj syntetickú formu páperia Synthetic Spyder Down, svojimi vlastnosťami pripomína prirodzené páperie.
  • Membrána Gore-Tex je perfektným riešením, ktoré zaisťuje dokonalú funkčnosť. Materiál je vodeodolný a priedušný.
  • Materiál Primaloft napodobňuje prírodné páperie, je veľmi teplé a neabsorbuje vlhkosť.
  • Vlákna Avra schnú o 50% rýchlejšie ako tradičné polyesterové materiály.

Filtrovať produkty