Cyklistické rukavice POC

Cyklistické rukavice tvoria základnú výbavu každého cyklistu. Osobný e-shop poradca +421220924810. Dopomáhajú stabilizovať úchop, zlepšujú pohodlie a celkové ovládanie bicykla. Chránia vaše prsty a dlane pred odreninami a pri pádoch z bicykla. Najčastejšie sa rukavice rozdeľujú na bez prstové (využijete v teplom počasí) a celoprstové, ktoré vás ochránia v prípade chladnejšieho počasia.

Cyklistické rukavice POC

Pre väčšinu cyklistov je dobrý pár detských, pánskych alebo dámskych cyklistických rukavíc nevyhnutný pre optimálne pohodlie, ako aj ochranu pred vetrom, dažďom, chladom a možnými nehodami. Počas jazdy sú často vyhľadávané aj cyklistické okuliare, ktoré vám poskytnú množstvo výhod a spríjemnia jazdu. Prečítajte si náš blogový článok, ako si vybrať kvalitné cyklistické okuliare, kde sme vám ponúkli zopár rád, ako si vybrať tie správne cyklistické okuliare.

Vyberte si cyklistické rukavice od top výrobcov

  • Cyklistické rukavice Assos - Ponúkajú vrcholný komfort a ochranu. Sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, majú vynikajúcu priedušnosť a odolnosť. Polstrovanie zaisťuje tlmenie vibrácií a zlepšuje úchop. Ideálne pre každého cyklistu.
  • Cyklistické rukavice Castelli - Sú navrhnuté pre maximálnu efektivitu a pohodlie. Vyznačujú sa pokročilými technológiami pre odvod vlhkosti, odolnosťou a vynikajúcim úchopom. Ergonomické polstrovanie minimalizuje vibrácie. Ideálne pre vášnivých jazdcov.
  • Cyklistické rukavice POC - Sú synonymom pre bezpečnosť a inováciu. Ponúkajú vynikajúcu ochranu, pohodlie a odolnosť proti opotrebeniu. Sú vybavené technológiou pre zlepšený úchop a ventiláciu, čím zabezpečujú optimálny výkon a kontrolu. Ideálne pre všetkých cyklistov.
  • Cyklistické rukavice Woom - Sú navrhnuté špeciálne pre mladých jazdcov, poskytujú komfort, bezpečnosť a štýl. Majú pohodlné polstrovanie, sú ľahké a pružné, čo zabezpečuje výborný úchop a ovládanie bicykla. S veselými farbami a dizajnmi sú hitom medzi deťmi.
  • Cyklistické rukavice Bontrager - Sa vyznačujú vysokou funkčnosťou a štýlom. Ponúkajú pohodlné polstrovanie pre tlmenie vibrácií, vynikajúcu ventiláciu a odolnosť. Ergonomický dizajn zabezpečuje perfektný úchop. Ideálne pre dlhé jazdy a všestranných cyklistov.

Prečo sú cyklistické rukavice také potrebné?

Cyklisti budú ťažiť z dodatočnej priľnavosti a ochrany, ktorú ponúkajú cyklo rukavice – zabraňujú skĺznutiu spotených rúk z riadidieľ alebo ponúkajú ochranu dlaní v prípade nehody. Rukavice sa líšia cenou a použitím, od ľahkých letných rukavíc, ktoré ponúkajú základnú mäkkosť a ochranu proti nárazu, až po vysoko technické a úplne odolné zimné rukavice do chladných podmienok. Druh cyklistických rukavíc, ktoré si vyberiete, budú závisieť od typu športu, ktorý máte radi (rukavice na MTB, ako napríklad cyklistické rukavice fox, alebo cestnú cyklistiku) a od poveternostných podmienok, v ktorých sa nachádzate (zimné cyklistické rukavice sú zateplené a vetruodolné, letné cyklistické  rukavice budú ľahšie a priedušnejšie).

Posúďte svoje priority podľa toho, aký druh jazdy a v akom počasí robíte, a podľa toho si vyberte svoje nové cyklistické rukavice. Niektoré z hlavných faktorov, ktoré dizajnéri berú do úvahy pri výrobe rôznych typov rukavíc, sú priedušnosť, ochrana, nepremokavosť, priľnavosť a udržateľnosť tepla.

cyklisticke-rukavice-fox-pinkDamske-rukavice-Sportful-WS-Essential-2-W-Glove-Cierne-Ruzoverukavice-castelli-spettacolo-ros-black-red

Tabuľka veľkostí cyklistických rukavíc

Univerzálna tabuľka veľkostí pre cyklistické rukavice sa zvyčajne zakladá na obvode dlane bez palca a dĺžke dlane od zápästia po koniec stredného prsta. Tu je príklad všeobecnej tabuľky veľkostí, ktorá by vám mohla pomôcť pri výbere správnej veľkosti:

Veľkosť Obvod dlane (cm) Dĺžka dlane (cm)
XS 17 - 18 do 17
S 18 - 20 17 - 18
M 20 - 22 18 - 19
L 22 - 24 19 - 20
XL 24 - 26 20 - 21
XXL nad 26 nad 21

Ako merať obvod dlane:

  • Použite mernú pásku a obtočte ju okolo najširšieho miesta vašej dlane (bez palca).
  • Zaznamenajte meranie v centimetroch.

Ako merať dĺžku dlane:

  • Merajte od konca zápästia až po koniec stredného prsta.
  • Zaznamenajte meranie v centimetroch.

Je dôležité poznamenať, že táto tabuľka je všeobecným odhadom a rôzne značky môžu mať mierne odlišné veľkostné tabuľky. Pre najpresnejšie určenie veľkosti sa odporúča skontrolovať špecifickú veľkostnú tabuľku značky rukavíc, ktoré si chcete kúpiť, alebo sa poradiť priamo s výrobcom alebo predajcom.

Základné rozdelenie cyklistických rukavíc

Cyklistické rukavice sa v základnom rozdelení kategorizujú na dva hlavné typy: krátke a dlhé. Každý typ má svoje špecifické vlastnosti a je určený pre rôzne podmienky jazdy či osobné preferencie cyklistu.

Krátke rukavice (s prstovými otvormi)

Krátke rukavice sú ideálne pre teplejšie počasie alebo pre cyklistov, ktorí preferujú väčšiu ventiláciu a pohodlie. Krátke rukavice poskytujú ochranu rúk pri páde a zlepšujú úchop na riadidlách, zároveň umožňujú prstom voľne dýchať. Tieto rukavice obvykle majú polstrovanie v oblasti dlane pre zvýšený komfort a tlmenie vibrácií. Môžu mať tiež úpravy pre zlepšené odvádzanie potu a protišmykové povrchy pre lepší úchop. Vyrobené z rôznych materiálov, často kombinujúce syntetické látky pre odolnosť a pružnosť s prvkami pre lepšiu ventiláciu, ako sú sieťovinové vložky.

Dlhé rukavice (s plnými prstami)

Dlhé rukavice sú vhodné v chladnejších podmienkach alebo pre disciplíny, kde je potrebná vyššia ochrana, ako je horská cyklistika alebo downhill. Dlhé rukavice chránia prsty, zápästie a časť predlaktia pred odreninami, škrabancami a chladom. Podobne ako krátke rukavice, aj dlhé môžu mať polstrovanie v oblasti dlane a pridané protišmykové prvky. Navyše, mnohé modely ponúkajú zosilnené oblasti pre ešte lepšiu ochranu pri páde a odolnosť voči opotrebeniu. Konštrukcia dlhých rukavíc často zahŕňa odolnejšie materiály, ako je koža alebo odolné syntetické tkaniny, a môže obsahovať vodoodolné alebo vode odolné vrstvy pre jazdu v daždivom počasí.

Ako si vybrať tie správne cyklistické rukavice?

Druh cyklistických rukavíc, ktoré si vyberiete, budú závisieť od typu športu, ktorý máte radi (cyklistické rukavice na MTB a cestnú cyklistiku) a od poveternostných podmienok, v ktorých sa nachádzate (zimné cyklistické rukavice budú teplejšie a vetruodolné, letné cyklistické rukavice budú ľahšie a priedušnejšie).

Cyklistické rukavice na MTB

Tieto rukavice zvyčajne ponúkajú vyššiu úroveň ochrany proti nárazu vďaka tvrdším materiálom a konštrukcii a vonkajšiemu pancierovaniu vo forme lisovaných plastových panelov alebo panelov z uhlíkových vlákien. Mnohí cyklisti horskej cyklistiky sa rozhodnú pre cyklistické rukavice s ochranou pred tŕňmi a vegetáciou na trailoch, ktorú im poskytuje pár ľahkých celoprstových cyklistických rukavíc, ktoré možno použiť aj v miernejších jesenných a zimných dňoch. Odporučili by sme vám fox rukavice (cyklistické rukavice fox), ktoré sú často zamerané práve pre MTB.

Letné cestné rukavice

Pre letnú cyklistiku poskytujú tradičné bezprstové cyklistické rukavice ďalšiu úroveň zmäkčenia medzi rukami a riadidlami pomocou extra polstrovania dlane alebo ergonomických gélových vložiek na drahších modeloch. Tieto rukavice tiež chránia ruky pred zodretím dlaní pri páde.

Celoprstové cestné rukavice

Počas chladnejších jesenných a zimných dní sa mnohí jazdci rozhodnú pre niečo, čo poskytuje ďalšiu vrstvu tepla. Vetruodolné a nepremokavé celoprstové rukavice sa často vyrábajú s použitím priedušných mikroporéznych membránových tkanín, ktoré zabraňujú premokaniu a umožňujú odvádzanie vlhkosti. Medzi funkcie, na ktoré si treba dať pozor, patria silikónové končeky na prstoch pre zlepšenie ovládania brzdových a radiacich pák, ako aj reflexné lemovanie pri dochádzaní, napríklad do práce.

Detské cyklistické rukavice

Chráňte ruky a prsty mladých jazdcov s verziami MTB rukavíc pre dospelých v mládežníckej veľkosti. Detské cyklistické rukavice MTB majú všetky skvelé vlastnosti rukavíc pre dospelých (priedušnosť, savosť, ochrana, teplo atď.) a sú dostupné aj v celoprstových cyklistických rukaviciach.

Ku kvalitným cyklistickým rukaviciam je ideálne kombinovať cyklistické dresy, bundy a nohavice, ktoré zvyšujú komfort, pohodlie a bezpečnosť jazdy.

Filtrovať produkty