Lavínová výstroj

Chystáte sa na skialp? Buďte pripravení aj v prípade nepriaznivého počasia! Nezabudnite na lavínovú výbavu -  lavínové sondy, lopaty a batohy, ktoré sú povinnou výbavou každého skialpinistu, ktorý sa pohybuje v nebezpečnom a náročnom teréne. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte e-mail na info@najsport.sk.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Lavínová výstroj

Na výlety mimo zabezpečených lyžiarskych stredísk je potrebné lavínové bezpečnostné vybavenie. Medzi všetkými rôznymi druhmi lavínového bezpečnostného vybavenia je veľký rozdiel. V našej ponuke nájdete lavínové batohy, lopaty, sondy alebo praktické sety. Potrebujete poradiť s výberom alebo sa nevyznáte v lavínovej výstroji? Prečítajte si náš podrobný článok o tom, ako vybrať takúto výstroj - 7 tipov na výber najlepšej lavínovej výstroje alebo ako správne čítať lavínovú predpoveď. Vyberte si od top výrobcov Ortovox, Black Diamond, Dynafit lavínovú výbavu šitú na mieru.

Prečo by sa lavínová výbava nemala podceňovať?

Vždy, keď sa vyberiete jazdiť mimo klasických zjazdoviek si pribaľte lavínovú výbavu. Všetky potrebné produkty sú navrhnuté tak, aby vás lokalizovali, prípadne vyslobodili (alebo aspoň udržali blízko povrchu, schopného dýchať, keď ste zasypaní).

Lavínové batohy

Správny lavínový batoh by mal obsahovať bezpečnostný airbag, ktorý vám dokáže zachrániť život. V súčasnosti sa takýto airbag ukrytý v batohu nafúkne do 3 sekúnd. Tieto lavínové batohy si teraz m môžete pohodlne vyskúšať a kúpiť u nás v Najšporte. Disponujú mnohými funkciami, ktoré by mal správy skialpinistický batoh obsahovať.

Lavínové lopaty

Lavínová lopata je nevyhnutnou súčasťou každého lavínového vybavenia, keď sa chystáte pohybovať mimo zjazdoviek. Ich materiál býva z odolného leteckého hliníka s vysokou hustotou, ktorý zvládne mrazy až do -40°.

Lavínové sondy

Novonavrhnuté lavínové sondy umožňujú rýchle zostavenie vďaka širokému pútku a nábehovým hranám. K šťahovaniu slúži praktický silikónový pásik.

Lavínové sety

Vyberte si špičkový lavínový set, ktorý je zložený z lopaty, vyhľadávaču, sondy a batohu. V prípade potreby dokáže zachraňovať životy a je určený pre všetkých horolezcov, skialpinistov a turistov, ktorý sa pohybujú vo vysokohorskom, lavínovom či exponovanom teréne. Prečítajte si tiež zaujímavý článok - Ako postupovať pri zasypaní lavínou. Tu nájdete konkrétne tipy a odporúčania skúsených horských vodcov a záchranárov.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty