Castelli

História značky Castelli sa začala písať v roku 1940 vďaka Faustovi Coppimu, ktorý bol v tej dobe považovaný za cyklistického boha, keď na svojom bicykli prekonával náročné stúpania. V svojej dobe sa stal absolútnym šampiónom a odštartoval zlatý vek cyklistiky. Vo svojich 20. rokoch obsadil prvé priečky na pretekoch Giro d´Italia a v jeho kariére sa mu to podarilo ešte 4 krát. Navyše sa stal aj dvojnásobným víťazom Tour De France.

Castelli

Coppa začal uvažovať ako získať výhodu v dlhých Alpských stúpaniach pomocou cyklistického oblečenia a ľahších materiálov. Vtedy sa na scéne objavili Armando Castelli s Vittorem Giannim, ktorí vlastnili malú firmu na výrobu športového oblečenia. Na základe Coppovej požiadavky skúsil Castelli vymeniť tradičnú bavlnu za silon a vyplatilo sa, Coppa vyhral a tým priniesli do cyklistického odevného odvetvia nové inovácie a štýl.

Nasledujúce roky bol Armando Castelli hlavným krajčírom pre najlepších cyklistov sveta. Prišiel s mnoho inováciami, ako vrecká na zadnej strane dresu, golier so zipsom, jelenicová vložka a veľa ďalších.

V 70. rokoch vniesol novú silu a inovácie syn Armanda Mauricio. Na základoch otcovej firmy založil Castelli Sport s cieľom vytvárať špičkové cyklistické závodne oblečenie. Firma Castelli Sports priniesla ako prvá na trh cyklistické rukavice, tímové oblečenie a priniesli do sveta cyklistických dresov a nohavíc materiál LYCRA® čo navždy zmenilo cyklistiku. Od tej doby úspech začal ešte viac stúpať a všetci cyklisti utekali na predmestie Milána, aby si kúpili nové cyklistické kraťasy. Všetci poznali výhody Castelli noviniek a vychytávky, ako vetru odolný dres, aerodynamická kombinéza a štýlová farebnosť. V dnešnej dobe Castelli pokračuje vo svojej dlhej inovatívnej histórii a stále prináša nové technológie a vynáleze pre zachovanie tejto úspešnej tradície.

Filtrovať produkty