Bundy na bežky

Vodeodolné, vetruvzdorné, funkčné a štýlové! To všetko spĺňajú bežkárske bundy z našej ponuky, ktoré sú určené na krátke, ale i celodenné bežkárske túry. Štýlové a vysoko kvalitné značky ako napr. FischerCrazy IdeaDynafit či Ortovox a iné. Ak by ste potrebovali poradiť alebo mali nejaké otázky, určite nás neváhajte kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Bundy na bežky

Ako si vybrať bundu na bežky

Koncom novembra lyžiarske a bežkárske strediská v celej krajine zvyčajne začínajú otvárať zjazdovky pre verejnosť a začínajú novú zimnú sezónu, ktorá pri troche šťastia trvá až do jari. Bežecké lyžovanie je vskutku zábavné a vzrušujúce, no obliecť sa do zlého lyžiarskeho oblečenia vedie ku nepohode a často premoknete, je vám chladno a počas celého dňa sa cítite nekomfortne. Okrem samotných lyží bude dobrá bunda na bežky vašim najlepším priateľom na snehu. Či už využívate lyžiarsky vlek v stredisku, bežkujete alebo sa vyberiete do terénu mimo zjazdoviek, správna bunda vám zaistí, že zostanete v suchu a udržíte si príjemnú telesnú teplotu po celý deň. Keď sa chystáte nájsť perfektnú pánsku alebo dámsku bežkársku bundu, mali by ste sa najskôr zamerať na to, aký typ lyžovania budete najčastejšie vykonávať. Prečítajte si tiež náš podrobný blogový článok - Poradíme vám, čo si obliecť na bežky (pripravujeme).

Bundy na bežecké lyžovanie

Pri výbere bundy na bežky by ste mali mať na pamäti jedno slovo: ľahká. Beh na lyžiach je vysoko-energetický šport, ktorý vám určite zvýši telesnú teplotu. Akonáhle začnete, pravdepodobne zistíte, že generujete viac ako dosť tepla, aby ste zostali v teple, takže trik je zachytiť toto teplo a udržať ho - to všetko bez toho, aby ste sa zaliali potom. Perfektnou voľbou je často mäkká bunda vyrobená z kombinácie pružného nylonu a polyesteru, ktorá je odolná voči vode, vetru a oderu. Atletický strih týchto búnd poskytuje väčšiu flexibilitu ako porovnateľná tvrdá škrupina a je ideálny pre aktivity s vysokou energiou. Pri výbere mäkkej škrupiny si vyberte skôr zimný model, ktorý obsahuje flisovú vnútornú vrstvu, než letnú ľahkú škrupinu bez izolácie.

Ako pri všetkých outdoorových aktivitách, buďte aj pri bežkovaní múdri. Ak lyžujete na bežkách na akúkoľvek vzdialenosť, vezmite si so sebou ďalšiu izolačnú vrstvu alebo vonkajší plášť, pretože nikdy neviete, kedy sa na vás počasie môže obrátiť.

Bundy na backcountry

Ak ste adrenalínový nadšenec a milujete vzrušenie z prešľapovania na neupravených pasienkoch, nezabúdajte, že sa budete predierať aj strmými svahmi v ťažkom snehu. Skombinujte to s nadmorskou výškou a rýchlo zistíte, že vám pri trekingu môže vyraziť dych a poriadne sa zapotiť. To však neznamená, že by ste mali šetriť teplom. Akonáhle začnete rýchlo klesať na čerstvom prašane vyššou rýchlosťou, budete sa snažiť udržať pri sebe čo najviac tepla. Nie je nič horšie ako pocit mrazivého vzduchu na krížoch či na tele.

Najlepším riešením v tejto situácii bude nosiť neizolovanú, nepremokavú a priedušnú vrstvu v podobe softshellovej a ešte lepšie hardshellovej bundy. To vám poskytne najväčšiu univerzálnosť, pretože vám umožní zbaviť sa niektorých vašich izolačných vrstiev, keď sa dostanete príliš namáhavým výstupom hore, aby ste zostali v teple pri rýchlej a nervóznej jazde dole.

Praktické zipsy na odvetranie

Tieto zipsy v podpazuší sú ideálne pre bežecké lyžovanie a dajú sa rozopnúť, ak sa prehrievate. Často sa nachádzajú na neizolovaných škrupinách.

Kapucne sú výhodou

Kapucňa nie je požiadavkou pri bežkovaní, ale pri chladnom vetre na otvorenom a zasneženom poli, či pri silnom vetre vôbec, sa vám bude hodiť.

Filtrovať produkty