Zimné overaly Reima

Kvalitné zimné overaly za priaznivé ceny nájdete len v Najšporte! Neviete sa rozhodnúť, akú kombinézu, prípadne overal zakúpiť sebe alebo svojmu dieťaťu? Vyberte si zo svetoznámych a vysoko kvalitných značiek Goldbergh, Rossignol, Helly Hansen, Sportalm mnoho iných. Ak by ste mali nejaké otázky alebo sa chceli poradiť, neváhajte a zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Zimné overaly Reima

Pri výbere správneho overalu dbajte na kvalitu overalov, prevedenie, komfort, tepelnú izoláciu, vodeodolnosť či priedušnosť. Vyberte sa na svah, do snehu, mrazivých podmienok či kamkoľvek, kam budete chcieť s kvalitnými a štýlovým overalom. Dámske zimné overaly, vďaka ktorým neopakovateľne zažiaríte. S výberom vhodného oblečenia vám poradíme v článku, ako si vybrať kvalitnú lyžiarsku bundu a nohavice.

Do zimného prostredia, a nie len do zimného, sa vám bude hodiť funkčné oblečenie, ktorá vás udrží v teple. Prečítajte si zaujímavý článok, 7 dôvodov, prečo si vybrať kvalitné funkčné oblečenie.

Top výrobcovia zimných overalov

Nepremokavé priedušné zimné overaly

Spotrebitelia majú veľké očakávania od športového oblečenia, najmä od nepremokavého a priedušného oblečenia. Očakávajú funkčnosť, estetiku, prispôsobivosť, pohodlie, jednoduchosť pohybu, spoľahlivosť a ochranu pred poveternostnými podmienkami, ako je dážď, sneh a chlad. Funkčnosť a estetika nie sú vždy rovnako potrebné. Funkcia je pre profesionálne športové oblečenie dôležitejšia. Estetika je dôležitejšia pre tých, ktorí radšej nosia športové oblečenie v meste. Vo fáze návrhu je preto potrebné vziať do úvahy úroveň aktivity. Existujú tiež dôležité súčasti nepremokavého odevu, ktoré musia byť špeciálne navrhnuté. Medzi nimi: manžety, lemy, zipsy, kapucne, vrecká a švy.

Nepremokavé priedušné textílie sú lamináty, ktoré sa skladajú až z troch rôznych spojených vrstiev. Trojvrstvové konštrukcie sú najodolnejšie a najtrvanlivejšie, ale aj najťažšie a najmenej priedušné. Takéto konštrukcie často vyzerajú nasledovne:

 • Vrchná tkanina - Je ošetrená odolným vodeodpudivým prostriedkom (DWR). Obvykle je vyrobená z nylonu alebo polyesteru a očakáva sa, že bude odolná. Vo všeobecnosti platí, že čím je tkanina hrubšia, tým je odev odolnejší.
 • Membrána - Zabezpečuje dokonalú vodeodolnosť a priedušnosť s vysokým vodným stĺpcom (napr. Gore-Tex, e-Vent)
 • Vnútorná podšívka - Chráni membránu pred odreninami a nečistotami, ktoré upchávajú póry, ako sú telové oleje.

Lyžiarsky zimný overal

Existujú tri hlavné typy konštrukcií overalov

2-vrstvové lamináty

Jedná sa o originálne vodotesné a priedušné konštrukcie. Každá 2-vrstvová konštrukcia je laminovaný výrobok s tvárovou tkaninou ošetrenou DWR a vodotesnou priedušnou vrstvou. Podšívky sú často pletivové pletené konštrukcie (na podporu prúdenia vzduchu) pripevnené samostatnou tkaninou alebo sieťovinou, ktoré visia vo vnútri odevu. PU povlak na leme a manžete zabraňuje vnikaniu dažďa do vnútra odevu. Tento typ konštrukcie prevláda v odevoch ľahkej až strednej hmotnosti na lyžovanie, turistiku, ako aj v neformálnych a módnych bundách a niektorých nohaviciach do dažďa.

Pozitíva:

 • Pohodlie
 • Flexibilita
 • Najnižšia cena v porovnaní s inými druhmi laminátov

Negatíva:

 • Extra hmotnosť vďaka pridanej vrstve
 • Znížená priedušnosť vďaka vložke

2,5-vrstvové lamináty

Ich konštrukcia je veľmi podobná konštrukcii dvojvrstvových laminátov, pretože hlavným rozdielom je, že ochranná tkanina alebo riedka tkanina sa odstránia výmenou za vytlačenú alebo nastriekanú čiastočnú ochrannú vrstvu. Poskytuje bariéru medzi laminátom a pokožkou alebo inými vrstvami oblečenia. 2,5-vrstvové lamináty sa používajú hlavne na ľahké a ultraľahké oblečenie do dažďa. Sú vhodné na intenzívne outdoorové aktivity, ako je beh na horskom bicykli a horská cyklistika.

Pozitíva:

 • Najľahší typ
 • Flexibilita
 • Kompaktnosť
 • Relatívne nízke náklady

Negatíva:

 • Krehké
 • Znížená priedušnosť vďaka ochranným vrstvám

3-vrstvové lamináty

Obsahujú tri vrstvy, ako je opísané vyššie. Medzi tkaninou na vonkajšku a mäkkou podšívkou je prilepená vodotesná a priedušná membrána, ktorá vytvára odolný, ale mierne tuhý materiál. Toto je najtrvanlivejšie zo všetkých troch tu popísaných typov laminátov, pretože membrána je na oboch stranách chránená tkaninou. Je vyvinutý pre potreby alpinistov a ďalších outdoorových nadšencov, ktorí potrebujú odolné vodotesné odevy. 3-vrstvové lamináty sú široko používané v top sortimente outdoorového športového oblečenia. Odevy obsahujúce tieto tkaniny sú propagované ako exkluzívne vysoko výkonné škrupiny.

Pozitíva:

 • Trvanlivosť
 • Vodotesnosť

Negatíva:

 • Najdrahší typ
 • Nižšia priedušnosť ako 2-vrstvová konštrukcia
 • Najmenšia flexibilita

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty