Cyklistické dresy Oakley

Doprajte si kvalitný cyklistický dres najvyššej kvality, ktorý splní všetky vaše očakávania. Vedeli ste, že cyklodresy by mali byť súčasťou každého dobre vybaveného cyklistu? V našej ponuke nájdete množstvo krátkych aj dlhých cyklistických dresov. Neváhajte a zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte e-mail na info@najsport.sk. S výberom vám radi a ochotne poradíme online aj offline.

Cyklistické dresy Oakley

Na našom e-shope nájdete tie najlepšie a najkvalitnejšie cyklistické dresy pre začiatočníkov a pokročilých jazdcov. Len u nás nájdete kvalitné detské, pánske a dámske dresy od prémiových výrobcov, ako AssosCastelli, Santini, Oakley, POC, Briko, Davorin, Fox Racing, Mondraker, Sportful, Liv, Goldbergh a iné.

Top značky cyklodresov s krátkym rukávom

Ako si vybrať ideálny cyklistický dres

Je zrejme, že cyklistický dres zvyšuje komfort, bezpečnosť a aerodynamické vlastnosti jazdca. Vďaka funkčným materiálom chránia cyklistu pred nepriaznivým počasím (vietor, zima, chlad, vlhkosť a pod.). Základnou vlastnosťou cyklotresu je priedušnosť a výborný odvod vlhkosti, teda potu do vonkajších časti látky. Takto cyklistické oblečenie rýchlejšie schne a udržuje prirodzenú telesnú termoreguláciu. Potrebujete poradiť s výberom vhodného cyklistického dresu? Prečítajte si náš článok, čo ste o cyklistických dresoch nevedeli.

Ako vybrať správnu veľkosť cyklodresa

Dresy na bicykel môžete používať v rôznych podmienkach a pri rôznych cyklistických aktivitách. Zatiaľ čo dresy pre cestné bicykle sa nosia presné na telo, tak horské cyklistické dresy sú šité vo voľnejšom strihu. Pre výber správnej veľkosti si budete musieť zmerať krajčírskym metrom 3 základné hodnoty:

 • Obvod hrudníka (v cm)
 • Obvod pásu (v cm)
 • Obvod bokov (v cm)

Pokiaľ sa nachádzate v rozhraní veľkostí, vždy siahnite po väčšej veľkosti. Najčastejšie sa používa štandardná veľkostná klasifikácia (XXS, XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL). Nezabudnite na fakt, že každý jeden výrobca, či sa jedná o Castelli alebo POC, používa vlastné veľkostné tabuľky a strihy, takže nie je možné uvádzať jednotnú veľkostnú tabuľku. Konkrétne odporúčane veľkosti výrobku nájdete pri každom produkte na pravej strane v časti "vyberte si správnu veľkosť - otvoriť veľkostnú tabuľku". Prečítajte si tiež náš článok - Ako vybrať cyklistický dres, ktorý vám sadne ako uliaty.

Vlastnosti cyklistického dresu 

 • Funkčnosť a priedušnosť - Pri zvýšenej fyzickej aktivite dochádza k zvýšenej produkcií tepla a potu. Funkčnosť cyklistického dresu je ovplyvnená kvalitou použitých materiálov (napr. polyester, nylón, polypropylén, elastan, spadex a lycra). Je vhodné aby bol dres kvalitný a dostatočne odvádzal pot do vrchných častí látky, kde rýchlo uschne.
 • Ochrana pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi - Táto funkcia zabezpečuje ochranu cyklistu pred vetrom, snehom, mrholením a nadmerným chladom. Cyklodresy sa vyrábajú v rôznych gramážach materiálov podľa rôznych nárokov na ročné obdobie. Majte však na pamäti, že cyklistické dresy neplnia vodeodolnú alebo vetruodolnú funkciu, ale prevažne funkčnú.

Základné rozdelenie dresov na bicykel

V základe rozdeľujeme dresy na bicykel na letné a zimné dresy podľa nárokov na tepelný komfort. Okrem toho ich rozdeľujeme aj podľa dĺžky rukáva na:

 • Cyklistické dresy bez rukávov - Sa hodia na veľmi teplé až tropické dni kedy sa cyklista nadmerne potí a vyžaduje maximálne prúdenie vzduchu.
 • Cyklistické dresy s krátkym rukávom - Štandardné dresy s krátkym rukávom majú širokú škálu použitia. Používajú sa najmä v teplom letnom počasí.
 • Cyklistické dresy s dlhým rukávom - Sa zvyčajne hodia na chladnejšie jarné alebo jesenné počasie. Môžu tiež poslúžiť ako druhá vrstvia v zimnom období.

Cyklodres s krátkym rukávomCyklodres s dlhým rukávom

Funkcie cyklistického dresu

 • Ploché švy - v cyklistike musí všetko perfektne priliehať a preto musia byť švy hladké a ploché, aby sa zabránilo nadmernému kontaktu s pokožkou (napr. odieranie, šúchanie),
 • Vrecká - cyklistické dresy majú viditeľné vrecká v zadnej chrbtovej časti a po bokoch, kde môže cyklista umiestniť jedlo, vodu a za istých nevyhnutných okolností aj náhradné diely (napr. duša),
 • Reflexné prvky - sú v súčasnosti už základnou výbavou nakoľko cyklista musí byť videný v premávke, 
 • Zipsy - sa vyrábajú pozdĺž celej dĺžky lyží a umožňujú cyklistovi schladiť sa počas letných výjazdov,
 • Ochrana proti počasiu - niektoré dresy disponujú odolnosťou voči vetru, vode a zabezpečujú dokonalú priedušnosť,
 • UV ochrana - väčšina dresov disponuje špeciálnou UV ochranou SPF, ktorá je zabudovaná priamo v látke a chráni jazdca pred škodlivým ultrafialovým slnečným žiarením,
 • Lemy a gumičky - sú azda najdôležitejšou súčasťou tohto oblečenia, vďaka nemu drží dres na svojom mieste a funguje ako tzv. druhá koža jazdca.

Vedeli ste, že k cyklistickému dresu sa výborne hodia cyklistické nohavice, bundy, rukavice a okuliare, ktoré sú často súčasťou kompletného cyklistického setu.

Ï