Nohavice na bežky

Vodeodolné, vetruvzdorné, funkčnéštýlové – to všetko spĺňajú bežkárske nohavice z našej ponuky, ktoré sú určené na krátke, ale i celodenné lyžiarske túry. Oblečte sa nielen štýlovo, ale aj kvalitne. Ak by ste potrebovali alebo sa chceli niečo spýtať, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Nohavice na bežky

Ak by ste hľadali inšpiráciu, kam sa vybrať na bežky, ponúkame vám náš článok, 5 tipov kam vyraziť na bežky, kde sme sa tejto problematike venovali. Beh na lyžiach je vysoko aeróbna aktivita, ktorá môže vytvárať veľa telesného tepla a preto je vhodné použiť práve zimné nohavice. Vaše oblečenie vás musí chrániť pred rôznymi podmienkami a zároveň umožniť rýchlemu úniku potu od vášho tela, aby ste sa neprehrievali. Pri bežeckom lyžovaní noste niekoľko ľahkých vrstiev oblečenia, ktoré vám zaistia teplo a všestrannosť. To vám umožní pridať alebo odstrániť vrstvy podľa potreby a počas zimnej aktivity vytvorí najväčšiu izoláciu. Pre maximálne teplo si napríklad oblečte dve ľahké vrstvy a nie jednu objemnú ťažkú vrstvu. Vrstvy zachytávajú takzvaný „mŕtvy vzdušný priestor“, aby vám pomohli udržať teplo okolo vášho tela. Vyberte si z rôznych kvalitných značiek, ako napríklad Fischer, Sportalm, Crazy Idea a iné.

Ako vybrať nohavice na bežky

Čo sa týka nohavíc na bežecké lyžovanie, jedná sa o spodnú časť tela, ktorá musí byť odolná voči vetru a poskytovať priedušné materiály. Mnoho ľudí sa rozhodne nosiť ľahké, nie bavlnené strečové nohavice, ako sú napríklad bežecké nohavice, ktoré umožňujú dobrý rozsah pohybu. V závislosti od zimných teplôt môžete tieto nohavice nosiť cez základnú vrstvu alebo samostatne. Bežecké nohavice majú zvyčajne vpredu vetruodolný materiál a vzadu priedušný, strečový materiál. Prečítajte si tiež zaujímavý článok - Poradíme vám, čo si obliecť na bežky (pripravujeme).

Nohavice na bežkovanie

Ako sa obliecť na bežky?

Tu je rýchly prehľad o tom, čo nosiť na bežky:

  • Základná vrstva: Prvá vrstva oblečenia, ktorá sa nosí najbližšie k pokožke, by mala byť vyrobená zo syntetického alebo vlneného materiálu, ktorý rýchlo schne a odvádza pot od tela, aby vám nebola zima.
  • Stredné vrstvy: Ďalej budete chcieť vrstvu, ktorá vás zohreje, napríklad fleece alebo ľahkú nadýchanú páperovú bundu.
  • Vonkajšia vrstva: Budete chcieť bundu, ktorá je vodeodolná, vetruvzdorná a priedušná.

Prvá vrstva

Prvá vrstva oblečenia je základná vrstva. Spodná bielizeň, vrchná a spodná časť spodnej vrstvy by mali byť pohodlné a priliehavé, ale nie také tesné, aby obmedzovali váš pohyb. Môžu to byť základné vrstvy z polyesterovej alebo merino vlny. Nebavlnené bežecké alebo cvičebné pančuchy alebo lacné termoprádlo by mohli fungovať. Vyberte si materiály, ako je polyester alebo merino vlna, ktoré odvádzajú vlhkosť od pokožky smerom k vonkajšiemu povrchu tkaniny a rýchlo schnú, aby váš pot nenasiakal oblečenie a neochladil vás. Najlepšie je vyhnúť sa bavlne, pretože absorbuje váš pot a dlho schne. V závislosti od zimných teplôt môžete chcieť top s krátkym rukávom, ľahký alebo stredne ťažký top s dlhým rukávom alebo predný diel na zips, ktorý vám umožní vetrať.

Druhá vrstva

Ďalej si na zahriatie dajte na hornú časť tela jednu alebo dve izolačné vrstvy. To bude závisieť od počasia a koľko sa potíte. Ak lyžujete v teplejších zimných teplotách, možno budete potrebovať iba jednu strednú vrstvu. Ak ste náchylnejší na prechladnutie alebo si robíte častejšie prestávky, zvážte dve stredné vrstvy.

Príklady stredných vrstiev: ľahký fleecový pulóver, tenká zateplená vesta, základná vrstva strednej hmotnosti, ľahká nafúknutá bunda. Ak máte obmedzený rozpočet, pozrite sa do svojho šatníka na položky, ktoré už vlastníte, napríklad tenký vlnený sveter, lacný flisový top alebo cvičebný top.

Tretia vrstva

Hrubšie, objemné bundy, ktoré dobre fungujú pri niektorých zimných športoch, ako je zjazdové lyžovanie, nefungujú pri behu na lyžiach, pretože sa neustále pohybujete a môžete sa rýchlo prehriať. Pre svoju najvzdialenejšiu vrstvu hľadajte bundy alebo nohavice, ktoré sú vetruodolné a „priedušné“ (to znamená, že materiál prepúšťa vlhkosť, t.j. pot, aby ste sa cítili pohodlne a nie príliš spotení). Zaistite, aby sa vaša vonkajšia vrstva hodila na ostatné vrstvy oblečenia. Príklady vonkajších vrstiev:

Mäkká bunda je skvelou voľbou pre väčšinu dní na bežkách, pretože tkanina je odolná voči vode, takže môže odpudzovať ľahký sneh alebo dážď. Materiál je však tiež pružný a priedušný, pohybuje sa s vami a zároveň umožňuje vsiaknutie potu, aby ste sa neprehriali. Pevná bunda, mäkká škrupina vás neochráni pred silným snežením alebo lejakom. V týchto prípadoch je užitočné mať v balení nepremokavú/priedušnú tvrdú bundu. Vetrovka alebo vetru odolná a priedušná bunda do dažďa, ktoré v zime nosíte na beh, chôdzu alebo bicykel, sú dobrou voľbou.

Filtrovať produkty