Gravelové bicykle

Doprajte si špičkový gravel bicykel, ktorý sa teší čoraz väčšej obľube u rekreačných a profesionálnych cyklistov. K dispozícií máme množstvo kvalitných značkových gravelových bicyklov. S výberom vám poradíme offline aj online. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk a vyberieme bicykel priamo pre vás. 

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Gravelové bicykle

Ak túžite sadnúť na bike a neriešiť kade a kam pôjdete? Gravelové bicykle budú pravdepodobne ideálnou voľbou pre vás. Poradíme vám, ako si vybrať z týchto všestranných, upravených, cestných bicyklov, ktoré majú širšie krosové plášte so vzorkou do terénu a geometriu rámu postavenú na dlhšie výjazdy. S gravelom zažijete množstvo dobrodružstiev pri každom jednom manévri. k dispozícií máme top modely gravel značiek Trek, Giant, Ghot, Lapierre, Fuji či GT. Podrobnejšie sme sa výberu tohto bicykla venovali v odbornom článku - ako vybrať ideálny gravelový bicykel. Taktiež sme pre vás pripravili jedno skvelé porovnanie - Gravel vz. horský bicykel. Zistíte, čo je pre vás najlepšie.

Ako vybrať vhodný gravelový bicykel

V prvom rade by ste sa mali vedieť v akom teréne budete jazdiť, aké plášte, komponenty, cyklodoplnky a pod. by ste mali brať pri výbere gravelu v úvahu. Poďme však pekne poporiadku, pri výbere je potrebné zohľadniť týchto 5 bodov:

 1. Kde plánujete s bicyklom jazdiť - Spevnená cesta, spevnené lesné cestičky, poľne cestičky, rozbitejší asfalt v meste, cyklotrasy, univerzálny terén a pod. V tomto momente sa treba rozhodnúť či pôjdete smerom k cestnej geometri alebo skôr k tej horskej. Možnosti a variácií je hneď niekoľko a každý výrobca disponuje radou rôznych gravelových bicyklov.
 2. Ako často ho budete využívať - Príležitostne, rekreačne, víkendová cyklistika, profesionálne jazdenie, vytrvalostná cyklistika a pod.
 3. Aké sú vaše ciele a skúsenosti - Rozdelenie podľa skúsenosti - začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý alebo expert. Čo sa týka cieľov, treba si stanoviť ako budete gravel využívať.
 4. Pohlavie, výška a váha - Je nutné zohľadniť vaše pohlavie - dámske a pánske gravelové bicykle, výšku postavy v cm a hmotnosť jazdca - max 136 kg. Všetky tieto údaje sú rozhodujúce pri voľbe vhodnej veľkosti bicykla a geometrie.
 5. akú šírku a veľkosť plášťov preferujete - Štandardný rozmer plášťa je 650b alebo 700C, čo zodpovedá 28" cestným kolesám. Čo sa týka šírky platí toto základné rozdelenie:
  • 32 - 36 mm - čím sú plášte užšie, tým sú vhodnejšie viac na asfalt a rovný povrch, 
  • 38 - 46 mm - sa hodia do zmiešaného terénu, rozbitejšie cestičky, spevnený nerovný povrch,
  • 45 a viac mm - sa hodia do horského terénu, spevného horské a poľné cestičky.

Ako vybrať gravelový bicykel

Aká je vhodná veľkosť rámu a kolies?

Výber vhodnej veľkosti gravelového bicykla je alfou a omegou toho, ako sa budete na bicykli cítiť. Veľkostná tabuľka v tomto prípade nie je všetko a poskytuje len základný prehľad. Všetko záleží predovšetkým od vašej výšky, váhy, telesných proporcií, dĺžky rúk a nôh. Pri výbere by vám mal poradiť skúsený predajca a taktiež dajte na svoj inštinkt. Nezabúdajte, že najlepšie bude, ak si bicykel pred kúpou vyskúšate. Každý výrobca gravelových bicyklov používa inú geometriu, komponenty a vlastnosti bicykla, preto vám odporúčame riadiť sa presne tabuľkami stanovenými výrobcom.

Vyberte si ideálnu veľkosť gravelového bicykla

Výška cyklistu Dĺžka nôh Veľkosť bicykla
156 - 162 cm 74 - 77 cm 49 cm
163 - 168 cm 76 - 79 cm 52 cm
168 - 174 cm 78 - 82 cm 54 cm
174 - 180 cm 81 - 85 cm 56 cm
180 - 185 cm 84 - 87 cm 58 cm
185 - 191 cm 86 - 90 cm 61 cm

Vyskúšajte Bike Fitting

Okrem iného vám pri výbere gravelového bicykla pomôže Bike Fitting. Ide o revolučnú technológiu, ktorá vás doslova zmeria od hlavy až po päty a následne vám vyberie vhodný bicykel. Viac o tejto službe si prečítate na stránke bikefitting.

Rám a materiál gravelového bicykla

Gravelové rámy môžeme v základe rozdeliť na oceľové, hliníkové alebo karbónové:

 • Oceľový rám - Tieto typy rámov sa nachádzajú na tých najlacnejších graveloch. Pri tomto druhu cyklisti sa tieto rámy vyskytujú len veľmi zriedka, na tých najlacnejších modeloch. 
 • Hliníkový rám - Je oveľa lacnejší, ako karbónový rám. Má veľmi dobre vlastnosti, je pružný, ohybný a pomerne lacný.
 • Karbónový rám - Je najdrahšou a zároveň najlepšou variantov pre skúsených cyklistov, ktorý to myslia naozaj vážne. Karbón je výnimočne tuhý, má dobré aerodynamické vlastnosti, extrémne nízku váhu avšak je citlivejší na bočné nárazy.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty