Detské bicykle Trek

Vyberáte pre svoje dieťa nový juniorský alebo detský bicykel? Osobný e-shop poradca +421220924810. Radi vám poradíme na našich predajniach v BratislaveTrenčíne a na Kubínskej holi. Cyklistika pre vaše dieťa prináša radu výhod. Poradíme vám ako vybrať ideálny detský bicykel vo veľkostiach 12", 14", 16", 20", 24" a 26".

Detské bicykle Trek

Na trhu dnes nájdete širokú ponuku veľkostí detských a juniorských bicyklov, ktoré sú vhodné pre deti už od dvoch rokov. Dnes neplatí, že deti musia jazdiť na zbytočne veľkých rámoch. Nový detský bicykel by mal vstup do cyklistiky uľahčiť a nie skomplikovať, preto vám odporúčame vyberať optimálnu veľkosť vzhľadom na jeho parametre (výška, vek, zdatnosť). Deti tak budú mať väčšiu radosť z bicykla a vy oceníte trpezlivosť pri učení. Podrobnejšie sme sa problematike výberu detského bicykla venovali v samostatnom odbornom článku - ako vybrať detský bicykel.

Ako vybrať detský bicykel

Top výrobcovia detských a juniorských bicyklov

 • Detské bicykle Trek - Vyberte si špičkové detské a juniorské bicykle od renomovaného amerického výrobcu Trek, ktorý sa pýši dlhoročnej tradícii a technológiám vo výrobe bicyklov. Poobzerajte sa po modeloch Precaliber, Wahoo, Roscoe JR, Kickster a pod.
 • Detské bicykle WoomDoprajte svojmu dieťaťu jeden z najľahších bicyklov vôbec. Deti a rodičia sa tešia veľkej obľube týchto bicyklov, e-bikov a odrážadiel. V našej ponuke nádjete všetky modely Woom za skvelú cenu - Woom 2, 3, 4, 5 a 6.
 • Detské bicykle Amulet - Vyskúšajte pre svoje deti nový bicykel od českého výrobcu Amulet. Vyberte si bicykle s ľahkým hliníkovým rámom, modernou gemoetriu a komponentami šitými na mieru. V našej ponuke nájdete modely Youngster, Tomcat, Fun, Mini Lite, Speedy, Runner, Speedy v prevedení od 12" do 29" rámu.
 • Detské bicykle Ghost - Obzeráte sa po novom detskom bicykli? Čo tak vyskúšať nemeckú značku Ghost, ktorá sa pýši dlhoročnou kvalitou a overenými výrobkami, ktoré si pochvaľujú zákazníci po celom svete. V našej ponuke nájdete modelové rady 
 • Detské bicykle GiantVyberte pre svoje ratolesti a vyčarujte im úsmev na tvári. V našej ponuke nájdete modelové rady XCT JR 20 a 24, ARX 16, 20, 24 a 26 modely STP, Talon E+ 26 a 24 a PRE.
 • Detské bicykle DemaVyskúšajte detský alebo juniorský bicykel priamo od slovenského výrobcu Dema, ktorý bicykle vyrába už od roku XY. V našej ponuke nájdete modelové rady vo veľkosti 16 až 26 - Rocket, Rocie, Vitta, Racer, ISEO, Aggy, Ella, Drobec a pod.
 • Detské bicykle Capriolo - Spoznajte tieto detské bicykle už teraz! Vyberte si so širokej ponuky ideálny bicykel pre dieťa alebo juniora. V našej ponuke nájdete zaujímavé modelové rady, stačí si vybrať ten správny. 

Kedy je vhodné začať s bicyklovaním?

S cyklistikou je vhodné začať u detí v rannom veku okolo 2 rokov, kedy sú schopné zvládnuť jazdu na odrážadle. Odrážadlá totiž ponúkajú optimálnu istotu a sú vhodné na natrénovanie rovnováhy, stability a odrazu vášho dieťaťa. Pokiaľ je rovnováha na veľmi dobrej úrovni, je najvyšší čas presedlať na bicykel s pedálmi. Pedálovanie môže byť zo začiatku boj, preto dieťaťu najlepšie pomôžete, ak mu dokúpite pomocné kolieska. Bude sa tak môcť spoliehať na to, že nepadne a bude sa môcť plne venovať základným úkonom, ako je pedálovanie, riadenie a brzdenie. Prečítajte si tiež článok - ako naučiť dieťa bicyklovať.

Detské odrážadlo

Ako rozdeľujeme detské bicykle?

Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako vybrať vhodný bicykel pre vaše dieťa. Detské bicykle sa štandardne vyrábajú vo veľkostiach 12", 16", 20", 24" a 26". Pri každej veľkosti existuje výškové alebo vekové odporúčanie, ale najlepšie bude ak si dieťa bicykel osobne vyskúša. Cyklistika má byť pre dieťa zábava a aby sa z toho nestalo utrpenie, potrebujete si byť istý, že vyberáte ideálnu veľkosť. Preto dôrazne odporúčame nepreskakovať jednotlivé veľkosti aj keď chápeme, že deti rastú ako z vody. Základné rozdelenie bicyklov je:

 • 12" detské bicykle - sú určené pre najmenších jazdcov vo veku od 2 do 4 rokov. Tu sa môžete rozhodnúť či pôjdete cestou odrážadla alebo bicykla s pedálmi. Doporučená výška dieťaťa je 80 - 95 cm. Ovládanie je veľmi jednoduché, bez prevodov, iba jednoduché pedále a predná brzda. Zadná brzda sa ovláda pohybom pedálov smerom dozadu.
 • 14" detské bicykle - sú samostatnou kategóriou sú 14" detské bicykle, ktoré sú presne na rozmedzí 12 a 16 palcových rámov. Hodia sa pre deti od 4 do 6 rokov a vo výške 90 - 100 cm.
 • 16" detské bicykle - sú vhodné pre deti od 5 do 7 rokov. Aj tu nájdete pomocné kolieska a veľmi jednoduché ovládanie, tak ako pri 12" bicykloch, teda predná brzda, bez prevodov a zadná brzda s ovládaním pedálov smerom dozadu. Doporučená výška dieťaťa je 90 - 105 cm.
 • 20" detské bicykle - sú určené pre deti vysoké od 105 do 120 cm (7 - 9 rokov). Pri týchto bicykloch je na čase vstúpiť do sveta prevodov. Aby bol vstup do cyklistiky ešte ľahší sú vybavené jedným prevodníkom so zadnou prehadzovačkou a miesto radiacich páčok je tu gripove radenie. Bicykle tiež bývajú osadené prednou odpruženou vidlicou pre maximálne pohodlie a istotu na akomkoľvek povrchu. Taktiež sa môžete rozhodnúť pre alternatívu pri prechode na väčšie bicykle a zvoliť 22" detský bicykel, ktorý však teraz v e-shopoch a v kamenných predajniach nájdete len zriedka.
 • 24" detské bicykle - sú určené pre deti a juniorov vo výške od 120 do 140 cm, čo zodpovedá veku od 9 do 12 rokov.
 • 26" detské bicykle - sú určené pre deti a juniorov vo výške od 140 cm, čo zodpovedá veku od 12 do 14 rokov. V tomto momente sa môžete rozhodnúť či vyberiete detský bicykel s 26" kolesami alebo siahnete po dospeláckych veľkostiach 27,5" kolesách v menších rámoch XS alebo S. Rovnako záleží na tom čo bude vášmu dieťaťu najviac sedieť.

Vyberte si ideálnu veľkosť detského alebo juniorského bicykla

Výška cyklistu Veľkosť kolies Vek cyklistu Zaradenie
80 - 95 cm 12" 2 - 4 roky Detský horský bicykel
90 - 105 cm 16" 5 - 7 rokov Detský horský bicykel
105 - 120 cm 20" 7 - 9 rokov Detský horský bicykel
120 - 140 cm 24" 9 - 12 rokov Juniorský horský bicykel
140 - 155 cm 26" 12 - 15 rokov Juniorský horský bicykel
nad 155 cm 27,5" (XS, S) od 14 rokov Bicykle pre dospelých

Plánujete vyraziť na cyklovýlet s deťmi? Prečítajte si náš nový blogový článok - vyrazte na cyklovýlet s deťmi. Poradíme vám, kedy začať, za akých okolností sa rozhodnúť či vybrať cyklovozík alebo cyklosedačku, je bezpečnosť prvoradá, čo si vziať a niekoľko tipov na úspešný cyklovýlet. Potrebujete tipy na výlet, kam vyraziť s deťmi? Prečítajte si článok - 5 cyklotrás, ktoré zvládnu aj vaše deti.

6 dôvodov, prečo si vybrať detský a juniorský bicykel

Detské a juniorské bicykle sú navrhnuté špeciálne pre mladých jazdcov a ponúkajú niekoľko kľúčových výhod. Tu je šesť dôvodov, prečo si vybrať detský alebo juniorský bicykel:

 • Veľkostné prispôsobenie: Detské a juniorské bicykle sú navrhnuté s ohľadom na menšie rozmery a nižšiu hmotnosť detí, čo zabezpečuje, že bicykel je pre dieťa správne veľký, ľahko ovládateľný a bezpečný.
 • Bezpečnosť: Tieto bicykle často obsahujú bezpečnostné prvky, ako sú odolné brzdy, reťazové kryty a nižší ťažisko, čo pomáha zabezpečiť stabilitu a bezpečnosť pri jazde.
 • Učenie a rozvoj zručností: Jazda na detskom alebo juniorskom bicykli pomáha deťom rozvíjať motorické zručnosti, rovnováhu a koordináciu. Taktiež poskytuje základ pre budúce cyklistické zručnosti a zvyšuje detskú sebadôveru.
 • Fyzická aktivita a zábava: Jazda na bicykli je skvelý spôsob, ako povzbudiť deti k fyzickej aktivite, a ponúka im zábavný a zdravý spôsob trávenia času vonku.
 • Rôznorodosť štýlov a veľkostí: Detské a juniorské bicykle sú dostupné v rôznych veľkostiach a štýloch, čo umožňuje nájsť perfektný bicykel pre každé dieťa v závislosti od ich veku, veľkosti a preferovaného štýlu jazdy.
 • Podpora dlhodobého záujmu o cyklistiku: Začínanie s bicyklom, ktorý je špeciálne navrhnutý pre deti, môže podporiť trvalý záujem a lásku k cyklistike, čo je zdravý a udržateľný životný štýl.

Pri výbere detského alebo juniorského bicykla je dôležité zvážiť veľkosť bicykla vzhľadom na veľkosť dieťaťa, ako aj jeho aktuálny vek a schopnosti. Taktiež je dôležité zabezpečiť, aby bicykel bol bezpečný a vhodný pre typ jazdy, ktorú dieťa plánuje vykonávať.

Filtrovať produkty