Značka Moon Boot

Obuv značky Moon Boot je svetoznáma značka, ktorá zaujme vďaka svojmu jedinečnému štýlu. Vyberte sa do snehu, do hôr, či do mesta v zimných mesiacoch a zažiarte jedinečným outfitom. Pokiaľ chcete odborne poradiť, zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Značka Moon Boot

Značka Moon Boot

Dňa 20.7.1969 bol mladý a ambiciózny podnikateľ a obuvník Giancarlo Zanatta z talianskej Montebelluna na návšteve New Yorku a spolu so zvyškom sveta sledoval pristátie človeka na Mesiaci. Nezdržal sa emócií. Táto chvíľa mu bola veľkou inšpiráciou a zostal fascinovaný tvarom topánok astronauta. Podarilo sa mi načrtnúť výzor topánok, ktoré sa onedlho stali jedným z najväčších úspechov obuvníckeho priemyslu.

moon-boot-logo

V roku 1978 spoločnosť Tecnica zaregistrovala ochrannú známku Moon Boot. Topánky boli zo začiatku vytvorené ako snehule do apre-ski baru a populárnymi sa stali znovu v začiatkoch nového milénia, ako retrofuturistický módny trend a preslávili sa aj v roku 2004 vo filme Napoleon Dynamite.

Od roku 2011 sa Moon Booty vyrábajú na Ukrajine v množstve cca 700 000 ks ročne. Topánky sú vyrábané z tenkej podrážky a ľahkej gumy pokrytej nylonovými tkaninami a z polyuretanovej peny uprostred.

Značka Moon Boot symbolizuje Módu, Iróniu a Dizajn a zároveň je vnímaná ako revolučná, nadčasová obuv, ktorá je súčasťou originálneho životného štýlu. 

Filtrovať produkty