Značka Moon Boot

Keď bol mladý taliansky podnikateľ a obuvník Giancarlo Zanatta na návšteve v USA, sledoval dňa 20.7.1969 spolu so zvyškom sveta pristátie na mesiaci. Giancarlo bol fascinovaný a okamžite si všimol zvláštne tvary a astronautských topánok. 

Hneď po tomto zážitku vytvoril náčrt a začal navrhovať topánky, ktoré sa krátko na to stali jedným z najväčších úspechov obuvníckeho priemyslu.

V roku 1978 spoločnosť Tecnica zaregistrovala ochrannú známku Moon Boot. Topánky boli zo začiatku vytvorené ako snehule do apre-ski baru a populárnymi sa stali znovu v začiatkoch nového milénia, ako retrofuturistický módny trend a preslávili sa aj v roku 2004 vo filme Napoleon Dynamite.

Od roku 2011 sa Moon Booty vyrábajú na Ukrajine v množstve cca 700 000 ks ročne. Topánky sú vyrábané z tenkej podrážky a ľahkej gumy uprostred pokrytej nylonovými tkaninami a z polyuretanovej peny.

Značka Moon Boot symbolizuje Módu, Iróniu a Dizajn a zároveň je vnímaná ako revolučná, nadčasová obuv ktorá je súčasťou originálneho životného štýlu. 

Filtrovať produkty