Zimné rukavice

Obzeráte sa po kvalitných rukaviciach, ktoré udržia vaše ruky v teple, komforte a v suchu? Vyberte si lyžiarske, snowboardové, skialpové, bežkárske a voľnočasové zimné rukavice od top výrobcov za super ceny. S výberom vám radi a ochotne poradíme online aj offline. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk.

Zimné rukavice

K dispozícií máme zimné rukavice od výrobcov, ako Black Diamond, Blizzard, Crazy Idea, Leki, Reusch, Rossignol a mnoho iných značiek. "Čítajte ďalej" a dozviete sa viac potrebných informácií, ako vybrať vhodné zimné rukavice pre vaše športové a voľnočasové aktivity. S výberom vám poradíme na našom e-shope alebo v kamenných predajniach. Náš športový personál vám ochotne a odborne s výberom poradí. Poradíme vám ako vybrať, najlepšie lyžiarske, snowboardové a skialpové rukavice.

Top výrobcovia zimných rukavíc

Ako vybrať ideálne zimné rukavice?

Pri výbere vhodných zimných rukavíc je potrebné si rozmyslieť na aké aktivity budete rukavice využívať (lyžovanie, skialpinizmus, bežecké lyžovanie, snowboarding alebo turistiku), akú veľkosť potrebujete, parametre, materiál alebo technológie. Toto sú najlepšie zimné rukavice.

Výber vhodnej veľkosti by ste nemali nechať na náhodu, inak si koledujete o stuhnuté ruky, znížený komfort, nesprávne držanie palíc, zlý úchop a pod. V príliš veľkých rukaviciach vám bude zima, nakoľko si nevytvoríte dostatok tepla. Zlyhávať bude aj termoregulácia a tiež si znížite kvalitu úchopu rôznych predmetov. Naopak v malých rukaviciach sa budete cítiť nekomfortne. Budú vás tlačiť a obmedzovať v pohybe, čo tiež nie je úplne správne. Najčastejšie používané sú:

  • Palčiaky - hodia sa pre ľudí, ktorý vyžadujú tepelný komfort a pohodlie.
  • Prstové rukavice - poskytujú lepší úchop, kontrolovaný pohyb a univerzálnosť použitia. 

Materiál zimných rukavíc

  • Syntentika - Je najčastejšie používaným materiálom na výrobu rukavíc. Najčastejšie sa používa polyester, nylón alebo polypropylén.
  • Koža - Je prírodným a dlhé roky osvedčeným materiálom. Je trvácnejšia a pružnejšia, ako iné materiály.
  • Páperie - Prírodný materiál, ktorý má výborne izolačné schopnosti a trvácnosť.

Technológie rukavíc

  • Primaloft - Termoregulačný syntetetický materiál (mikrovlákno) vhodný na aktívne športové využitie.
  • Thinsulate - Syntetetický materiál vyrobený z tenkých vlákien s výbornou tepelno-izolačnou funkciou s priemerom 15 mikrometrov.
  • Gore-Tex - Membrána, ktorá disponuje špeciálnou úpravou s vysokým vodným stĺpcom - do vnútra neprenikne voda a z vnútornej strany je zabezpečený odvod vlhkosti.

Ako rozdeľujeme rukavice na zimu

Rukavice na lyžovanie

Lyžiarske rukavice sú určené prevažne na lyžovanie a s tým spojené aktivity. Poskytujú vysokú ochranu, priedušnosť, vodeodolnosť a vetruodolnosť. Bežne ich nájdete v dámskych, pánsky, juniorských alebo detských prevedeniach. V základe ich rozdeľujeme na palčiaky a prstové. Podľa toho, aký tepelný komfort vyžadujete rozdeľujeme rukavice na palčiaky (vhodnejšie skôr pre deti a ženy) alebo prstové (vhodné pre pánov). Základným faktorom výberu vhodných rukavíc je vhodná veľkosť, nepemokavosť a udržovanie tepelného komfortu. Aktuálne na trhu dostať rôzne značky, modely, rukavice s vyhrievaním a podobne, ktoré zvyšujú komfort počas nosenia.

Lyžiarske rukavice

Rukavice na snowboard

Snowboardové rukavice disponujú veľmi podobnými požiadavkami na materiálové vlastnosti a parametre. Tieto rukavice majú o niečo vyššiu odolnosť ako lyžiarske. Ostatné parametre napr. vodeodolnosť, priedušnosť, pružnosť zostávajú veľmi podobné lyžiarskym rukaviciam. Členíme ich na palčiaky a prstové. Rukavice s koženým materiálom sú odolnejšie, ako syntetické materiály. Majú vystužené a zosilnené časti v oblastí dlane a na všetkých miestach, ktoré prichádzajú do kontaktu so zjazdovkou.

Snowboardové rukavice

Rukavice na skialp

Skialpové rukavice sú vyrobené z pružnejších a funkčnejších materiálov. Vyžaduje sa vysoká vodeodolnosť, priedušnosť a tepelný komfort pri zachovaní čo najtenšieho materiálu rukavíc. Tieto rukavice musia byť stvorené na aktívny pohyb vo vysokohorskom teréne, kde sa často strieda počasie (zima, mráz, sneh, ľad, dážď, vietor a pod.)

Skialpové rukavice

Rukavice na bežky

Bežkárske rukavice sú navrhnuté s tenkých a pružných materiálov, pri zachovaní dostatočnej funkčnosti - podobne, ako skialpinistické rukavice. Majú vysoký obsah strečového materiálu, funkčnú membránu (Gore-Tex, eVent a pod.) a vetruodolné vlastnosti.

Rukavice na bežky